Fotbalový zápas Hasiči vs. Fotbalisti

26. 08. 2018 | Články, Nezařazené

V pořadí již čtvrté, tedy tradiční, pouťové měření sil ve fotbale mezi Sborem dobrovolných hasičů Česká Bělá a Fotbalovým klubem Česká Bělá proběhlo v neděli 26. srpna na fotbalovém hřišti. Tentokrát byl pohár „O nadvládu Bělé“ rozšířen o dvě další disciplíny.

Klání bylo zahájeno požárním útokem na úzké hadice a tři béčka. Zkušení strojníci zůstali na stroji, aby nedošlo k jeho poškození, zbytek týmu se na jednotlivé pozice rozlosoval. Soutěžilo se na vlastní nebezpečí bez přetlakového ventilu.

Družstvo SDH srazilo PET lahve v čase 23 a kousek bez větších potíží, skoro jako by to kluci už někdy viděli. FK pak znatelně zdrželo zaváhání na rozdělovači, vytržení rozdělovače z rukou závodníka a zakleknutí proudařů na značce odhozu. Měli to hoši také za 23. Ne sekund, ale metrů k terčům. To se pak jen tak sestříknout nedá. NP a první bod šel za hasiči.

Fotbalové utkání bylo plné napínavých momentů a na straně hasičů však bohužel i několika zbytečných gólů. I tak jsme drželi krok a jen těsně podlehli 6:5 gólem z pupku v posledních okamžicích zápasu. 1:1.

Rozhodnout měla pivní štafeta. Ta také rozhodla, jenže v neprospěch našich. SDH:FK – 1:2 na disciplíny.

Hasiči tak nevyužili ve čtvrtém roce možnost srovnat na 2:2 a se stavem 1 výhra 3 prohry se mají v dalších dvou letech co ohánět, aby stav srovnali. My u toho budeme…