SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  neděli  5. ledna od 16 h v klubovně SDH.


30. 11. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

XI. kolo RHBL, Smilov

Příchod bělské pouti již tradičně věští také další kolo ligy pořádané ve Smilově. Českou Bělou reprezentovalo kvarteto družstev. Po dvou v každě kategorii, klasicky B a C za muže a v kategorii žen se k družstvu XS tentokráte připojilo i družstvo A.

Céčko po vteřinovém prostřiku obsadilo desáté místo s časem 19,54 (18,58 LP). Na videu si všimněte té šipky, co skočil rozdělovač... Béčku se po delší době konečně útok vydařil, dokonce se k nám na jednom terči i sedmnáctka opět přitulila. S časem 18,14 (17,68 LP) obsadili hoši páté místo.

Za ženy obdrželo družstvo XS po problémech s přívodnim vedením neplatný pokus. Česká Bělá A si časem 20,01 (19,97 PP) vysloužila páté místo.

Druhého kola se družstva neúčastnila, jelikož pomáhala při úklidu a přípravě sálu.

Výsledky, FOTO (MB)

Další kolo nás čeká 6. září v Nové Vsi u Světlé.


 

vydáno: 23. 08. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Stovkování 16.8.2014 cvičiště HZS Havlíčkův Brod

V sobotu 16.8.2014 se na cvičišti HZS v Havlíčkově Brodě uskutečnil první ročník Stovkování (běh na 100 m s překážkami) v kategoriích dorostu, dospělých a veteránu (nad 35 let).

Naše SDH obsadilo kategorie mladších, středních, starších dorostenek, mužů, žen, veteránů a veteránek.

S radostí jsme mohli sledovat naše závodníky, jak jim cinkala jedna medaile za druhou. A to ve všech obsazených kategoriích. A i u těch, co se na stupně vítězů nevešli, jsme zaznamenali nejlepší osobní výkony, obětavost a chuť závodit.

Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout v příloze. Výsledky jsou odrazem celoroční činnosti a ne jen jedním tréninkem před soutěží. Zmínil bych zde hlavní naše hvězdy a hvězdičky.

Kategorie mladší dorost na prvním místě Kristýna Parkanová, na třetím místě Veronika Šidláková. Střední dorost na prvním místě Jana Dipoldová, na druhém místě Nikola Kubátová (členka SDH Jitkov ale celoročně trénuje a soutěží za naše SDH). Starší dorostenky na prvním místě Petra Dobrovolná a druhé místo Anna Vaňková. Kategorii žen zcela ovládli naše závodnice v pořadí 1. Jana Dipoldová, 2. Kateřina Dipoldová, 3. Nikola Kubátová. V kategorii mužů se na druhém místě umístil Milan Kubát. Veterány vyhrál Michal Šidlák a v kategorii veteránek se na druhém místě umístila Dáša Harvalíková.

Pro Janu Dipoldovou a Kristýnu Parkanovou jejich výkony znamenaly doporučení účasti na výběrovém kole reprezentace dorostu, které proběhne v říjnu v Ostravě a v Pardubicích. Je pouze na nich, jak s touto možností budou dál pracovat.

Také bych chtěl poděkovat všem našim členům, kteří nám pomohli při organizaci celé soutěže. Ať už našim rozhodčím, tak i těm, co se postarali ve stánkách o stravu a občerstvení pro soutěžící, rozhodčí a diváky.

Díky moc všem.

 

Václav Rakušan

 

Výsledková listina

http://dh-vysocina.cz/hb-represe/souteze/1605-vysledky-stovkovani-1682014

 

Fotky

http://hasicihbrod.rajce.idnes.cz/Stovkovani_16.8.2014

http://sdhcb.rajce.idnes.cz/Stovkovani_Dukla_16.8.2014

vydáno: 17. 08. 2014 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Zásahy

Ve středu 30.7.2014 ve večerních hodinách po velmi intenzivní bouřce likvidovala naše jednotka SDH spadlý strom na vozovku mezi obcemi Jitkov a Havlíčkova Borová. Po dokončení odklízecích prací byla jednotka ihned vyslána k zatopenému domu v obci Oudoleň, kde se podílela na čerpání vody, stavění protipovodňových hrází, odstraňování lávky přes rozvodněný potok a řízení dopravy v místech zaplavených vodou. Zde naše jednotka zasahovala spolu s místní jednotkou SDH Oudoleň a příslušníky HZS Chotěboř.

 

V pátek 8.8.2014 v odpoledních hodinách jednotka vyjížděla k nahlášenému požáru slámy na strništi právě sekaného pole u obce Žižkovo Pole. Zde se vinou poruchy na elektrickém vedení vzňala sláma. Naše jednotka po příjezdu již zasahovat nemusela. Požár byl uhašen místními zemědělci pomocí fekálního vozu a jednotkou SDH Přibyslav, která dorazila těstě před naší jednotkou. U této události ještě zasahovali příslušníci HZS Havlíčkův Brod a místní jednotka SDH Žižkovo Pole. Škoda rychlým zásahem nevznikla žádná a uchráněné hodnoty byly v tomto případě vysoké.

 

Václav Rakušan

vydáno: 11. 08. 2014 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

X. kolo RHBL, Ždírec nad Doubravou

...

vydáno: 09. 08. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

IX. kolo RHBL, Květinov

...

vydáno: 02. 08. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek