Den hasičů v Havlíčkově Brodě

20. 09. 2015 | Články, Nezařazené

V sobotu 19.9.2015 se na cvičišti HZS v Havlíčkově Brodě uskutečnil Den hasičů, pořádaný ÚO HZS Havlíčkův Brod. V rámci tohoto dne proběhly soutěže veteránů, žen, dětí a vyvrcholením bylo klání výjezdových jednotek okresu Havlíčkův Brod.

Zástupci našeho SDH soutěžili ve třech kategoriích a to veteránů (nad 45 let věku), žen a výjezdových jednotek. Škoda že se vedoucím mládeže nepodařilo dát dohromady družstva dětí.

Vše začalo soutěží veteránů, kde v nabité konkurenci (2 soutěžní družstva) naše družstvo, s věkovým průměrem téměř 52 roků, obsadilo s časem malinko nad 24 sekund, první místo.

Potom pokračovala soutěž žen. Velmi pěkným útokem si holky vybojovaly druhé místo s časem malinko nad 20 sekund. Všechny kategorie musely z důvodu poruchy našeho soutěžního stroje startovat se „zásahovou mašinou“ a na to doplatily nejvíce právě holky, kdy na proudech musely velmi dlouho čekat na vodu.

Po dětech, ve kterých jsme neměli zástupce, začala nejsledovanější soutěž dne, soutěž výjezdových jednotek. Letos šlo o to co nejrychleji provést požární útok s klasickým sáním a rozhazováním hadic. Dále pak o co nejrychlejší sbalení veškerého materiálu a opětovné uložení všeho na základnu odkud se startovalo. Vše bylo ještě komplikovanější tím, že před startem si členové družstva vylosovali, co budou v útoku provádět. Nikdo z nich neměl pozici jistou. Se vším se ale vypořádali na jedničku a s časem 2 minuty 29 sekund s rozdílem 12 sekund na druhou Dlouhou Ves, bezpečně celou soutěž vyhráli.

Všem, co náš sbor na tomto klání reprezentovali, děkuji za vzornou reprezentaci. Ze tří obsazených kategorií jsme přivezli dvě první a jedno druhé místo. Veteránům děkuji za obrovské nasazení a nadšení, holkám především za bojovnost a výjezdové jednotce za profesionální přístup.

Václav Rakušan – velitel SDH

Fotky

Fotky

Výsledky a fotky

Video – Útok veteráni