SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

...


16. 06. 2020Příští výborová schůze proběhne 27.12. od 19h v klubovně SDH. 

Obvody


04. 08. 2020

TOPlist

Ohnivá středa

Ve středu 4.9.2019 si ta naše siréna neodpočala. Nejdřív v poledne pravidelná zkouška, potom odpoledne výjezd do lesa ke Kasalovu mlýnu k likvidaci několika ohnišť a hned po příjezdu nás opět svolávala do akce k požáru řezačky na poli u obchvatu České Bělé.

fotky rajče

vydáno: 05. 09. 2019 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Mistrovství ČR v požárním sportu Ústí nad Labem

Skvělá zpráva. Naše ženy vybojovaly na MČR v požárním sportu v Ústí nad Labem fantastické 3. místo. A Janča Dipoldová přidala 3. místo ve výstupu na věž. Gratulujeme i do Dobré. Muži vezou také bronzovou medajli a Apolena Kasalová je opět Mistrní republiky ve výstupu na věž v kategorii dorostu.

fotky rajče

Vyhlášení výsledků

 

vydáno: 01. 09. 2019 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Technická pomoc - likvidace sršního hnízda

Ve středu 14.8. byla jednotka požádána o likvidaci sršního hnízda na budově Městysu Česká Bělá. Sršni se usadili ve větrací šachtě a ohrožovali obyvalele sousedního domu.

Hnízdo jsme ucpali a sršně zlikvidovali běžně dostupnými spreji.

fotky rajče

vydáno: 14. 08. 2019 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Neckiáda 10.8.2019

V sobotu 10. srpna proběhla na Prokšově rybníce již tradiční Českobělská Neckiáda. Tentokrát se naše SDH rozhodlo, že výtěžek z této akce poputuje na konto Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK. Na místě proběhla sbírka a prodej triček s logem nadace. K této získané sumě bude po provedení uzávěrky akce připočten zisk z prodeje ve stáncích. Dále na podporu nadace přispěla hudební skupina Kocábka, která se vzdala poloviny svého honoráře ve prospěch nadace. O celkové částce, kterou jsme přispěli fondu KRTEK Vás budeme samozřejmě v nejbližší době informovat. 

Jak probíhaly přípravy této akce a o jejím průběhu se můžete lecos dozvědět z přiložených fotek. Tentokrát se na nich podílelo více členů i nečlenů našeho sboru. Pokud máte i vy nějaké fotky nebo videa, obraťte se na kohokoliv se sboru a rádi je ve sdíleném albu zveřejníme.

Na závěr chci vyjádřit velké poděkování našim mladým členům, kteří celou akci připravili a zorganizovali. Také velké díky těm, kteří přispěli na dobrou věc a podpořili společně s námi nadační fond.

fotky

fotky rajče

vydáno: 11. 08. 2019 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

TFA - ČeskoBělský železný hasič 27.7.2019

V sobotu 27.7.2019 jsme na sportovním hřišti uspořádali II. ročník soutěže v displínách TFA ČeskoBělský železný hasič. Tentokrát byla soutěž zahrnuta do krajské ligy TFA. Soutěže se zúčastnilo 18 borců včetně 3 žen. Trať zahrnovala roztažení vedení 2x2 hadice B včetně proudnic do vzdálenosti 35 metrů, dvojité převrácení traktorové pneumatiky, pronesení 20 litrového barelu s vodou tunelem, vytažení 25 kg závaží na lešení do výšky druhého podlaží, překonání 2 m vysoké bariéry, sbalení hadice B a její uložení do boxu, 60 úderů palicí v hammerboxu a přesun 80 kg figurýny do vzdálenosti 40 metrů. To vše v třívrstvém zásahovém obleku, zásahové obuvi, se zásahovou přilbou, zásahovými rukavicemi a s dýchacím přístrojem na zádech jako zátěží. Už jen tato zátěž včetně oděvu váží cca 20 kg.

Všechna čest všem závodníkům, kteří se postaví na start a trať absolvují. Všech 18 závodníků a závodnic trať dokončilo a vysloužilo si obdiv přihlížejících diváků.

Poděkování také patří těm, co zajistili obdobnou soutěž pro děti, které se při pokusech dospělých velmi dobře bavily. Na nákup odměn po pokusech dětí přispěl Městys Česká Bělá. I jim tímto děkujeme.

 

Všem vítězům gratulujeme a třeba příští rok opět na viděnou.

fotky rajče

foto Duppi

vydáno: 28. 07. 2019 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek