SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne ve   pátek  5. dubna od 19 h v klubovně SDH.


10. 02. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Hasičská zbrojnice

V měsíci lednu jsme se rozloučili s naší starou hasičskou zbrojnicí a zároveň jsme veškeré věci přestěhovali do hasičské zbrojnice nové.
Novou klubovnu jsme začali upravovat tak, aby byla přizpůsobena našim potřebám a představám. Vše, co bylo ve staré hasičárně, nebylo těžké převozit do nové. Nejhorší bylo vše přetřídit a srovnat do nových ale o něco menších prostorů.
V nové klubovně už je téměř vše upravené a už jen zbývá dodělat šatnu se sprchou a toaletou pro výjezdovou jednotku.

Loučení s hasičárnou

Stěhování garáže a budování šatny

Stěhování klubovny

vydáno: 12. 02. 2012 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Technické pomoci dohašení ohnišť po pálení klestí

Dne 20.11.2011 byla naše jednotka vyzvána k Technické pomoci dohašení ohnišť po pálení klestí. Oznámení provedla nezjištěná osoba, která se procházela lesem.

Místo události bylo v lese mezi silnicemi na Jitkov a Cibotín cca 2 km od České Bělé.

Po příjezdu bylo na místě zjištěno několik ohnišť po pálení klestí, přičemž jedno ohniště nebylo uhašeno a po kořenech stromů a hrabankou se dále rozšiřovalo pasekou do lesa. Za pomocí lopat a krompáčů jsme ohrabali a odkryli doutnající kořeny stromů a pařezů a vše jsme důkladně prolili vodou jedním proudem C.

Na místě události nevznikla žádná škoda.

Fotografie

vydáno: 22. 11. 2011 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Závod hasičské všestrannosti dětí a dorostu

V sobotu 8.10.2011 jsme s dětmi a dorostenci vyrazily do Pohledu na podzimní kolo závodu hasičské všestrannosti okresu Havlíčkův Brod.

Počasí příliš nepřálo ale i  tak se na startu závodu postavilo 38 pětičlenných hlídek dětí kategorie mladší, 37 hlídek dětí kategorie starší, 1 hlídka dorostenek, 1 hlídka dorostenců, 8 jednotlivců dorostenců a 6 jednotlivců dorostenek.

V kategorii děti mladší se první postavená hlídka ,,A“ umístila na 4. místě a druhá hlídka ,,C“ skončila na 18. místě.  V kategorii děti starší první hlídka ,,A“ vybojovala 3. místo na tkz. bedně a druhá hlídka ,,C“ neváhala a obsadila 7. místo. Pro tým dorostenek byl tento závod spíše rutinou, jelikož neměli ve své kategorii žádnou konkurenci. Dorostenci a dorostenky jednotlivci se umístili následovně: Radek Tonar 6. místo, Jakub Rakušan 7. místo, Lenka Zapletalová 3. místo. Všechny soutěžní hlídky i jednotlivci si tak vytvořili velmi nadějné výchozí pozice pro jarní část soutěže a tímto jím gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme jim za vzornou reprezentaci.

 

vydáno: 09. 10. 2011 | autor: Pavel Vaněk | sekce: novinky | komentáře (0)

Soutěž IZS

V sobotu 17.9.2011 se v areálu Hradu Lipnice nad Sázavou uskutečnil již XVI. ročník soutěže jednotek PO

 

O putovní POHÁR integrovaného záchranného systému okresu Havlíčkův Brod a POHÁR poslance Parlamentu ČR

 

Na tuto soutěž vyslal naší zásahovou jednotku Městys Česká Bělá. V soutěži jsme měli nelehký úkol, obhájit loňské vítězství. Družstvu, ve složení Josef Petr č.p.85, Jiří Rakušan, Václav Rakušan, Milan Krejdl ml., Antonín Čejka ml., Pavel Vaněk, Michal Šidlák, Lukáš Jakeš, Martin Klimeš, se sice zvítězit nepodařilo, ale druhým místem ukázalo dlouhodobě výbornou výkonnost.

 

Foto zde

vydáno: 21. 09. 2011 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Krajské kolo v požárním sportu

V sobotu 16.7.2011 se v Pelhřimově na místním stadionu uskutečnilo krajské kolo v požárním sportu kraje Vysočina.

Jak jistě víte, na toto kolo se vítězstvím okresu probojovala naše družstva v obou kategoriích.

Za slunečného počasí začalo klání disciplínou sto metrů překážek. Běhalo se současně ve dvou drahách pro muže a v jedné dráze pro ženy. Po velmi dobrých výkonech se naši muži v první disciplíně umístili na čtvrtém místě a ženy obsadili třetí příčku.

Po krátké pauze následovala disciplína 4x100 metrů překážky. A opět se našim družstvům dařilo. Muži se po této disciplíně vyhoupli na medailové příčky a ženy po výborném výkonu, který jim vynesl v této disciplíně druhé místo se celkově před požárním útokem dělily o druhé místo.

Bohužel, poslední disciplína našim družstvům nevyšla jak by si představovala. Muži se po prostřiku na pravém proudu odsunuli až na celkové šesté místo. I tak ale ukázali velmi dobré výkony. Ženy po až moc jistém pokusu obsadili v této disciplíně třetí místo, ale celkově tím dokázaly bednu udržet. Třetí místo v kraji je v sestavě, v jaké letošní postupovku dospělých odzávodily, velmi dobrým a do budoucna slibným začátkem. Vždyť šesti děvčatům je teprve patnáct a dvěma šestnáct let. Holky díky a hlavně vydržte.

Videa zde

 

vydáno: 19. 07. 2011 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek