MČR hry Plamen dětí a dorostu

05. 07. 2018 | Články, Nezařazené

Od 1.7 do 5.7.2018 proběhlo MČR v požárním sportu dětí a dorostu na atletickém stadionu v Plzni.

Za naše SDH se na tuto soutěž kvalifikovala Kristýna Parkanová, když vyhrála Krajské kolo v kategorii starší dorostenky, které se uskutečnilo v Petrovicích u Třebíše.

Ve středu 4. 7. 2018 začalo na Atletickém stadionu Mistrovství České republiky dorostu, kterého se zúčastnili nejlepší týmy a jednotlivci dorostenců a dorostenek z jednotlivých krajů republiky. V průběhu dvou dnů se nejlepší družstva představila v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, test z požární ochrany a požární útok. Nejlepší jednotlivci, dorostenců a dorostenek, rozdělených do věkových kategorií mladší, střední a starší závodili v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, test z požární ochrany a dvojboj.

První den začal disciplínou běh na 100 metrů s překážkami. V disciplíně běh na 100 metrů s překážkami se Kristýně první pokus nevyvedl a bohužel po pádu u hadic z toho byl neplatný pokus. Druhý pokus už dopadl o poznání lépe a Kristýna doběhla do cíle v čase 19,13s a celkově v disciplíně 100 metrů s překážkami skončila na 8.místě. Následovala disciplína Test z požární ochrany, kde Kristýna napsala test bez chyby, což znamenalo, že v této disciplíně zapsala 1.místo.

Druhý den Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu soutěžili jednotlivci (dorostenci a dorostenky) rozdělení do věkových kategorií mladší (13-14 let), střední (15-16) a starší (17-18) ve dvojboji, při němž na stometrové dráze překonají překážku s oknem a přenesou hasicí přístroj na podložku. Při prvním pokusu v disciplíně dvojboj Kristýně bohužel hasicí přístroj spadl. Znamenalo to neplatný pokus. Druhý pokus se už vyvedl a všechno klaplo jak mělo a Kristýna doběhla do cíle v čase 19,00s a celkově v disciplíně Dvojboj skončila na 11.místě.

Po vyhodnocení a sečtení všech výsledků z disciplín 100 m s překážkami, testy požární ochrany a dvojboj skončila Kristýna Parkanová na celkovém 10. místě. Za toto krásné umístění si zaslouží veliké uznání, protože zde byla veliká konkurence a umístit se do 10.místa nebylo vůbec jednoduché. V obou běžeckých disciplínách si vylepšila svoje dosavadní maxima a v běhu na 100 m s překážkami si vyběhala II. výkonnostní třídu. Na naše tréninkové možnosti je to velký úspěch.

Kristýně k jejímu úspěšnému tažení gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.