Okresní kolo soutěže v PS dospělých, Havlíčkův Brod

25. 06. 2016 | Články, Nezařazené

Okresní kolo soutěže v PS proběhlo opět na sportovišti HZS na brodské Dukle. Letos bylo teplo vskutku na padnutí. Malebnou vesničku z nedalekého okolí jménem Česká Bělá zde už od nepaměti reprezentují vždy jak družstvo mužů, tak žen.

Za účelem zrychlení průběhu bylo pozměněno pořadí disciplín u žen, a jejich klání nevrcholilo útokem, nicméně na dramatičnosti to soutěži neubralo.

Muži i ženy, ještě společně, zahájili štafetou na 4 x 100 m s překážkami. První pokus mužů proběhl bez výraznějšího zaškobrtnutí. Borci se s časem 72,38 neztratili ani v porovnání všech štafet v obou pokusech, kdy by obsadili 6. příčku. První pokus žen poznamenalo zdržení na rozdělovači a pád proudničky. I tak děvčata dokončila v čase 79,41. Tento čas překonaly v porovnání se všemi pouze čtyři štafety žen včetně druhého pokusu našich. I přes pád PHP finišovala závodnice v čase 75,13 na celkovém 1. místě. Druhý pokus mužů byl ukončen v čase 66,20. Pokus to byl vydařený, nicméně jedno družstvo bylo rychlejší.

Zde se cesty mužů a žen rozdělily.

Muži se po přestavění tratě vydali vstříc běhu na 100 m s překážkami (Video muži + ženy). Na výsledcích se bohužel projevil nedostatek běžců, ať už z důvodu nemocí, zranění, či dovolených. O to větší byla snaha. S časy 18,49; 18,67; 20,60 a 22,17 se hoši v disciplíně umístili na čtvrtém místě.

Děvčata paralelně zápolila v útocích. Čas prvního pokusu nevím, poněvadž byl po podání protestu na způsob startování stejně nepodstatný. Ona to asi nebyla žádná sláva, protože se holkám bůhvíproč nedařilo nalít. V druhém pokusu se časomíra zastavila o poznání dříve, protože nenasazený koš navštívil káď dříve, než bylo příhodno. Neplatný pokus a 8. místo.

Pro děvčata byla před stovkami situace neúprosná. Průběžné páté místo se součtem devět bodů. Před nimi družstva se součty 3, 7, 7 a 8. Holky se do toho opřely a se započítanými časy 20,35; 21,05; 21,06 a 21,33 disciplínu vyhrály. Celkově už to bohužel stačilo jen na 3. místo.

Muži před požárním útokem sdíleli se šesti body průběžnou druhou příčku s Žižkovým Polem a Kojetínem. Před nimi Dobrá, která vyhrála obě předchozí disciplíny. Matematika byla jasná. Dobrá musí být o čtyři příčky za námi a ostatní, ať si za námi jsou, kde chtějí. Žižkovu Poli se terče podařilo naplnit v čase 30,16. Foukalo a my tu obvykle dáváme tak 29,něco, takže nervy pracovaly. Pak to Dobrá pohnojila s 41,25. Hoši přicházejí na startovní čáru, přestává foukat a vše probíhá, jak na drátkách. Terče se naplnily takřka zaráz v čase 25,25. Kojetín už je pak naštěstí také nesekl a první místo v útoku i celkově je neminulo.

To zas bylo radosti. Krajské kolo proběhne 6. srpna na tomtéž místě.