SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  neděli  5. ledna od 16 h v klubovně SDH.


30. 11. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Krajské kolo dorostu v Třešti

V neděli 21.6.2015 uzavřelo družstvo našich dorostenek sezónu 2014/2015 svojí účastí na krajském kole v Třešti. Složení družstva bylo následující: Jana Dipoldová, Nikola Kubátová, Tereza Hospodková, Petra Němcová, Kristýna Parkanová, Gabriela Dipoldová, Veronika Šidláková a místo Lucie Léblové, která musela odcestovat do zahraničí, jsme si z Veselého Žďáru půjčili Vendulku Zemanovou.

 

Celá soutěž družstev začala štafetou 4x100 m a naše slečny se po malých zaváháních v obou pokusech na třetím úseku umístily v této disciplíně na výborném druhém místě.

Před disciplínou 100 m překážek si bezchybně celé družstvo napsalo testy, což se sice bere jako samozřejmost, ale při pocitu, že jedna jediná chyba může zmařit veškeré celoroční úsilí, nikomu ze soutěžících na klidu nepřidá.

A potom začaly stovky. Musím velmi pochválit všechna děvčata za velmi dobré výkony a bojovnost. Janča Dipoldová tuto disciplínu vyhrála a Nikola Kubátová se umístila na třetím místě. I ostatní děvčata se velice snažila a celkově to stačilo opět na druhé místo.

Před královskou disciplínou v průběžném pořadí celkově druhé místo s odstupem od první pozice o dvě umístění.

To znamenalo jen jedno. Jít do útoků s maximálním odhodláním a risknout pád na celkové třetí místo a porvat se tak o celkové vítězství a přeskočit vedoucí Velké Meziříčí o dvě příčky. Bohužel, na krajském kole je v útoku pouze jeden možný pokus. Možná vysílením, možná drobnými zraněními (Janča pohmožděné zápěstí, Verča natažený sval,…), se toto bohužel nepovedlo a štěstí se na naše děvčata neusmálo. Tolik uzlů na útočném vedení jsem snad v životě nevidělJ. Bohužel nás to stálo pád v celkovém pořadí „až“ na třetí místo. Ale pocit z toho, že holky udělaly maximum a ukázaly tak vše, co se za ty necelé dva roky naučily, jsem měl výborný. To, že na konci dostali pohár a medaile, nebylo nic proti tomu, že na krajském diplomu, který dostávali všichni umístění soutěžící na stupních vítězů ve všech kategoriích, je fotka celého našeho družstva při útocích a také fotka naší Janči při běhu na stovkách. To je známka toho, že se o nás a našem sboru ví a že již něco znamenáme.

 

Díky holky za vzornou reprezentaci nejen našeho sboru ale i našeho městyse.

Také chci ještě poděkovat Katce Dipoldové za to, že se stala mojí pravou rukou a také pani Janě Dipoldové st., která se stala takovou mámou všech holek, která jim „líže rány a fouká bolístky“.

Václav Rakušan

Výsledky a fotky , Fotky

vydáno: 21. 07. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

III. kolo RHBL, Žižkovo Pole

Do Žižkova Pole vyrazila za deštivého rána dvě družstva Běláků a jedno Bělaček.

Družstvo A soutěž zahajovalo. I přes pomalejší vodu se klukům časomíra zastavila na stejném čase jako předloni. Čas 18,14 (17,97 PP) znamenal krásné čtvrté místo. Hned po sestříknutí prasklo třetí béčko. Béčko předvedlo také slušný výkon. Bez setiny půlvteřinka nechaná na levém terči znamenala čas 18,77 (18,28 PP) a celkové sedmé místo. Během útoku praskla savice.

Vyrovnané sestřiky terčů v pokusu našich děvčat znamenaly třetí místo s časem 19,09 (19,08 LP).

Protože pěz kluků odjelo záhy po odběhnutí útoků reprezentovat náš sbor na neckiádu do Libně, mimochodem druhé místo, běželo v druhém kole družstvo mužů poslepované z čeho se dalo. Slušně rozběhnutý útok po 10 metrech zastavil pád koše.

Dívky v druhém kole zbrzdil pád koše. Jak dopadly dívky celkově netuším, zjistím a doplním.

 

Výsledky

vydáno: 21. 06. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Krajské kolo dospělých v PS

Po několika letech se krajské kolo soutěže v požárním sportu sborů dobrovolných hasičů Kraje Vysočiny vrátilo do Třebíčského okresu do Petrovic. Na soutěž jsme vzhledem k vzdálenosti vyrazili již v brzkých ranních hodinách. Ještěže tak, jedna devítka se totiž vydala díky uzavírkám prozkoumat neznámá zákoutí Jihlavského okresu a tak-tak stihla prezenci…

Českou Bělou jako jediné SDH reprezentovala družstva v obou kategoriích.

Klání bylo započato soutěží v běhu na 100 m s překážkami. Mužům se většinu započítaných pokusů podařilo dokončit pod 20 vteřin, a tak i přes mírné obavy obsadili v disciplíně celkové třetí místo. Za zmínku stojí 8. Místo Martina Klimeše s časem 18,24. Děvčata celkově obsadila na stovkách místo druhé za Zajíčkovem. Tradičně se dvěma místy na bedně předvedla Dipoldovic famílie, když Janča doběhla na druhém místě s časem 18,95 a Káťa na třetím s 19,32.

Po přestavění drah následovaly štafety 4 x 100 m s překážkami. První štafeta mužů se nevyvedla podle představ. Pád závodníka z bariéry přinesl spíš naději vidět záchranářský vrtulník než dobrý čas. Připočteme-li zdržení na domečku a hadičkách, doběhla štafeta v čase 77,52. Obavy z opakujícího se nezdaru štafet z loňského roku se naštěstí nenaplnily a druhá štafeta si s časem 63,39 vysloužila třetí místo. V kategorii žen byly výsledky družstev vyrovnanější a o poznání těsnější. První naše štafeta dokončila za 74,22, druhá za 69,20. Ze štafety druhé místo. Dlužno poznamenat, že rozdíl první a třetí štafety byl 54 setin sekundy (69,00 vs. 69,54).

Druhá místa žen a třetí mužů na obou předchozích disciplínách přinesla reálnou naději na stupně vítězů. Jako vždy rozhodovala disciplína královská, požární útok. Letos se disciplína opět plnila ve dvou kolech. Muži předvedli vyrovnané útoky s časy 29,18 (27,91 LP) a 29,22 (25,91 PP), jež přinesly na útocích páté místo. Děvčata se v prvním pokuse trápila při nástřiku. Čas 40,62 (28,71 PP) nevzbuzoval moc optimismu… O to rychleji se ale nádoby plnily v pokuse druhém. Čas 26,76 (25,78 LP) se podařilo překonat jen domácím Petrovicím.

Muži se celkově umístili na čtvrtém místě se stejným součtem umístění 11 jako Litovany na třetím avšak s pomalejším útokem. Kdyby se tak někdy konečně proudařům sešly lepší časy z pokusů… Dívky si zajistily druhými místy ve všech disciplínách celkové druhé místo. Kdyby je bývaly v posledním pokuse nesekly domácí…

Celkově se soutěž vydařila jak organizačně, počasím, tak výsledky. Do budoucna lze konstatovat, že na holky čeká mnoho úspěchů… Pokud se ale nezmění přístup v kategorii mužské, je nutno počítat s faktem, že nejlepší umístění za posledních pět let mohlo být nejlepším za následujících dvacet…

Fotky

vydáno: 13. 06. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Čištění koupaliště

V neděli sedmého června vyrazila soutěžní družstva vyčistit požární nádrž za městysem. Za pomoci cisterny, hadic, košťat, proudnic, lopat a krompáčů byly vymeteny a spláchnuty nánosy, vyplaveni pulci, žáby poslány tobogánem do potoka, byl vyčištěn značně zanesený přítok a vlastně i mimoděk provedena tlaková zkouška hadic.

Doufáme v příchod dalších parných dní, aby veškerá práce nepřišla vniveč. Užívejte!

Fotky

vydáno: 07. 06. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

II. kolo RHBL, Podmoklany

Do Podmoklan vyrazilo vzhledem k nedostatku běžců způsobenému kumulací většího počtu svateb pouze jedno složené družstvo. Protože v něm bylo víc kluků z Béčka, soutěžilo se pod označením B. Logicky cool....

Krásný pokus  vynesl po menším prostřiku vpravo klukům s časem 18,55 (18,06 LP) celkové osmé místo a kvalifikaci do druhého kola.

V druhém kole hoši zabojovali a vystoupali na nejnižší stupínek pomyslné bedny!!!

vydáno: 06. 06. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek