XI. kolo RHBL, Herálec

15. 09. 2018 | Články, Nezařazené

Chladné a mlhavé ráno soboty rozdělující září ve dví předznamenalo příchod předposledního kola Rebel Havlíčkobrodské ligy v požárním útoku. V dané obci mají podobný kostel jako u nás, bydlí daleko od Humpolce jako my od Brodu a pouť, tu mají také ve stejný termín. Jde o Herálec.

Před zahájením se vyčasilo, byl skoro i pařák a naše tři družstva – muži, ženy, dorost – mohla zahájit své pokusy.

Muži dokončili s kratším vedením a menším prostřikem vlevo za 18,27 (17,80 PP) a obsadili těsně šesté místo. Když píšu těsně, myslím tím, že Kámen je pátý za 18,26 (17,76 PP). Hle, po čase si proběhneme i druhé kolo.

Ženy nezaváhaly, krásným pokusem za 17,57 (16,73 LP) ovládly už čtvrtou soutěž v řadě, celkově 9 z 11 a zároveň mají před posledním kolem jistotu výhry v letošním ligovém ročníku. Pěkně holky.

Dorostenecké družstvo obsadilo místo čtvrté s časem 27,84 (27,56 PP). Vyrovnané časy značí problém vzadu a, jako vždy, až si vzpomenu, nebo se zeptám, tak to do článku doplním.

V druhém kole mužů proběhlo dvojí nasazování koše, zdržení na pravém proudu a sestřiky i s prostřiky zastavily časomíru na hodnotě 16,35. Druhé místo. Máme koláč.

Ženám / dívkám se nedařilo na rozdělovači a čas 19,68 znamenal také 2. místo. Další koláč. Nutno říct, že pamětníci pamatují, že 19,68 je čas, kterých se dosahovalo, když se družstvům dařilo.

Z ligy nám zbývá už jen poslední, tradiční*, Bělský Václavský pohár. Letos přesně 28. 9. 2018, na sportovním hřišti.

*slavnostně se zavazuji, že v článcích přestanu používat slovo "tradiční" cool