Okresní kolo v PS Havlíčkův Brod 22.6.2019

23. 06. 2019 | Články, Nezařazené

V sobotu 22.6.2019 se na sportovním stadionu HZS v Havlíčkově Brodě uskutečnilo okresní kolo v Požárním sportu. Náš sbor vyslal do této soutěže družstvo žen a družstvo mužů, ale také dvě naše dorostenky, které soutěžily za družstvo žen z Kochánova. Věřím, že nám o této soutěži vedoucí družstev podají obšírnější informace tak jen stručně. Naši muži vybojovali celkévé 3. místo, Martin Klimeš v jednotlivcích obsadil také 3. místo. Družstvo žen svoji soutěž vyhrálo a v jednotlivcích ženy sebraly všechny stupně vítězů v pořadí Marcela Vrtalová, Jana Dipoldová a Apolena Kasalová. Naše dvě dorostenky Lenka Klimešová a Eliška Jarošová přidaly s družstvem žen z Kochánova celkévé 3. místo. Takže všichni naši zástupci vezou domů medajli.

Gratulujeme a budeme se těšit na vystoupení našich žen na krajském kole 20. července ve Velkém Meziříčí.

výsledky

fotky rajče

Jak to viděly naše ženy:

V sobotu 22. 6. 2019 se v Havl. Brodě konal okres dospělých, kde se družstvu žen ve složení 4x Dipoldová, Kristýna Parkanová, Eliška Brothánková, Anna Vaňková, Marcela Vrtalová, Apolena Kasalová a Kateřina Vodičková, velmi dařilo, i když počasí nebylo příliš ideální a únava se začala dostavovat celkem brzy. Zahajovací disciplínou byla štafeta 4x 100 m, kde první (horší) štafeta zaběhla čas 71,79s. Druhá štafeta potvrdila své kvality a zaběhla čas 64,62s.

Další disciplína pro ženy byla stovka s překážkami. Již první pokusy potvrdili to, v co jsme doufali, protože Kateřina Dipoldová zaběhla 19,23, Jana Dipoldová jako první prolomila hranici 17ti vteřin a zaběhla čas 17,86s, následovala Marcela Vrtalová, která ještě tento čas vylepšila a byl z toho čas 17,64s, další skvělý čas zaběhla Apolena Kasalová a to 18,03s, druhou Bělskou devatenáctku přidala Eliška Brothánková 19,86s a poslední čas který se počítal do součtu vyběhla Kateřina Vodičková 20,49s. Časy, které se nepočítaly, ale pro nás jsou velmi důležité z hlediska případného výpadku výše jmenovaných na krajském kole jsou 21,89s Gabriely Dipoldové a 22,57s Kristýny Parkanové, které se tato disciplína nevydařila a je schopna tento čas stáhnout o 2, spíše o 3 vteřiny.

Disciplína, která může vždy vše naprosto rozhodnout v prospěch kteréhokoliv družstva a nám zničit myšlenky na obhajobu vítězství z předešlého roku je požární útok! „Takže, máme 1 ze štafety, 1 ze stovek, hlavně se nepodělat a v klidu zaběhnout, co umíme!“ takové myšlenky probíhaly v hlavě každé z nás před PÚ. Naštěstí jsme v prvním pokusu udělaly vše tak, jak jsme si řekly a strojnice počkala na zasednutí proudařek. Těm se hned na začátku nástřiků ubral tlak poté, co mašina ujela strojnici až do půlky plata, ale nerozhodilo je to a se stejnými nástřiky dokončily PÚ v čase 26,78s. Protože jsme měly poslední startovní číslo a věděly jsme, že už nás nemůže nic o vítězství připravit, tak jsme si řekly, že do toho zkusíme jít více zostra. Útok byl rozhodně lépe rozeběhnutý, koš, nalití, nastartování stroje bylo rychlejší, než v pokusu prvním, ale bohužel nebylo zapojené céčko na rozdělovači, tak jsme dokončily s časem 34,84s. Ale rozhodně nám to náladu nezkazilo.

Když to shrneme, tak štafetu jsme vyhrály, na stovkách jsme v pořadí Máca, Janča a Poly obsadily první 3 místa a domu jsme dovezly putovní pohár za nejlepší PÚ v kategorii žen. Doufáme, že se nám takto bude dařit i na krajském kole 20.7. 2019 ve Velkém Meziříčí a budeme rády, když nás přijedete podpořit. Děkujeme všem, kteří nás podporují a drží nám palce.