SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne ve čtvrtek 11. října od 19 h v klubovně SDH.


15. 09. 2018RHBL 2018

pořadí muži:
10. Česká Bělá (55 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (74 b.)
6. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
8. Česká Bělá XS (7 b.)

Soutěže RHBL:

01.09.    Nová Ves u Světlé
15.09.    Herálec
28.09.    Česká Bělá

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


31. 08. 2018

TOPlist

VI. a VII. kolo RHBL, Kejžlice a Olešná

O víkendu z 19. na 20. července nás čekala dvojitá porce soutěží. Obou se zúčastnila družstva B a C za muže a XS za ženy.

V sobotu proběhla soutěž v obci Kejžlice v pelhřimovském okrese. Družstvo C si výkonem 19,79 (19,54 PP) vysloužilo 7. místo a postup do dalšího kola. Pravému proudaři družstva B nešťastně vyklouzla proudnice, výsledný čas 25,26 (18,66 LP) znamenal místo až 14.

Zato slečnám se zadařilo a s krásnou osmnáctkou, konkrétně 18,64 (18,48 PP), obsadila děvčata druhé místo.

V druhém kole se družstvům výrazněji nedařilo.

Výsledky Kejžlice , FOTO (MB)

Protože bylo pěkné počasí, rozhodli se někteří přejet ihned do Olešné a zde rovnou přenocovat.

Družstvo C poznamenal prostřik na pravém proudu. Čas 21,33 (18,72 LP) stačil pouze na 13.pozici. Družstvo B po alkoholových problémech na koši a dalším trestuhodném prostřiku na pravém proudu obsadilo s časem 25,00 (21,33 LP) poslední bodovanou, 15. pozici. Aby byla trojice prostřiků na pravém proudu kompletní, obsadila děvčata výkonem v čase 21,24 (19,27 LP) čtvrtou příčku. 

Výsledky Olešná, FOTO (MB)

vydáno: 20. 07. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

V. kolo RHBL, Kynice

V sobotu 12. července měla soutěžní družstva České Bělé na ligové soutěži v Kynicích smolný den.

Družstvo C po problémech s připojením béčka na rozdělovač dokončilo svůj pokus až v čase 26,26 (26,06 PP) a obsadilo nebodovanou, předposlední, sedmnáctou pozici. Důležitou poznámkou je, že na pozici rozdělovače se zabydluje nový člen a jednalo se o jeho první soutěžní útok.

Při provedení pokusu na stříkačce povolilo těsnění a začala vytékat voda. Abychom mohli dále závodit, vypůjčili jsme si stroj od Květinova.Tímto ještě jednou děkujeme za zapůjčení, i když se později ukázalo jako fatální.

Při pokusu družstva B vyšlo najevo, že přívodní vedení nepasuje na stroj tak, jak se při zkoušce před pokusem zdálo. Mašina ve výsledku přisávala vzduch a výtlak se tak podobal spíše džberovce než nadupané mašině, u které musíte šetřit s plynem. S časem 22,00 (20,58 PP) skončili hoši až na 15. místě a připisují jeden jediný bod. Problémy se strojem se nám bohužel začínají hromadit, i když je pravda, že málokterý stroj musí snášet takovou porci útoků od tolika družstev jako ten náš.

Děvčata z XS pro jistotu zapůjčila stroj od Nové Vsi u Světlé, děkujeme. Vinou nespojeného přívodního vedení byla bohužel hodnocena neplatným pokusem.

Následující víkend proběhnou hned dvě ligová kola a to 19.7. v Kejžlici (od 11 h) a 20. 7. v Olešné (od 10 h). Pro případné fanoušky platí - s sebou: plavky, ručník, stan, spacák, karimatku a 1000,- Kč na běžné výdaje. Přejedeme rovnou do Olešné, kde přespíme! Potvrzení o bezinfekčnosti není vyžadováno... wink

Výsledky
Foto (MB)

vydáno: 12. 07. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

IV. kolo RHBL, Kámen

Červencové svátky již tradičně věští další kolo Rebel havlíčkobrodské ligy v požárním útoku pod větrákem v Kameni. Na soutěži se sjelo 25 družstev mužů a 8 žen. Naši závodníci opět vyrazili v hojném počtu. Dvě družstva mužů (B a C), jedno žen (XS).

Družstvo C rozběhlo slibný útok, levý proudař však nedokázal svou hadici dopravit dostatečně blízko k terčům a tímto způsobený znatelný prostřik přinesl čas až 28,66 (19,29 PP) a nebodovanou 19. příčku. Družstvo B naopak zaznamenalo úspěch, když kluci poprvé prolomili osmnáctivteřinovou hranici a s časem 17,85 (17,71 PP) se společně s Květinovem zařadili na druhou pozici. Tato znamenala 17 bodů do ligové tabulky a kvalifikaci do druhého kola.

Dívky po prostřiku na levém proudu obsadily s časem 22,56 (19,36 PP) 7. místo a připisují 2 body.

V druhém kole Béčko s časem 15,80 obsadilo celkové 5. místo.

Fotky (Lukáš H.) a další (MB)

Výsledky

Průběžné výsledky

Další videa: C-1. kolo, B - 1. kolo, XS - 1. kolo

vydáno: 05. 07. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Noční soutěž v Habrech

V pátek 4. 7. proběhla tradiční noční soutěž na náměstí v Habrech. Mezi třiceti družstvy mužů a dvanácti žen se o nejvyšší příčky utkala i dvě družstva České Bělé. Jedno mužů, jedno žen.

Klání bylo zahájeno ženskou kategorií. Naše dívky startovaly jako jedenácté a výkonem s výsledným časem 22,59 svou kategorii ovládly. Na druhém místě se umístily závodnice z Kojetína (23,94) a na třetím domácí z Habrů (26,98).

Z dvacáteho šestého místa po půlnoci startující muži si po krátkém zdržení na béčkách s časem 22,49 vysoutěžili celkové 5. místo. Tuto kategorii ovládlo družstvo Petrovic (19,87) následované družstvem z obce Kynice (21,35) a Golčovým Jeníkovem (21,49).

Suma sumárum se soutěž vydařila, zvláště pak našim mladým slečnám lze věštit zářnou budoucnost.

Foto po zveřejnění, , videa pod odkazy v textu...

Výsledky

vydáno: 04. 07. 2014 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Krajské kolo hasičských soutěží dorostu

V neděli 23.6.2014 se v Petrovicích u Třebíče uskutečnilo krajské kolo hasičských postupových soutěží dorostu Kraje Vysočina. Náš sbor reprezentovalo družstvo dívek a jedna jednotlivkyně. Za velmi příjemného počasí se nám dařilo střídavě oblačno, zataženo ale nakonec slunečno.

Družstvo startovalo ve složení Jana Dipoldová, Gabriela Dipoldová, Tereza Hospodková, Kristýna Parkanová, Petra Němcová, Veronika Šidláková a družstvo doplnily dvě dívky které s námi celoročně spolupracují a to Nikola Kubátová z SDH Jitkov a Věra Korejtková z SDH Veselý Žďár. Mezi jednotlivci si účast v tomto krajském kole vybojovala Petra Dobrovolná.

Celá soutěž začala štafetami družstev, kde naše dívky po malých zaváháních v obou štafetách obsadili 2. místo.

Další disciplínou byl běh na 100 metrů s překážkami. Zde naše družstvo také po některých velmi dobrých a některých méně zdařilých pokusech, skončilo na 3. místě se ztrátou na druhé místo 0,81 sekundy. To se v konečném hodnocení ukázalo jako rozhodující. Jelikož naše mladá děvčata po bezchybných testech dokázala také vyhrát královskou disciplínu požární útok, je právě tento nepatrný rozdíl na „stovkách“, připravil o celkové první místo a možnost náš kraj reprezentovat na Mistrovství republiky. Ale druhé místo je také velmi, velmi dobré. Pokud budou naše mladá děvčata dál tak aktivně a velmi zodpovědně pokračovat v trénincích, mají možnost se ve stejném složení ještě tři roky utkávat o přední pozice v kategorii dorostenek. Vždyť ty naše třináctileté soupeřili i s dorostenkami o pět let staršími.

A ještě naše jednotlivkyně. I přes zdravotní komplikace, které ji postihly v týdnu před soutěží, se velmi snažila a rvala o dobrý výsledek, ale na lepší jak na celkové 6. místo to bohužel nestačilo. I tak jí patří dík za snahu a obětavost.

 

Děkuji Všem našim dorostenkám za vzornou reprezentaci a také děkuji celému týmu, který nás doprovázel na celé „stříbrné“ cestě našich dorostenek v tomto již minulém ročníku. Jde o Katku Dipoldovou, Michaelu Klimešovou, Pavla Vaňka a Jakuba Rakušana. Všichni nám hodně pomohli.

 

Václav Rakušan

Výsledky

Foto

vydáno: 23. 06. 2014 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek