SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze možná proběhne v  pátek  3. dubna od 19,30 h v klubovně SDH.


27. 01. 2020RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

O Pohár starosty Městské části Praha 1

V neděli 21.9.2014 jsme s devíti dorostenkami, včetně jejich realizačního týmu, vyrazili do Prahy na Kampu na soutěž O Pohár starosty Městské části Praha 1.

V této soutěži nešlo ani tak o umístění, jako o to, představit široké Pražské veřejnosti některé disciplíny, které cvičí mladší děti, starší děti, dorostenky a dorostenci.

Soutěž byla pouze doplňkovým zpestřením velké akce dobrovolných a profesionálních hasičů, kterou pořádala Městská část Prahy 1. Takový malý Pyrocar na Kampě.

Na této akci jsme mohli vidět v akci záchranný tým HZS Praha například při simulované dopravní nehodě autobusu, mohli jsme vidět práci psovodů, mohli jsme spatřit nácvik stavění protipovodňových hrází podél Vltavy. Dále byla k vidění nejmodernější technika záchranářů z Letiště Václava Havla, vyprošťovací tank HZS kraje Vysočina a další vozy, lodě a moderní vybavení záchranářů nejen z Prahy.

 

V první soutěži, kde se dorost mohl vrátit o pár roků zpět, tady v soutěži štafety dvojic, se naše dívky umístily na 3. místě. V této kategorii se hodnotily dívky i chlapci dohromady, takže dívky byly ve značné nevýhodě.

V hlavní soutěži, v požárních útocích, se soutěžilo s vlastním nářadím ale se společných strojem, dodaným pořadateli. Toto čerpadlo se používá na Mistrovstvích republiky od roku 2005 a naše dívky s ním přišly do styku poprvé. To se projevilo i na jejich pokusech. Čerpadlo je mnohem vyšší, je zaoblené tak, že z něj savice sklouzávají a technika sání je dosti odlišná. Terén na kterém soutěžily byl po pokusech dětí spíše vhodný jako brouzdaliště a vylitá voda po celé délce dráhy byla také velmi nepříjemná. I tak si dívky vybojovaly 2. místo a přivezly si z této soutěže kromě příjemných zážitků i krásný pohár.

Václav Rakušan

Fotky zde

Video zde          Video štafeta dvojic          Video PÚ I. pokus         Video PÚ II. pokus

vydáno: 22. 09. 2014 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Stovkování v Cholticích u Heřmanova Městce

V neděli 14.9. jsme se čtyřmi dorostenkami, třemi ženami a jedním mužem, vyrazili na Choltické stovkování. V disciplíně 100 m překážek se zde utkali závodníci v kategoriích mladšího a středního dorostu, staršího dorostu a žen, kategorie dorostenců a mužů.

Tato soutěž je součástí Východočeské ligy a účastní se jí řada velmi dobrých stovkařů a stovkařek. I v takto našlapané konkurenci se naši závodníci neztratili. Největší úspěch dosáhla Janča Dipoldová, která v kategorii mladšího a středního dorostu časem 19:40 obsadila nádherné 3.místo. Ostatní naši borci však na velmi těžké a rozmáčené trati také dosahovali velmi dobrých výsledků. Za zmínku určitě stojí 8. místo Katky Dipoldové mezi ženami s časem 19:34 a 14. místo mezi muži Milana Kubáta s časem 18:55.

Velmi dobré zakončení letní stovkové sezóny.

Václav Rakušan

Fotky zde

vydáno: 17. 09. 2014 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Zlaté dopoledne a bronzové odpoledne na Dni hasičů v Havlíčkově Brodě

V sobotu 13.9.2014 jsme se čtyřmi družstvy vyrazili na Den hasičů na cvičiště HZS v Havlíčkově Brodě. V rámci tohoto dne byly Hasičským záchranným sborem okresu Havlíčkův Brod pořádány soutěže napříč všemi kategoriemi hasičů.

Nejprve do své soutěže nastoupilo družstvo veteránů (nad 45 let věku) ve složení Josef Petr, Vlastislav Jakeš, Miloš Sobotka, Pavel Pátek, Martin Hospodka, Václav Rakušan a hostující člen SDH Cibotín Miroslav Frűhbauer . Toto družstvo s věkovým průměrem 51 roků po velmi dobrém a zkušeném pokusu bezkonkurenčně svoji kategorii vyhrálo. Ihned po veteránech nastoupily naše ženy. Ve složení Katka Dipoldová, Michaela Klimešová, Anna Vaňková, Tereza Hospodková, Petra Němcová, Veronika Šidláková a Kristýna Parkanová, také nedaly svým soupeřkám žádnou šanci a svoji soutěž vyhrály.

