Václavská soutěž Česká Bělá 24.9.2022

02. 10. 2022 | Požární sport, Články

V sobotu 24.9.2022 se na sportovním hřišti v České Bělé uskutečnilo závěrečné kolo Rebel Havlíčkobrodské ligy. Na toto klání se nám sjelo celkem 36 sportovních družstev, která si to rozdala v disciplíně požární útok ve třech kategoriích. Muži, ženy a smíšený dorost. Naše SDH do soutěže přihlásilo celkem tři družstva. Dvě družstva žen a jedno družstvo dorostu. V prvním kole, které se počítalo do Rebel Havlíčkobrodské ligy, naše zkušenější ženy zvítězily. Druhé družstvo žen, které bylo složeno převážně z dorostenek, po drobném zaváhání, neuspělo. Toto družstvo následně v kategorii dorostu obsadilo třetí místo a trochu si tím spravilo chuť. Vítězem prvního kola v kategorii mužů se stal SDH Srch, kategorii dorostu ovládl SDH Nová Ves u Světlé a jak již bylo zmíněno, kategorii žen vyhrály naše ženy. Ty se v letošním ročníku Rebel Havlíčkobrodské ligy zúčastnily všech devíti kol a vždy byly na stupních vítězů. To jim vyneslo i celkové vítězství v celém ročníku RHBL. A nutno podotknout, že zvítězily a obhájily celkové vítězství po šesté v řadě. Do druhého kola, kde se bojovalo o putovní poháry starosty SDH, starostky obce a velitele SDH, postoupilo 8 družstev mužů, 4 družstva žen a 4 družstva dorostu. Pohár pro muže si na rok odvezl SDH Milíčov, pohár pro ženy vybojovaly naše ženy a pohár pro dorost putuje do Herálce. Našim ženám gratulujeme a přejeme hodně zdaru do dalších bojů.