Okrskové kolo v požárním sportu Jitkov 1.6.2024

02. 06. 2024 | Články, Požární sport

V sobotu 1.6.2024 se v Jitkově uskutečnilo základní, okrskové, klání sborů dobrovolných hasičů v požárním sportu. Na toto klání se sjelo celkem 23 soutěžních družstev. Do soutěže jsme nasadili čtyři družstva. V postupových kategoriích po jednom družstvu žen a mužů a v nepostupové kategorii dvě družstva mužů. Soutěž zahájily běhy na 100 metrů s překážkami. Za každé družstvo běželo 5 běžců a tři nejlepší výkony se započítávaly do celkového pořadí družstva. V této disciplíně naše ženy i naši muži vyhráli. Na stupních vítězů stála Eliška Ranecká, která běhy žen ovládla a Veronika Adamcová byla druhá. Milan Kubát si zaběhl pro druhé místo a Richard Lipavský skončil třetí. Následovaly požární útoky. A zde jsme opět brali ty nejvyšší příčky. Muži postupová vítězství, ženy postupová vítězství, muži nepostupová první a druhé místo. Tím si naši sporťáci vybojovali postup na okresní kolo, které proběhne na cvičišti HZS v Havlíčkově Brodě v sobotu 22.6.2024, kde se porvou o postup do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce do dalších bojů.