SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  neděli  5. ledna od 16 h v klubovně SDH.


30. 11. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Den hasičů v Havlíčkově Brodě

V sobotu 19.9.2015 se na cvičišti HZS v Havlíčkově Brodě uskutečnil Den hasičů, pořádaný ÚO HZS Havlíčkův Brod. V rámci tohoto dne proběhly soutěže veteránů, žen, dětí a vyvrcholením bylo klání výjezdových jednotek okresu Havlíčkův Brod.

Zástupci našeho SDH soutěžili ve třech kategoriích a to veteránů (nad 45 let věku), žen a výjezdových jednotek. Škoda že se vedoucím mládeže nepodařilo dát dohromady družstva dětí.

Vše začalo soutěží veteránů, kde v nabité konkurenci (2 soutěžní družstva) naše družstvo, s věkovým průměrem téměř 52 roků, obsadilo s časem malinko nad 24 sekund, první místo.

Potom pokračovala soutěž žen. Velmi pěkným útokem si holky vybojovaly druhé místo s časem malinko nad 20 sekund. Všechny kategorie musely z důvodu poruchy našeho soutěžního stroje startovat se „zásahovou mašinou“ a na to doplatily nejvíce právě holky, kdy na proudech musely velmi dlouho čekat na vodu.

Po dětech, ve kterých jsme neměli zástupce, začala nejsledovanější soutěž dne, soutěž výjezdových jednotek. Letos šlo o to co nejrychleji provést požární útok s klasickým sáním a rozhazováním hadic. Dále pak o co nejrychlejší sbalení veškerého materiálu a opětovné uložení všeho na základnu odkud se startovalo. Vše bylo ještě komplikovanější tím, že před startem si členové družstva vylosovali, co budou v útoku provádět. Nikdo z nich neměl pozici jistou. Se vším se ale vypořádali na jedničku a s časem 2 minuty 29 sekund s rozdílem 12 sekund na druhou Dlouhou Ves, bezpečně celou soutěž vyhráli.

Všem, co náš sbor na tomto klání reprezentovali, děkuji za vzornou reprezentaci. Ze tří obsazených kategorií jsme přivezli dvě první a jedno druhé místo. Veteránům děkuji za obrovské nasazení a nadšení, holkám především za bojovnost a výjezdové jednotce za profesionální přístup.

Václav Rakušan – velitel SDH

Fotky

Fotky

Výsledky a fotky

Video - Útok veteráni

vydáno: 20. 09. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Choltické stovkování

Aby soutěží nebylo 37. týden v roce málo, vyrazili se někteří naši závodníci poměřit také v individuální disciplíně. V Cholticích u Heřmanova Městce, nebo kudy jsme to jeli, se konal 6. ročník soutěže v běhu na 100 m s překážkami. Dlužno podotknout, že soutěž byla zajištěna i několika rozhodčími z naší obce.

Výsledky

Fotky

vydáno: 13. 09. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

XII. kolo RHBL, Květinov

Jak jinak začít článek než počasím?! Přes ranní chladno se počasí vybralo a i soutěž v Květinově probíhala v příjemných podmínkách. Dále - již tradičně - děkujeme SDH, která nám zapůjčila soutěžní stroje. Tentokrát šlo o družstva z Žižkova Pole a Olešné.

Bělské pokusy rozpoutalo jako obvykle družstvo B. Neznalost stroje znamenala pomalejší vodu, ale oni by to proudaři stejně jinak asi nedoběhli. Po 20,19 (20,16 LP) vteřinách bylo sraženo a cedulka "Česká Bělá B" se na výsledkové tabuli usídlila na 13. místě. Pokus družstva A poznamenalo podklouznutí nalejvače a opět relativní neznalost cizího stroje, kdy strojník kohout místo dovření naplno otevřel. Na tu bídu je čas 18,93 (18,67 LP) a 10. místo ještě krásné. Jen ten sen o sto bodech za ročník se začíná rozplývat...

Holkám se i přes mírný prostřik útok vydařil. Jo, ta mašina holt tlačí,... I tak pokus s časem 18,88 (17,26 LP) znamenal tentokrát až čtvrté místo. Závodnice si troufly i na druhé kolo, které pro ně ale po vytržení proudnice pravé proudařce skončilo neplatným pokusem.

Výsledky

*Do článků k soutěžím ve Smilově a Kejžlici byly přidány odkazy na videa.

vydáno: 10. 09. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

XI. kolo RHBL, Nová Ves u Světlé

Kalendář Rebel havlíčkobrodské ligy jsme devátým kolem v Nové Vsi u Světlé otočili na stránku s posledním měsícem. Počasí na soutěžích stále přeje a to je jedině dobře... Za zapůjčení soutěžních strojů děkujeme SDH Nové Vsi u Světlé a SDH Smilovu.

První vstoupilo do závodu družstvo B, strojník pošetřil vodu, aby proudaři stíhali a výkon za 19,86 (19,85 PP) vynesl kluky na dvanácté místo. Pro družstvo A znamenala půlvteřinka prostřiku vlevo čas 18,34 (17,74 PP), sedmé místo a kvalifikaci do druhého kola. Druhých kol se stále neúčastníme, abychom půjčované mašiny neúměrně nevytěžovali. Oni nám taky za chvilku dojdou flašky, které nás to půjčování stojí...

Děvčata se smilovským moskvičem po veeelkém prostřiku  vpravo (díky kratšímu rozdělovači) vysoutěžila páté místo s časem 22,54 (19,07). Jelikož se některá družstva neúčastnila druhého kola, rozhodla se děvčata zkusit štěstí v rozstřelech s patnáctkou. Po vyřazení Kejžlice v semifinále zapůjčily holky silnější stroj z Nové Vsi. Proti Herálci to byl napínavý, více než čtyřicetivteřinový souboj, ve kterém se ani jednomu týmu nedařilo a naše děvčata jen těsně podlehla a neobhájila tak loňské prvenství...

Výsledky

Pokus A, Pokus B, Pokus žen

*S fotkama je to poslední dobou nějaké špatné...

vydáno: 05. 09. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Hlasujte pro naše SDH

Hlasování pro SDH Česká Bělá v soutěži "Dobráci roku" bylo ukončeno. Děkujeme účastníkům za podporu!

Držme si palce!!!

 

vydáno: 11. 09. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek