SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

...


16. 06. 2020Příští výborová schůze proběhne 27.12. od 19h v klubovně SDH. 

Obvody


04. 08. 2020

TOPlist

IV. kolo RHBL, Nová Ves u Světlé

V soboru 18. června proběhla na hřišti v Nové Vsi u Světlé „Velká pohárová loupež“. Náš sbor opět reprezentovala dvě družstva mužů a jedno žen.

Ze třetího místa odstartovalo mužstvo A. Poskládat družstvo byl oříšek a dvacet minut před pokusem ještě nebyli kompletní, ale povedlo se. Proudaři mohli srazit rychleji, ale i tak chlapi s výsledným časem 18,32 (18,12 LP) dosáhli na bednu. Třetí místo. Bohužel většina musela za dalšími povinnostmi a tím pádem se neúčastnili druhého kola.

Béčko bylo po třech šestnáctých místech už hladové po větším úspěchu. V útoku se vyskytl snad jen menší problém s připojením pravého proudu na rozdělovač. Kojtus to ale doběhl, časomíra se po sedmém pokusu soutěže zastavila na čase 17,80 (17,60 LP) a kluci tak slavili první body v ročníku, první sedmnáctku družstva a vůbec první první místo na lize.

Holky jsem neviděl a podrobnosti doplním, až budou videa, ale s časem 19,20 (18,58 PP) obsadily třetí místo, takže se to asi celkem povedlo.

V rozstřelech druhého kola se Béčko probojovalo na celkové čtvrté místo. Děvčata ve své kategorii zvítězila.

Suma sumárum to pro nás byla jedna z nejúspěšnějších ligových soutěží za poslední dobu. Do hasičárny jsme přidali šest dalších pohárů včetně těch putovních.

Česká Bělá A v současné době okupuje průběžnou čtvrtou příčku ligy s 38 body. B je po dvacetibodové injekci 10 a děvčata čtvrtá a 16 body. Příští týden má liga přestávku, ale čeká nás okresní kolo v Brodě. Liga se vrátí o týden později soutěžním víkendem v Kynici (2. 7.) a Olešné (3. 7.).

Výsledky

vydáno: 18. 06. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

III. kolo RHBL, Žižkovo Pole

Hadice si ještě ani nezvykly v boudě a už za sebou máme tři ligová kola. V sobotu 11. června jsme vyrazili do Žižkova Pole. Vzhledem k uzavírce jsme cestu vyplnili i poznávacím zájezdem okolím Samotína. Počasí tak akorát, nefoukalo, nepršelo a ani na nás nepralo slunce.

Hned z třetího místa odstartovalo družstvo A. Velmi dobře rozběhnutý útok byl po trestuhodném prostřiku na levém proudu dokončen v čase 18,66 (17,33 PP!). Na tu bídu šesté místo, deset bodů do ligy a kvalifikace do druhého kola.

Družstvo B svůj pokus rozběhlo také velice slibně. Voda se však nedostala dál než do druhého B. V okamžiku zvýšení tlaku se bohužel rozpojily půlspojky a pokus se již dokončit nepodařilo. Neplatný pokus a poslední, už třetí šestnácté místo v řadě. Bodový půst trvá.

Děvčata předvedla velmi pěkný útok s časem 18,82 (18,41 LP) a svou kategorii dlouho vedla. Až posledním pokusem je předběhly slečny z Herálce.

V druhých kolech se letos Áčku daří. Po třetím místě z minulého týdne vybojovali hoši tentokrát místo druhé s časem 15,56 (15,15 LP). Děvčatům zabránily v lepším umístění problémy s nasazením koše.

Fotky až nějaké najdu

vydáno: 11. 06. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Taktické cvičení výjezdových jednotek

Taktické cvičení

,,Požár v areálu ZD Oudoleň“

Dálková doprava vody okrsek č.6

 

Řídící skupina     

Josef Meloun, velitel okrsku č.6

Por.Ing. Josef Nevole, KOPIS HZS Kraje Vysočina

Pavel Kubát, PS Chotěboř

 

Kontrolní dozor

Mgr. Radek Hovorka, velitel čety PS Havl. Brod

 

Cíl cvičení

  1. Ověření praktických znalostí při nasazení S a P u dálkové dopravy vody.
  2. Ověření součinnosti JSDHO a jejich velitelů, komunikace na místě zásahu.

 

Místo, termín a čas provedení cvičení

Místo:       Areál ZD Oudoleň

Datum:     11.6.2016

Čas:          14:00

 

Seznam zúčastněných jednotek PO

 

JSDHO

Technika

Česká Bělá

CAS 25

Havlíčkova Borová

CAS 25

Cibotín

PPS 12

Jitkov

PPS 12

Kojetín

DA 12 + PPS 12

Oudoleň

DA 8 + PPS 12

Slavětín

PPS 12

 

 

 

Průběh cvičení

Ve stanovenou dobu se sjely jednotky okrsku č.6 k Mlýnskému rybníku do obce Oudoleň. Zde byl proveden nástup a vysvětlen průběh cvičení. Poté se jednotky rozjely na předem určená místa. U rybníka bylo zřízeno čerpací stanoviště jednotkou Oudoleň, pomocí PS 12. Další PS byly rozmístěny po délce dopravního vedení v tomto pořadí – Jitkov, Kojetín, Cibotín, Slavětín. Na konci vedení stály cisterny Havl. Borové a České Bělé, které byly připravené k doplňování vodou. Na vedení dlouhé cca 600m bylo použito celkem 31 hadic B75. Vše bylo bez větších problémů zvládnuto a díky většímu počtu PS 12 nebyl problém vodu do kopce areálu dostat.

Poté následovalo postupné odpojení stříkaček po celé délce dopravního vedení, kde si cvičící simulovali výměnu hadic. Záměrem bylo ukázat průběh dodávky vody, při malém množství PS 12 a dlouhém vedení s velkými tlakovými ztrátami. Při ponechání jen poslední stříkačky z jednotky SDH Slavětín, již bylo zřejmé, že tento počet by byl již nedostačující, neboť již nebylo možné dodat vodu do cisteren v potřebném množství a docházelo k podtlaku na sací části vedení.

Po této zkoušce bylo cvičení ukončeno, došlo ke sbalení hadic, úklidu věcných prostředků a jednotky se opět sešli k vyhodnocení cvičení.

 

Vyhodnocení

Cvičení bylo kontrolním dozorem hodnoceno kladně, jednotky pracovaly dobře, veškerá technika se obešla bez problémů, věcné prostředky byly v pořádku.

Od řídící skupiny bylo všem poděkováno za účast na cvičení, zhodnocení také kladné. Pouze bylo upozorněno na menší nedostatky při komunikaci mezi jednotkami a na neohlášení se některých jednotek na KOPIS.

Fotky

vydáno: 12. 06. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Česká Bělá druhá v soutěži Dobráci roku

SDH Česká Bělá se umístila na druhém místě v soutěži "Dobráci roku" na rádiu Český rozhlas region. Všem, kteří pro náš sbor vloni v září hlasovali velice děkujeme. Pomohli jste nám nastřádat celých 3031 bodů a předběhla nás jen Olešenka s 3641 body. O výhru se s vámi samozřejmě v brzké době podělíme na společné sešlosti.

1. Olešenka 3641
2. Česká Bělá 3031
3. Radostín nad Oslavou 2785
4. Stará Říše 2757
5. Krásněves 1809
6. Zhoř 1690
7. Kamenná 1131
8. Černovice 1034
9. Příseka 907
10. Rozsochatec 761

vydáno: 10. 06. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Krajské kolo dorostu v Pacově

V neděli 5.6.2016 jsme s našimi dorostenkami absolvovali krajské kolo dorostu. Všechno to začalo super. Štafeta hned na první pokus klapla a při druhé jsme se snažili z druhého místa atakovat první. I když to nevyšlo, super výkon. Další disciplína stovky. Zase perfektní a opět druhé místo. A pak to přišlo. Chyba na testu a ztracená šance na vítězství a na postup na republiku v družstvech. No a přišli útoky. První útok výborně natažený, pravý proud perfektní ale levý se trápil. Druhý pokus byl ale mnohem povedenější. Stačilo to na druhé místo v útocích a celkově tedy také druhé místo.

Moc velkou radost nám udělala Janča Dipoldová, která vyhrála obě své disciplíny, test napsala bez chyby a suveréně postoupila na Mistrovství České Republiky dorostu, které proběhne 4. a 5. července v Českých Budějovicích. Držíme palce, ať tam kápne také nějaká ta medaile.

Výsledky

Fotky

vydáno: 06. 06. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek