Václavský pohár 25.9.2021

27. 09. 2021 | Články, Nezařazené

V sobotu 25.9.2021 se na sportovním hřišti v České Bělé uskutečil tradiční Václavský pohár v požárním útoku. Na startu se sešlo 17 mužských, 11 ženských a 5 dorosteneckých družstev. V prvním kole se družstva utkala ve finálovém kole Rebel Havlíčkobrodské ligy. A šlo o hodně. Ve všech třech kategoriích ještě nebyl znám vítěz letošního ročníku. V mužské kategorii vedl Kámen před Pohledem. Pokud by Pohled vyhrál a Kámen by nebodoval, mohlo se ještě pořadí měnit. Nestalo se a tak vítězem letošního ročníku RHB ligy se stal v kategorii mužů Kámen. Naši borci obsadili v závodě i v celkovém hodnocení ročníku 8. místo. To není vůbec špatné.

A nastoupila kategorie žen. Zde jsme měli v celém ročníku dvě družstva a obě sahala na stupně vítězů. Ženy starší se před posledním kolem dělily o první místo s Pohledem. Znamenalo to, že je musí porazit. Ženy mladší sice byly až páté ale na bednu to ještě mohly dotáhnout. A obě družstva se předvedla. Ženy starší vyhrály a ženy mladší skončily v závodě druhé. To obě družstva žen v celkovém hodnocení ročníku vyneslo až na stupně vítězů. Ženy starší obhájily vítězství a ženy mladší se vyhouply na celkové třetí místo. Bravo.

A to nás ještě čekala kategorie smíšeného dorostu. Zde jsme měli také svoje želízko v ohni. A opět drama. Naši dorosti a Nová Ves u Světlé nastupovali do boje se stejným počtem bodů s děleným druhým místem za Herálcem, který vedl o 2 body. Kdo vyhraje, ten bude šampiónem. Naši šli na start a to co předvedli nikdo nečekal. 6 dorostenek doplněné jedním dorostencem předvedly něco neskutečného. Po vynikajícím útoku se časomíra zastavila na čase 16:93. To byl nejlepší čas letošního ročníku celé soutěže dorostu. Nová Ves u Světlé i Herálec sice bojovali, ale na tak skvělý výkon našeho družstva to stačit nemohlo. Takže máme dalšího ligového vítěze.

A třešnička na dortu. Do druhého kola, kam postupovalo 8 nejrychlejších mužů, 4 nejrychlejší ženy a 4 nejrychlejší dorosti nám postoupila celkem 4 naše družstva. V tomto mini klání se soutěžilo o putovní poháry starosty Městyse Česká Bělá, starosty SDH Česká Bělá a o putovní pohár velitele SDH Česká Bělá. Muži předvedli svůj standard, ale na vítězství to nestačilo. Pohár si odvezlo družstvo z Pohledu. Zato ženy i dorosti nám spravili chuť, zvítězili a putovní poháry v těchto dvou kategoriích tedy zůstávají na rok doma.

Gratulace všem soutěžícím a poděkování těm, kdo se na přípravě a průběhu soutěže podíleli.

Fotky

Celkové výsledky RHB ligy 2021