Okresní kolo

31. 05. 2014 | Články, Nezařazené

Poslední květnový den jsme se zúčastnili okresního kola soutěže družstev sborů dobrovolných hasičů SH ČMS v požárním sportu. Na soutěži konané v Havlíčkově Brodě na Dukle zastupovalo Českou Bělou jak družstvo mužů, tak žen.

První disciplínou byla štefeta 4 x 100 m s překážkami, v této obě družstva zvítězila. Mužské štafety byly dokonce nejrychlejší v obou pokusech.

Dílčího vítězství dosáhla obě družstva i při 100 m s překážkami. Jednotlivci mužů obsadili všechna místa na "bedně", ženy místo druhé a třetí. Všechny naše pokusy (i ty do výsledků nezapočítávané) se vešly do 11. místa.

Průběžné první místo zbývalo stvrdit v královské disciplíně. Obě družstva i přes mírné zaváhání u mužů zvítězila i v požárním útoku, vyhrála celou soutěž s vyznamenáním (1., 1., 1.) a zajistila si účast na krajském kole, jež proběhne 14. června na sportovišti v Třešti.