Okrskové kolo v PS, Česká Bělá

21. 05. 2016 | Články, Nezařazené

V sobotu 21. května proběhla na sportovním hřišti v České Bělé okrsková soutěž okrsku číslo 6 v požárním sportu. Počasí přálo, občerstvení bylo dost, tráva byla posekaná, dráha upravená a před námi stál úkol kvalifikovat se do okresního kola a vzít si zpět pohár za nejlepší požární útok.

Celkem se zúčastnilo 7 družstev mužů mladších (3 za Českou Bělou), 11 mužů starších (2 za ČB), 3 družstva mladších žen (2) a dvě starších (0). Za naše SDH tedy celkem sedm družstev.

Klání odstartovala disciplína běh na 100 m s překážkami. Snad to bylo tratí, snad stopováním na stopkách, ale závodníci dosahovali velmi pěkných výsledků. U mužů se objevil i čas pod 18 vteřin (17,72 a Pavla Kubáta hádáte správně) a další čtyři se vešly pod vteřin 19 (18,07; 18,38; 18,41 a 18,63). Po sečtení třech nejlepších časů ovládlo disciplínu družstvo Česká Bělá A následované Kojetínem a Českou Bělou B. Céčko obsadilo pozici 4. Děvčata předvedla také parádní pokusy a přední místa uzmula pro sebe. Celkově první bylo družstvo A, druhé B a nejnižší stupeň bedny připadl Havlíčkově Borové.

Požární útoky zahájilo B družstvo mužů. Problémy na rozdělovači bohužel předznamenaly dovršení takzvaného quadrupleu na okrskových soutěžích, čili čtvrtého neplatného pokusu v řadě. Pátému se říká „quintuple“. Družstvo A se jako jediné dostalo pod hranici 20 vteřin a časem 19,43 (19,26 LP) ovládlo i tuto disciplínu. Družstvo C, přihlášené do postupové kategorie vlastně na poslední chvíli, se také prezentovalo velmi povedeným pokusem a s časem 20,60 (20,05 LP) obsadilo v disciplíně druhou příčku.

Následovaly pokusy žen. Družstvu A se zadařilo urvat první příčku časem 21,01 (20,49 PP). Hezký pokus. Béčku už se bohužel tolik nedařilo, ale za Boha si nevzpomenu, co se pokazilo. Něco vzadu. Doplním, až budou videa cool. I tak s časem 41,65 (40,01 LP) děvčata tak, tak předstihla Borovou a obsadila druhé místo.

Veteráni z družstva „st.“ obsadili 3. příčku po pokusu zakončeném v čase 26,95. Česká Bělá 324, což je součet věků závodníků (a také popisné číslo bytovky na Jllemnické) zastavilo časomíru v čase 24,12. Krásné druhé místo by z toho bylo, to jo, jen kdyby levý proudař nestál na nástřikové čáře. Bohužel, NP.

V postupových soutěžích zvítězila po sečtení obou disciplín, jak v kategorii můžů, tak žen družstva označená „Česká Bělá A“. Hoši zopakovali téměř ve stejném složení (až na strojníka) vítězství z okrsku v České Bělé z roku 2012. V mužích následovalo družstvo C na třetím místě a B na místě pátém. Družstvo B žen obsadilo druhou příčku.

Okresní kolo proběhne 25. června na sportovišti Dukla v Havlíčkově Brodě.