SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

...


16. 06. 2020Příští výborová schůze proběhne 27.12. od 19h v klubovně SDH. 

Obvody


04. 08. 2020

TOPlist

Noční pohár, Dobkov

Liga měla na tento víkend naplánovanou přestávku, a tak abychom náhodou jednou nebyli nedejbože vklidu doma, jsme vyrazili do Dobkova na noční soutěž. Holky honily stovkové hadice na stovkování někde u Poličky, proto vyrazily pouze mužské kolektivy.

Soutěž začala po osmé hodině hromadným nástupem, kde se sešlo osm družstev mužů a dvě družstva žen. Vzhledem k možnostem trati byl útok prováděn na dvě B, vzhledem k porouchané mašině jsme běhali s patnáctkou. Soutěž byla rozdělena na dvě kola.

První vyrazili borci z B. 18,79 přinesl klukům po menším prostřiku vpravo celkové druhé místo. Áčko také poznamenal prostřik vpravo, když se proudař mylně domníval, že má sraženo. Čas XX a čtvrté místo.

Ve druhém kole jsme se rozhodli vyzkoušet si i jiné pozice a na platě jsme se promíchali. Béčko díky zarputilosti košaře, který prostě nechtěl pustit savici a díky zavřenému kohoutu na rozdělovači obsadilo s časem 35,22 čtvrtou pozici. Áčko rozběhlo solidní útok, ale zase ten pravý proud! Znatelný prostřik znamenal dokončení až v čase 25,57 a celkovou třetí pozici.

*info doplním, až najdu výsledkovou listinu nebo její fotku v mobilu....

vydáno: 15. 08. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

VII. kolo RHBL, Ždírec nad Doubravou / VIII. kolo RHBL, Olešná

Tropický soutěžní víkend zahájila naše soutěžní družstva 8. srpna na sportovišti ve Ždírci nad Doubravou. V parném dni bez mraků každý vyhledával stín, ochlazení, osvěžení, pivo nebo rybníky, jak se jen dalo...

Jako první reprezentovalo Bělou družstvo B. Nohy proudařů dělaly, co mohly, ale příliš nemohly... Nedotažené vedení na pravé straně znamenaly po výrazném prostřiku suverénně poslední, dvacáté, místo s časem 36,62 (19,43 LP).

Družstvu A se útok dařil od koše po proudnice. S mírnějším prostřik vpravo pak čas 18,18 (17,95 LP) přinesl pěkné šesté místo a kvalifikaci do druhého kola.

Dívkám se H2O do hadic vydala déle než je zdrávo a i srazit umí holky rychleji, i tak  se zadařil čas pod dvacet  vteřin.19,62 (19,11 PP), čtvrté místo a zajištěná účast ve druhém kole.

Ve druhém kole si Áčko po vydařeném pokusu vysoutěžilo s časem 15,53 celkové třetí místo. Děvčata po problémech na Béčkách s časem 21,31 se štěstím druhé.

Výsledky Ždírec n. D.

Fotky (LH)

Druhý den následovala soutěž v Olešné. Další parný den, naštěstí je zde hned vedle závodní dráhy koupaliště. Tentokráte se soutěžícími dorazila i početná fanouškovská základna. Děkujeme, přijďte zas!

Hned zkraje soutěže se za přípravnou a posléze na startovní čáru postavilo družstvo A. Šesti sedminám účastníků se pokus vydařil. Levý proudař byl bohužel jiného názoru. Zdržení na spojích se ještě tak tak podařilo dohnat, následný prostřik však dílo dokonal. Dokončeno s časem 19,43 (18,19 PP) na konečném 12. místě.

Družstvu B se útok dařil, bohužel jako často doplatilo na rychlost proudařů, kratší vedení a ne úplně košér sestřiky. 20,61 (20,28 PP) a nebodované 17. místo.

Holky zaběhly na phled standardní útok, který byl však ozdoben mírným prostřikem vpravo a znatelným vlevo. Sraženo za 18,70 (17,52 PP), celkové čtvrté místo a kvalifikace do druhého kola.

Ve druhém kole děvčata po velkém prostřiku na pravém proudu s časem 22,51 obsadila X. místo.

Výsledky Olešná

Video ze Ždírce a Olešné od L. Hospodky.

Článek neprošel jazykovou úpravou smiley

vydáno: 09. 08. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Požár pole s obilím

V sobotu 8.8.2015 v odpoledních hodinách byla naše jednotka již podruhé vyslána k požáru pole s obilím do obce Počátky – směr Nemojov. Po příjezdu na místo byl požár uhašen přistavenou cisternou SDH Maleč, která zajišťovala na poli dozor. Naše jednotka doplnila této jednotce vodu a odjela na základnu. Na místo události přijeli další jednotky a to HZS Chotěboř, SDH Ždírec nad Doubravou a SDH Chotěboř.

Fotky

 

vydáno: 08. 08. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Požár pole s obilím

V sobotu 8.8.2015 byla naše jednotka vyslána k požáru pole s obilím do obce Počátky – směr Nemojov. Po příjezdu na místo byl požár uhašen přistavenou cisternou SDH Maleč, která zajišťovala na poli dozor. Naše jednotka doplnila této jednotce vodu a odjela na základnu. Na místo události přijeli další jednotky a to HZS Chotěboř a SDH Chotěboř.

Fotky

vydáno: 08. 08. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Požár pole s obilím

V pátek 7.8.2015 byla naše jednotka vyslána k požáru pole s obilím a strniště se slámou do obce Počátky – u letiště. Při tomto požáru byl vyhlášen II. stupeň poplachu a zasahovalo zde větší množství jednotek. HZS Chotěboř, HZS Havlíčkův Brod, SDH Ždírec nad Doubravou, SDH Horní Krupá s dvěma vozy, SDH Chotěboř s dvěma vozy a místní jednotka SDH Počátky, která zajišťovala čerpací stanoviště.

Po našem příjezdu na místě zasahovala jednotka HZS z Chotěboře na pravé straně příjezdové cesty. My jsme pomocí vodního děla ihned započali hasit na levé straně příjezdové cesty, kde požár vznikl a snažili jsme se odříznout postupující oheň od přeskočení do dalšího pole a postupu směrem k lesu. Další členové naší jednotky pomocí lopat utloukali menší ložiska požáru. Po vystříkání první cisterny jsme jezdili na čerpací stanoviště do obce Počátky, kde místní jednotka zajišťovala čerpací stanoviště. Po opětovném příjezdu na místo jsme prolévali prostor po pravé straně cesty a zajišťovali okolí pole přeorávané pomocí zemědělské techniky a zajišťovali další činnosti dle pokynů velitele zásahu.

Zásah komplikoval vítr, který neustále měnil směr a neustále rozfoukával další ohniska požáru. Celý zásah byl tak velmi náročný, ale uchráněné hodnoty jsou vysoké.

Po uhašení požáru byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Fotky

vydáno: 07. 08. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek