Zlaté dopoledne a bronzové odpoledne na Dni hasičů v Havlíčkově Brodě

15. 09. 2014 | Články, Nezařazené

V sobotu 13.9.2014 jsme se čtyřmi družstvy vyrazili na Den hasičů na cvičiště HZS v Havlíčkově Brodě. V rámci tohoto dne byly Hasičským záchranným sborem okresu Havlíčkův Brod pořádány soutěže napříč všemi kategoriemi hasičů.

Nejprve do své soutěže nastoupilo družstvo veteránů (nad 45 let věku) ve složení Josef Petr, Vlastislav Jakeš, Miloš Sobotka, Pavel Pátek, Martin Hospodka, Václav Rakušan a hostující člen SDH Cibotín Miroslav Frűhbauer . Toto družstvo s věkovým průměrem 51 roků po velmi dobrém a zkušeném pokusu bezkonkurenčně svoji kategorii vyhrálo. Ihned po veteránech nastoupily naše ženy. Ve složení Katka Dipoldová, Michaela Klimešová, Anna Vaňková, Tereza Hospodková, Petra Němcová, Veronika Šidláková a Kristýna Parkanová, také nedaly svým soupeřkám žádnou šanci a svoji soutěž vyhrály.

Soutěž výjezdových jednotek se z důvodu její obtížnosti dost protáhla a tak naše družstvo ve složení Martin Klimeš, Milan Kubát, Milan Krejdl ml., Miroslav Hospodka, Radek Strašil a Petr Rakušan ml., si na celkové výsledky muselo počkat až do odpoledních hodin. I když v jejich kategorii šlo o velmi neobvyklou soutěž, protkanou teoretickými vědomostmi (test), zdravotními znalostmi (ošetření a transport zraněného), vytrvalostí a obratností (roztažení a sbalení útočného vedení v kombinaci překonávání překážek), se hoši se všemi nástrahami porvali na 1- a obsadili celkové třetí místo. Velmi dobrý dojem udělali i naši nejmladší borci ve složení Soňa Holubová, Eliška Jarošová, Simona Chlubná, Lenka Klimešová, Šárka Hejná, Adam Vágner, Radim Janáček. Po malém zaváhání na koši si vybojovali také bronzovou medaili a dokonali tak medailové žně našeho sboru.