Družstvo žen vybojovalo na krajském kole účast na Mistrovství republiky v Liberci!!!

14. 07. 2018 | Články, Nezařazené

… a muži byli alespoň u toho cool.

Druhá červencová sobota přinesla pro výběry mužů a žen Kraje Vysočina dlouho vyhlížené krajské kolo v požárním sportu. Na kole okresním se do tohoto klání kvalifikovalo jak družstvo Bělských mužů, tak žen.

Zatímco muži v posledních letech bojují s nedostatkem běžců na 100 metrů s překážkami, ženy se již po několik let pohybují na hranici vítězství a postupu na mistrovství republiky.

Štafety na 4 × 100 metrů s překážkami zahájily obě kategorie společně. Ze všech pokusů, prvních i druhých, byly obě štafety našich žen nejrychlejší po časech 71,62 respektive 65,72. Žádné jiné družstvo hranici 70 vteřin neprolomilo.

Pokus mužů mírně (2 – 3 vteřiny) zbrzdil problém při opírání žebříku o domeček na prvním úseku, zbytek však již probíhal jak na drátkách. Pokus byl dokončen za 65,63 vteřiny a přinesl páté místo v disciplíně. Druhou štafetu jsme po dobrém výsledku nenasadili, ta by, jak se závodníci shodli, 65 vteřin nezaběhla.

Po štafetách se cesty závodníků rozdělily. Ženy vyrazily na 100 metrů s překážkami, muži na útoky. Stejně tak jako mužské útoky málem skončily dříve, než začaly ženské stovky, tak první pokus našich mužů skončil dříve, než začal. Chybný, ulitý, start znamenal podle nových pravidel instantní neplatný pokus. V pokusu druhém se trpělivým startem podařilo odstartovat a předvést nejlepší útok za posledních několik let. Čas 26,86 ale však letos stačil jen na čtvrté místo na disciplíně.

Ženy, ty zatím ovládaly i další disciplínu. Janča Dipoldová je krajskou přebornicí a i další (které vypíšu, až najdu výsledkovku laugh) se v konkurenci vůbec neztratily. Holky ve stovkách zvítězily s celkovým součtem šesti nejlepších časů v hodnotě 114,91 sekund před druhými Jaroměřicemi se součtem 123,83.

Následně se role obrátily. V útocích naše ženy okopírovaly výsledek prvního pokusu mužů, pouze změnily příčinu. Za umisťování značek na trať jinými osobami než členy útočící skupiny, musel být pečlivě připravený materiál ze základny bez vyběhnutí sklizen. Ve druhém pokusu kdekomu zatrnulo, když pravé proudařce vypadlo při běhu klubo a na světě bylo zdržení. Holky dokončily v čase 34,02, což i tak stačilo na druhé místo z disciplíny.

Muži se mezitím prezentovali na stovkách. Rozkaz zněl jasně: „Je nás sedm, potřebujeme šest časů, hlavně dokončit“. Borci poslechli a vesměs každý předvedl to, co se očekávalo. Chválím nasazení. Se dvěma časy pod devatenáct vteřin (5. místo Martin Klimeš 18,53; 8. místo Vladimír Zadina 18,86), dvěma pod dvacet (20. místo Milan Kubát 19,46; 22. místo Martin Venc 19,52) a dvěma za dvacet tři (54. místo Jan Semerád 23,18; 60. místo Václav Rakušan ml. 23,97), skončili chlapi na disciplíně se součtem 123,52 vteřin pátí. Díky za přístup.

V celkovém součtu obsadili muži páté místo, takže lepší půlka. Nadpis článku pak prozrazuje, že po vítězstvích ve štafetě a na stovkách a druhém místě na útoku družstvo žen z SDH Česká Bělá zvítězilo na krajském kole v požárním sportu 2018 v Třešti a kvalifikovalo se pro účast na Mistrovství republiky ve dnech 21. – 26. srpna 2018. Škoda, že soutěž asi nestíhají, protože je zrovna v České Bělé pouť a noční pohár v Dobkově.

Obě družstva byla složena převážně ze členů našeho SDH. Děkujeme jim i hostujícím za vzornou reprezentaci.

Chybějící informace doplním večer, odkazy na výsledky přibydou po zveřejnění, videa po úpravě a zveřejnění. Kubo, snaž se, lidi čekají…