Soutěž výjezdových jednotek se z důvodu její obtížnosti dost protáhla a tak naše družstvo ve složení Martin Klimeš, Milan Kubát, Milan Krejdl ml., Miroslav Hospodka, Radek Strašil a Petr Rakušan ml., si na celkové výsledky muselo počkat až do odpoledních hodin. I když v jejich kategorii šlo o velmi neobvyklou soutěž, protkanou teoretickými vědomostmi (test), zdravotními znalostmi (ošetření a transport zraněného), vytrvalostí a obratností (roztažení a sbalení útočného vedení v kombinaci překonávání překážek), se hoši se všemi nástrahami porvali na 1- a obsadili celkové třetí místo. Velmi dobrý dojem udělali i naši nejmladší borci ve složení Soňa Holubová, Eliška Jarošová, Simona Chlubná, Lenka Klimešová, Šárka Hejná, Adam Vágner, Radim Janáček. Po malém zaváhání na koši si vybojovali také bronzovou medaili a dokonali tak medailové žně našeho sboru.

Celkem úspěšný den, co myslíte?

Nejvíce mě však těší, že se dokážeme sejít a takto bodovat od našich nejmenších až po ty nejzralejší.

Díky všem za vzornou reprezentaci sboru.

Václav Rakušan

 

Fotky a výsledky:

http://hasicihbrod.rajce.idnes.cz/Den_hasicu_13.9.2014

http://sdhcb.rajce.idnes.cz/Den_hasicu_13.9.2014_Dukla/

http://dh-vysocina.cz/hb-represe/den-hasicu/1628-den-hasicu-1392014-xix-rocnik-hasickobrodskeho-setkani

vydáno: 15. 09. 2014 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

XII. kolo RHBL, Nová Ves u Světlé

UPDATE: pod odkazy v textu byla doplněna videa

Slunná sobota dne 6. září pro družstva B, C a XS znamenala odškrtnutí další položky v kalendáři Rebel havlíčkobrodské ligy v požárním útoku. Organizace předposlední ligové soutěže začátkem září patří již po mnoho let do kompetence SDH Nové Vsi u Světlé.

Jako desátí ve startovním poli se za čáru seřadili kluci z Céčka. Problém s nasazením proudnice na levém proudu vyústil v šestivteřinový rozdíl na terčích a celkové čtrnácté místo s časem 25,44 (19,03 PP). Hůře se umístila už jen Světlá nad Sázavou a tři neplatné pokusy v podání Květinova, Smilova a domácí Nové Vsi.

Patnáctý rozběh byl v režii družstva B. Na kluzkém povrchu podjela strojníkovi noha, spíš obě, a tato nehoda pozdržela vodu. Sražením terču za 19,13 (18,75 PP) vteřin se hoši umístili na celkovém 9. místě. Co se týče akrobacie při útoku, tentokrát se vytáhl béčkař. Sledujte jaká hodil záda! V rozstřelech druhého kola i přes slušný čas kluci velmi těsně padli proti družstvu z Kunemile (15,41 vs. 15,04).

Když už se v kategorii mužů příliš nedařilo, zazářily alespoň naše dívky. Časomíra zastavená na hodnotě 18,31 (17,84 PP) znamenala výstup na příčku nejvyšší. V rozstřelech si děvčata poradila jak s družstvem z Dolní Krupé (19,47 vs. 21,62), tak s děvčaty ze Ždírce nad Doubravou (18,69 vs. NP). Holky tak opanovaly obě kola!

Výsledky,

fotky se objeví po zveřejnění

27. září nás čeká poslední kolo pořádané tradičně doma v České Bělé. Všichni jsou srdečně zváni, přijďte své závodníky podpořit....

vydáno: 06. 09. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

XI. kolo RHBL, Smilov

Příchod bělské pouti již tradičně věští také další kolo ligy pořádané ve Smilově. Českou Bělou reprezentovalo kvarteto družstev. Po dvou v každě kategorii, klasicky B a C za muže a v kategorii žen se k družstvu XS tentokráte připojilo i družstvo A.

Céčko po vteřinovém prostřiku obsadilo desáté místo s časem 19,54 (18,58 LP). Na videu si všimněte té šipky, co skočil rozdělovač... Béčku se po delší době konečně útok vydařil, dokonce se k nám na jednom terči i sedmnáctka opět přitulila. S časem 18,14 (17,68 LP) obsadili hoši páté místo.

Za ženy obdrželo družstvo XS po problémech s přívodnim vedením neplatný pokus. Česká Bělá A si časem 20,01 (19,97 PP) vysloužila páté místo.

Druhého kola se družstva neúčastnila, jelikož pomáhala při úklidu a přípravě sálu.

Výsledky, FOTO (MB)

Další kolo nás čeká 6. září v Nové Vsi u Světlé.


 

vydáno: 23. 08. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek