SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  neděli  5. ledna od 16 h v klubovně SDH.


30. 11. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Noční soutěž o pohár města Habry

Haberská noční soutěž na náměstí patří mezi několik málo samostatných pohárových soutěží, na které v sezóně zavítáme. Vracíme se sem pravidelně již několik let. Tentokrát naštěstí nepršelo, bylo však poměrně chladno.

Soutěžilo se podle pravidel požárního sportu.

Soutěž byla zahájena kategorií žen. Naše mladé dívky obsadily mezi deseti kolektivy s velkým náskokem příčku nejvyšší. K času 21,66 se druhé ženy z Rozsochatce časem 24,00 jen ztěží přiblížily.

Po přestavění dráhy a tradičním ohňostroji nastoupili muži. Při pokusu družstva B se mnohým fanouškům k sobě jistě tiskly hemisféry hýždí při pohledu na béčkaře, který ne a ne zapojit. Podařilo se, a strojník pak kluky nešetřil. Voda se řítila vedením jak smyslů zbavená a po mírném prostřiku vpravo se časomíra zastavila na čase 21,31 znamenajícím průběžné druhé místo. Toto umístění se již podařilo uhájit.

Družstvo A provázely problémy s nasazením koše a tím se zdržela i voda. Pravda, kdyby byla v céčkách dřív, tak se pravý proudař nemusel sprchovat. Hoši na hrotu pak pokus ještě vyšperkovali prostřiky, čímž si tým vysloužil mezi 28 družstvy mužů celkové desáté místo s časem 24,85.

Fotky (SDH Habry ) pod článkem v odkazu.


vydáno: 10. 07. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Požár autobusu

V úterý 7.7.2015 v 10:45 byla naše jednotka vyslána k požáru autobusu za obcí Jilemník. Po příjezdu na místě již zasahovala jednotka HZS Havlíčkův Brod s jedním vozem. Všichni cestující včetně řidičky byli mimo hořící vůz.

Ihned po příjezdu jsme začali s hašením zadní části autobusu jedním proudem C. Dále jsme hasili hořící prostory okolo vozovky (škarpu) a hořící strom jeřabiny.

Po likvidaci požáru jsme byli velitelem zásahu odesláni na základnu.

http://www.hzscr.cz/clanek/pozar-autobusu-na-komunikaci-u-jilemniku-na-havlickobrodsku-za-sebou-zanechal-skodu-800-tisic-korun.aspx

Fotky

vydáno: 07. 07. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

V. kolo RHBL, Kynice

Tropická sobota dne, kdy Amerika slaví Den nezávislosti a Standa Harvalík 25 let na světě, znamenala pro naše soutěžní kolektivy další ligovou soutěž. Hřiště po minulé soutěži v Kámeni ještě ani nezaschlo, a my již rovnali hadice na základnu v Kynicích.

Již zkraje soutěže, na druhém místě, odstartovalo družstvo A. Co se klukům zdálo jako nepříliš rychlý útok, se po rychlých a vyrovnaných sestřicích ukázalo být časem pod 18 vteřin. Teprve druhým v historii tohoto mančaftu. Čas 17,91 (17,87 PP) se podařilo překonat už jen Olešné. Hoši po nezdaru na minulé soutěži tak připisují druhé místo a 17 ligových bodů.

Družstvo B tentokrát bohužel předvedlo první neplatný pokus sezóny, když se levému proudaři nepodařilo rozvinout útočné vedení dostatečně blízko k nástřikové čáře. Přes veškerou snahu se terč na tuto vzdálenost srazit nepodařilo a rázný povel "Ser na to!!!" od rozdělovače pokus ukončil.

Naše dívky přes dvakrát nasazovaný koš a prostřik na levém proudu vystoupaly v konkurenci 8 ženských družstev na třetí místo s časem 20,74 (19,49 PP). Do celkové tabulky připisují dalších šest bodů.

V druhém kole soutěžily pouze dívky. Muži se opět potýkali s nedostatkem členů způsobeným dalšími povinnostmi. Dívky si po povedeném útoku s časem 20,72 vysoutěžily celkové 3. místo.

Fotky (Lukáš H)

Videa pod odkazy v textu, autoři Mirča H. a Pavel V.


 

vydáno: 04. 07. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

IV. kolo RHBL, Kámen

Do Kamene jsme vyrazili v obvyklém počtu. Na útoky jsme si museli chvilku počkat, protože jsme prošvihli rezervaci, aspoň byl čas se rozběhat.

Družstvo "A" startující na 16. místě po pádu koše dosáhlo s časem 22,62 (22,39 LP) pouze na celkové patnácté místo. Béčku se dařilo než voda dostihla pravého proudaře. Nenasazená proudnice přinesla velikánské zdržení a prostřik. Celkově až nebodované 16. místo s časem 29,61 (18,63 LP). Tentokrát se druhé kolo nekonalo...

Děvčata předvedla při pomalejší vodě slušný výkon a sražením za 19,43 (19,35 PP) vystoupala na nejnižší stupínek bedny. V druhém kole se voda dostavila o poznání rychleji a děvčata tak v poháru obsadila druhé místo.

Kousek útoku "A"  Fotky (Lukáš H)

vydáno: 28. 06. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Noční pohár v Požárním útoku, Pohled

V pátek 26. června vyrazilo jedno družstvo mužů ochutnat první noční soutěž pořádanou na paloučku u hasičárny v Pohledě. Sešla se poměrně hojná účast 9 družstev žen a 21 mužů. Po překonání několika technických problémů soutěž vesele začala. Pro nás začalo spíše čekání, jelikož jsme běželi skoro poslední.

Běhalo se na široké hadice, dvě béčka a srážecí terče. Před naším pokusem bylo okolí základny již pěkně rozmáchané, přestože se pořadatelé snažili, seč mohli, vodu vymetat. Nikdo si hubu ani kostrč nenabyl a nebýt většího prostřiku na pravé straně, krásně by se na útok koukalo až do konce. Čas 19,12 (levý ve výsledcích není uveden) znamenal celkové třetí místo.

vydáno: 26. 07. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek