Krajské kolo dospělých

14. 06. 2014 | Články, Nezařazené

Krajské kolo dospělých proběhlo v sobotu 14. června na sportovním stadionu v ulici J. Hory v Třešti. Českou Bělou zastupovala družstva jak v kategorii mužů, tak žen. Z našeho okresu se zúčastnili také sportovci ze sousedního Kojetína.

Soutěž byla zahájena během na 100 m s překážkami. Naše dívky zde obsadily třetí místo. Muži i přes úsměvné epizody smůly jako například zapomenutá proudnice, podběhnutí cílového paprsku nebo rozpojení proudnice těsně před cílovou čarou (2x), obsadili taktéž třetí místo.

V následující štafetě 4 x 100 m holky předvedly vyrovnané pokusy (73,98 a 71,05) a z této disciplíny si odnesly opět třetí místo. V "zajišťovací" štafetě mužů se povedl snad jen úsek s PHP. Druhý pokus byl pak poznamenán pádem z kladiny. Výsledné časy byly sice také vyrovnané, ale svou hodnotou do krajského kola nepatřily (78,75 a 78,17). Muži na štafetě poslední, devátí.

Požární útoky uzavírající soutěž mohly tradičně zamíchat pořadím. Letos se nově běhalo ve dvou pokusech. Muži předvedli časově vyrovnané útoky. Naneštěstí se proudaři střídali v prostřicích a čas 30,97 (1. pokus – 31,45) stačil pouze na páté místo. Ženy s časem 35,84 (2. pokus – 43,58) obsadily opět třetí místo.

V celkovém součtu obsadili muži 7. a ženy 4. místo.