SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  neděli  5. ledna od 16 h v klubovně SDH.


30. 11. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Krajské kolo hasičských soutěží dorostu

V neděli 23.6.2014 se v Petrovicích u Třebíče uskutečnilo krajské kolo hasičských postupových soutěží dorostu Kraje Vysočina. Náš sbor reprezentovalo družstvo dívek a jedna jednotlivkyně. Za velmi příjemného počasí se nám dařilo střídavě oblačno, zataženo ale nakonec slunečno.

Družstvo startovalo ve složení Jana Dipoldová, Gabriela Dipoldová, Tereza Hospodková, Kristýna Parkanová, Petra Němcová, Veronika Šidláková a družstvo doplnily dvě dívky které s námi celoročně spolupracují a to Nikola Kubátová z SDH Jitkov a Věra Korejtková z SDH Veselý Žďár. Mezi jednotlivci si účast v tomto krajském kole vybojovala Petra Dobrovolná.

Celá soutěž začala štafetami družstev, kde naše dívky po malých zaváháních v obou štafetách obsadili 2. místo.

Další disciplínou byl běh na 100 metrů s překážkami. Zde naše družstvo také po některých velmi dobrých a některých méně zdařilých pokusech, skončilo na 3. místě se ztrátou na druhé místo 0,81 sekundy. To se v konečném hodnocení ukázalo jako rozhodující. Jelikož naše mladá děvčata po bezchybných testech dokázala také vyhrát královskou disciplínu požární útok, je právě tento nepatrný rozdíl na „stovkách“, připravil o celkové první místo a možnost náš kraj reprezentovat na Mistrovství republiky. Ale druhé místo je také velmi, velmi dobré. Pokud budou naše mladá děvčata dál tak aktivně a velmi zodpovědně pokračovat v trénincích, mají možnost se ve stejném složení ještě tři roky utkávat o přední pozice v kategorii dorostenek. Vždyť ty naše třináctileté soupeřili i s dorostenkami o pět let staršími.

A ještě naše jednotlivkyně. I přes zdravotní komplikace, které ji postihly v týdnu před soutěží, se velmi snažila a rvala o dobrý výsledek, ale na lepší jak na celkové 6. místo to bohužel nestačilo. I tak jí patří dík za snahu a obětavost.

 

Děkuji Všem našim dorostenkám za vzornou reprezentaci a také děkuji celému týmu, který nás doprovázel na celé „stříbrné“ cestě našich dorostenek v tomto již minulém ročníku. Jde o Katku Dipoldovou, Michaelu Klimešovou, Pavla Vaňka a Jakuba Rakušana. Všichni nám hodně pomohli.

 

Václav Rakušan

Výsledky

Foto

vydáno: 23. 06. 2014 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

III. kolo RHBL, Žižkovo Pole

Třetí kolo Rebel Havlíčkobrodské ligy proběhlo lze říci již tradičně na hasičském sportovním hřisti v Žižkově Poli. Sobota 21. června si pro nás však nepřipravila  tropické počasí, jak bývalo zvykem. Soutěžila opět dvě družstva mužů (B, C) a jedno žen (XS).

Čtvrtý požární útok v pořadí předvedlo družstvo B. Pomalejší voda a mírný prostřik vpravo znamenaly čas 18,91 (18,58 LP), výsledné 8. místo a kvalifikaci do memoriálu v druhém kole. Družstvo C běželo jako deváté. S časem 19,11 (18,83 LP) obsadili hoši 12. místo. V kategorii žen startovaly naše dívky jako druhé. Čas 24,19 (24,04 PP) způsobený  problémy na koši přinesl výsledné 6. místo. Jelikož se několik týmů odhlásilo, dostaly i holky možnost zabojovat v memoriálu.

V druhém kole se Bčku útok celkem vydařil. Časomíra se přesto zastavila až na hodnotě 16,22. S tímto výsledkem skončili hoši těsně pod stupni vítězů. Dívky byly bohužel po nespojeném přívodním vedení hodnoceny NP.

Výsledky

Foto (LH) a další (MB).

vydáno: 21. 06. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Krajské kolo dospělých

Krajské kolo dospělých proběhlo v sobotu 14. června na sportovním stadionu v ulici J. Hory v Třešti. Českou Bělou zastupovala družstva jak v kategorii mužů, tak žen. Z našeho okresu se zúčastnili také sportovci ze sousedního Kojetína.

Soutěž byla zahájena během na 100 m s překážkami. Naše dívky zde obsadily třetí místo. Muži i přes úsměvné epizody smůly jako například zapomenutá proudnice, podběhnutí cílového paprsku nebo rozpojení proudnice těsně před cílovou čarou (2x), obsadili taktéž třetí místo.

V následující štafetě 4 x 100 m holky předvedly vyrovnané pokusy (73,98 a 71,05) a z této disciplíny si odnesly opět třetí místo. V "zajišťovací" štafetě mužů se povedl snad jen úsek s PHP. Druhý pokus byl pak poznamenán pádem z kladiny. Výsledné časy byly sice také vyrovnané, ale svou hodnotou do krajského kola nepatřily (78,75 a 78,17). Muži na štafetě poslední, devátí.

Požární útoky uzavírající soutěž mohly tradičně zamíchat pořadím. Letos se nově běhalo ve dvou pokusech. Muži předvedli časově vyrovnané útoky. Naneštěstí se proudaři střídali v prostřicích a čas 30,97 (1. pokus - 31,45) stačil pouze na páté místo. Ženy s časem 35,84 (2. pokus - 43,58) obsadily opět třetí místo.

V celkovém součtu obsadili muži 7. a ženy 4. místo.

Výsledky muži, ženy

FOTO (LH)

vydáno: 14. 06. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Čištění koupaliště

Vzhledem k předpovědi počasí a stavu vody v koupališti vyrazila v neděli 8. června soutěžní družstva společně s velitelem vyčistit vodní nádrž za obcí. Vyčistili jsme přítok, shrnuli nánosy a řasy, zametli a spláchli dno. Vyprázdnili jsme zde dvě cisterny a to nepočítám objem vody, který dodalo plovoucí čerpadlo z potoka. Proudy vody nám také poskytly příjemné osvěžení.

Doufáme, že se koupaliště co nejdříve naplní, vydrží dlouho čisté a spoluobčané si užijí přjemné osvěžení v nadcházejících tropických dnech.

 

Fotky z čištění koupaliště

vydáno: 08. 06. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

II. kolo RHBL, Podmoklany

Druhé kolo ligy proběhlo tradičně v Podmoklanech. Mezi 20 družstvy mužů a 8 žen soutěžila i tři naše družstva. B a C za muže a XS za ženy.

Družstvo C opět zahajovalo soutěž. I přes problémy na rozdělovači se klukům podařilo pokus dokončit, avšak s časem až 34,43 (34.36 PP). Celkově se toho dne umístili na nebodované 18. pozici. Necelou vteřinku dlouhý prostřik na pravém proudu znamenal pro družstvo B čas 19,04 (18,15 LP) a celkové 7. místo. Družstvo si tak připisuje prvních 9 bodů do tabulky ligy. V kategorii žen předvedly naše mladé dívky povedený útok. Dosažený čas 24,38 (24,12 PP) však v porovnání s konkurencí stačil pouze na 7. místo. Mezi muži zvítězil Květinov, mezi ženami Dolní Krupá.

Bčko se kvalifikovalo do druhého kola "'O pohár starosty obce Podmoklany", kde s menším zádrhelem pro změnu na béčkách obsadilo až předposlední 7. místo. Druhé kolo ovládlo Žižkovo Pole A.

Příští týden čeká naše závodníky krajské kolo v PS, další ligové kolo proběhne o další týden déle 21. června v Žižkově Poli.

FOTO (LH)

Výsledky

vydáno: 07. 06. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek