SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne ve   pátek  5. dubna od 19 h v klubovně SDH.


10. 02. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Okresní kolo v PS, Chotěboř

Okresní kolo soutěže v požárním sportu se tentokráte konalo na sportovním hřišti v Chotěboři. 16. června se zde o postup do kola krajského utkalo 7 družstev mužů a pět žen. V obou kategoriích také družstva České Bělé. Úkol zněl jasně – postoupit.

Triptych disciplín odstartoval štafetou na 4x 100 m s překážkami. První pokus žen s časem 70,98 se ani jako papírově pomalejší štafeta neztratil v konkurenci pokusů ostatní. Pokus druhý v čase 63,18 pak už mezi všemi pokusy nenašel přemožitele. Muži se v obou pokusech také předvedli v dobrém světle. Pokusy za 71,01 a 62,37 patřily v teoretickém hodnocení všech pokusů ke čtyřem nejlepším. Celkově 2. na štafetě podle očekávání.

V další fázi zahájily ženy běhy na 100 metrů s překážkami, muži rozběhli útoky. Výkony na předních příčkách tabulky i s okresní přebornicí (Jana Dipoldová - 17,21) vynesly ženám první flek i v této disciplíně.

Muži svůj pokus v požárním útoku přes nedotažená béčka a krátké vedení dokončili v čase 27,27 a po prvním kole tak vedli. Druhé kolo se největším konkurentům nepodařilo dle představ a tak chlapi čekali hladké obhájení prvenství na útoku. Nefunkční časomíra, opakování druhého kola a neplatný pokus v něm ještě rozbušily kdečí srdce, ale vše dobře dopadlo a ani natřikrát se nepovedlo náš čas překonat.

Ženy si v útoku počínaly suverénně, když oba jejich pokusy byly nejrychlejší ze všech. Bohužel jsem neviděl.

Většina mužského kolektivu předvedla na stovkách to, co se od ní očekávalo, čímž družstvu přisoudila druhé místo.

V celkovém součtu ženy zvítězily s nejnižším možným součtem umístění. Muži pak do kraje postupují také, avšak až z druhého místa za Dobrou u Přibyslavi disponující větším počtem stovkařů.

Krajské kolo proběhne 14. července ve sportovním areálu v Třešti.

Fotky, videa, výsledky a jazyková korekce časem přibudou...

vydáno: 20. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

MČR hry Plamen a Dorostu v požárním sportu

vydáno: 11. 06. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Krajské kolo Dorostu

V neděli 10.6.2018 proběhlo v Petrovicích Krajské kolo dorostu.Na tuto soutěž se probojovaly holky Kristýna Parkanová a Eliška Jarošová. Holkám se od začátku velice dařilo. Kristýna Parkanová vyhrála krajské kolo staršího dorostu a pojede reprezentovat Kraj Vysočina na Mistrovství ČR. Eliška Jarošová Kristýně úspěšně sekundova a v kategorii mladších dorostenek obsadila celkové druhé místo. Postup na republiku jí utekl o jediný bod. Celkem holky přivezly domů 5 medajlí. Holkám patří veliká gratulace!!

Výsledky

Fotky

vydáno: 11. 06. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Okrskové kolo, Kojetín

Postupové soutěže jsme zahájili okrskovým cvičením v Kojetíně konaným v sobotu 3. června v odpoledních hodinách. Českou Bělou reprezentovala dvě družstva mužů mladších, dvě mladších žen a vždy po jednom družstvu v kategoriích mužů a žen starších. Celkem 6 družstev, 49 lidí.

Mladší kategorie poměřily své síly kromě požárního útoku i v běhu na 100 metrů s překážkami. A naši si nevedli vůbec špatně. V mužské skupině obsadili jednotlivci 1. (V. Zadina), 5. (M. Kubát), 6. (R. Strašil) 10. (P. Rakušan ml.), 11. (M. Rakušan), 14. (J. Semerád), 17. (M. Semerád) a 18. místo (D. Kubát). Máme okrskového přeborníka! Pro družstva pak součty nejlepších tří časů přinesly 2. a 3. místo za Kojetínem pro Českou Bělou B respektive Českou Bělou „jentak“.

Ženy ve své kategorii nikoho nepustily až do sedmého místa (J. Dipoldová ml, L. Léblová, K. Parkanová, S. Holubová, L. Klimešová, N. Krejdlová, K. Dipoldová). Následovala místa 10. (J. Dpoldová), 14. (G. Dipoldová) a 18. (K. Kubešová). Disciplínu ovládlo ženstvo Česká Bělá A následované Českou Bělou XS.

V krasojízdě Běláci pokračovali i v disciplíně královské. Domácí Kojetín nasadil laťku pro provedení útoku velmi slušně na hodnotu 20,87 (20,18 LP). Vedení mu však vydrželo jen do pokusu „Béčka“ s hodnotou 19,26 (19,18 LP). Poslední startující „jentak“ se pak zvládl vklínit na druhé místo výkonem dokončeným v čase 19,95 (19,66 LP).

Útoky kategorie mladších žen ovládla přes problémy na pravém proudu Česká Bělá „A“. Rychleji než za 21,73 (18,31 LP) nedokončilo jiné družstvo žen. Útok „XS“ provázely několikanásobné problémy se spojením béček umocněné zalitím hadic strojnicí. Dívky se ale problémy nenechaly nezlomit, a svůj pokus dokončily. Sražení terčů za 44,21 (42,75 LP) vyneslo týmu 3. příčku.

Kategorii mladších mužů ovládlo družstvo Česká Bělá B se součtem umístění 3 následované Kojetínem (4) a Českou Bělou „jentak“ (5). Česká Bělá A pak zvítězila celkově v kategorii mladších žen s nejnižším možným součtem umístění 2. Se součtem 5 pak v těsném závěsu nalezneme ve výsledkové listině Českou Bělou XS.

I mezi staršími ženami vystoupalo na nejvyšší stupínek piedestalu naše družstvo. Za dokončení pokusu v čase 25,32 (25,12 PP) by se ženy nemusely stydět ani v kategorii mladších.

Muži starší dovršili - skromně řečeno – celkovou bezkonkurenční dominanci na letošní okrskové soutěži. Jediné družstvo starších s časem pod dvacet vteřin si pro pohár dokráčelo s časem 19,67 (19,26 PP).

Podtrženo, sečteno

-          Nejlepší běžec v běhu na 100 metrů s překážkami

-          Nejlepší běžka smiley v běhu na 100 metrů s překážkami

-          Nejlepší požární útok v kategorii muži mladší a návrat putovního poháru na poličky naší klubovny

-          Nejlepší požární útok v kategorii ženy mladší

-          Nejlepší požární útok v kategorii muži starší (a nejlepší rozdělovač na soutěži cool)

-          Nejlepší požární útok v kategorii ženy starší

-          Nejvožralejší fanoušci na světě!

Okresní kolo nás čeká již 16. června v Chotěboři.

Fotky

vydáno: 04. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

I. kolo RHBL, Noční Květinov

Kolotoč ligových soutěží se pro rok 2018 roztočil 2. června v Květinově při tradiční noční soutěži. Po odpoledním dešti už nebylo ani zmínky, stroj jsme přivezli z údržby pět minut před odjezdem, takže nám po usilovných trénincích nic nebránilo zabojovat o příčky nejvyšší.

 Letos se účastnila pouze dvě bělská družstva. „A“ družstvo žen a družstvo mužů vzniklé sloučením bývalých „A“ a „B“. Nejsou lidi.

Chlapi rozeběhli útok slibně. Nalejvač nám trochu zakopnul, ale koš se i přes to podařilo našroubovat a poslat do kádě. Voda ze stroje tak akorát. Proudaři si mohli se srážením trochu pohnout, ale i tak byl výsledný čas 18,50 (18,24 LP) na poměry první soutěže po 8 měsících uspokojivý. Celkové 5. místo z 24 družstev. S přihlédnutím k účasti týmů jiných lig, které běžně nejezdí a které už pravděpodobně na lize příště neuvidíme, se vlastně jedná o celkové 2. místo.

Družstva v kategorii žen startovala s jistotou umístění na bedně. Stačilo dokončit. Povedený útok s vyrovnanými časy v hodnotě 18,48 (18,36 PP) znamenal rázné nakročení k obhajobě loňského celkového prvenství.

Domů jsme se vrátili v dobré náladě asi ve dvě v noci. Tentokrát bez návštěvy restauračních zařízení, protože bylo třeba se dobře vyspat na sobotní okrskové kolo v Kojetíně. Další ligová soutěž proběhne až 23. června ve Vepříkově.

vydáno: 04. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek