Krajské kolo dorostu

13. 06. 2017 | Články, Nezařazené

V neděli 11.6.2017 jsme s družstvem dorostenek vyrazili na krajské kolo Dorostu do Velkého Meziříčí, kam si vybojovali účast vítězstvím na okresním kole.

Pět děvčat z družstva měla za sebou již kraj dětí a 5 disciplín z předešlého dne. Únava na nich byla znát už ráno, kdy v autech bylo nezvyklé ticho. Za úmorného vedra si ale všechna děvčata probrala k velmi dobrým výkonům. Ve štafetě byly sice čtvrté, ale od prvního místa je dělilo pouhých 1,5 sekundy. Tak vyrovnané to bylo i v dalších disciplínách. Ve stovkách to bylo také velmi dobré a v součtu to znamenalo třetí místo. V této disciplíně to byl jeden osobní rekord za druhým. Lucka Léblová si poprvé dala čas pod 20 s. (19,84), Kristýně Parkanové k tomu chybělo pouhých 0,04 sekundy (20,04). Ale i ostatní nezaostávaly. A potom přišel na řadu požární útok. Velmi dobrý výkon a druhé místo v disciplíně nás zařadilo na celkové třetí místo.

Jak jsem již psal, tak 5 děvčat z družstva je ještě ve věku dětí. Jela tedy spíš na zkušenou. Ve družstvech soutěží s osmnáctiletými děvčaty a například nejmladší Elišce je teprve 13 roků. Vidím to na velmi dobrý ročník, který nám, pokud se udrží pospolu, ještě něco pěkného ukáže.

Celé družstvo bylo ve složení: Lucie Léblová, Kristýna Parkanová, Gabriela Dipoldová, Adéla Hospodková, Soňa Holubová, Kristýna Kubešová, Lenka Klimešová a Eliška Jarošová.