Obvodové kolo hry Plamen v Rozsochatci

15. 05. 2016 | Články, Nezařazené

V sobotu 14. května jsme se zúčastnili s jedním družstvem starších a jedním družstvem mladších obvodového kola zařazeného do hry Plamen. Soutěžilo se v disciplínách štafeta 4×60 m, štafeta dvojic a požární útok.

Družstvo mladších mělo na této soutěži značnou nevýhodu, kvůli malému množství mladších hasičů ve sboru se v této kategorii mohlo zúčastnit pouze pět členů z povolených deseti v družstvu. Jedná se především o disciplínu 4×60 m a dvojice, kde podle pravidel jsou sice povoleny dva pokusy, ale žádný člen družstva nesmí v dané disciplíně běžet dvakrát. Naši mladší hasiči v těchto disciplínách ukázali, že se dokážou stoprocentně soustředit a neudělat žádnou chybu, která by vedla k přičtení času nebo snad k neplatnému pokusu. Ve štafetě 4×60 m se mladší umístili na 2. místě s časem 1:02:25 těsně za prvním Pohledem a ve štafetě dvojic na 5. místě s krásným časem 100:00. Ani požární útok nebyl jednoduchý. Den před soutěží se muselo přeházet obsazení a absolvovat útok v minimálním počtu 5 dětí tak, že každý dostal přibližně o půl spoje navíc. Vše dobře dopadlo a ukázali jsme pěkný útok v čase 26:36 a tím 4. umístění. Po součtu disciplín i s podzimním kolem, kde se počítalo 2. místo celkově skončilo družstvo mladších na 3. místě a odneslo si nádherný pohár.

Družstvo starších složené ze 7 děvčat a 2 chlapců taktéž ukázalo bezchybné absolvování disciplín, i když zde už byla znát větší míra nervozity a nebylo se čemu divit, neboť jejich konkurenční družstva měla ve složení větší procento chlapců, často na vrcholu věkové kategorie. První pokus u štafety 4×60 m proběhl bez chyb, pouze na čtvrtém úseku po menším uklouznutí a rozhození hadiček jsme ztratili pár vteřin, a protnutí cílové pásky se tedy zastavilo na 0:56:36. Druhý pokus taktéž proběhl bez chyb s časem 0:56:78 a z této disciplíny jsme si odnesli 5. místo. I při štafetě dvojic vše proběhlo bez jediné chyby a to u této disciplíny není žádní problém nasbírat trestné vteřiny. S počítaným časem 69:06 si odnesli 3. umístění. Na požárním útoku jsme se umístili na 6. místě s časem 22:87, zde budeme muset zapracovat na zrychlení, neboť díky lize jsou družstva v této disciplíně rok od roku rychlejší. Po přičtení ještě 3. umístění z podzimního kola si družstvo starších odneslo z této soutěže bramborové umístění z celkového počtu 7 družstev. 

Fotky     Celkové výsledky     Dílčí výsledky