XII. kolo RHBL, Květinov

10. 09. 2015 | Články, Nezařazené

Jak jinak začít článek než počasím?! Přes ranní chladno se počasí vybralo a i soutěž v Květinově probíhala v příjemných podmínkách. Dále – již tradičně – děkujeme SDH, která nám zapůjčila soutěžní stroje. Tentokrát šlo o družstva z Žižkova Pole a Olešné.

Bělské pokusy rozpoutalo jako obvykle družstvo B. Neznalost stroje znamenala pomalejší vodu, ale oni by to proudaři stejně jinak asi nedoběhli. Po 20,19 (20,16 LP) vteřinách bylo sraženo a cedulka "Česká Bělá B" se na výsledkové tabuli usídlila na 13. místě. Pokus družstva A poznamenalo podklouznutí nalejvače a opět relativní neznalost cizího stroje, kdy strojník kohout místo dovření naplno otevřel. Na tu bídu je čas 18,93 (18,67 LP) a 10. místo ještě krásné. Jen ten sen o sto bodech za ročník se začíná rozplývat…

Holkám se i přes mírný prostřik útok vydařil. Jo, ta mašina holt tlačí,… I tak pokus s časem 18,88 (17,26 LP) znamenal tentokrát až čtvrté místo. Závodnice si troufly i na druhé kolo, které pro ně ale po vytržení proudnice pravé proudařce skončilo neplatným pokusem.

Výsledky

*Do článků k soutěžím ve Smilově a Kejžlici byly přidány odkazy na videa.