SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

...


16. 06. 2020Příští výborová schůze proběhne 27.12. od 19h v klubovně SDH. 

Obvody


04. 08. 2020

TOPlist

VII. kolo RHBL, Kámen

Sobota ráno a odjezd do Kamene. Sluníčko svítí, ale zároveň fouká protivítr. Kdo by to v Kameni u větráku čekal, že jo…?

Tentokrát jako první vyrazilo na dráhu družstvo mužů B. Vše zprvu probíhalo v pořádku. Na základně se sice vracel levý proudař pro klubo, ale stíhal. Když se voda dostala do rozdělovače, rozpojilo pravé céčko. A to ho za běhu dotahoval. Kojtus pak statečně zápasil s přívaly vody zalévajícími ho od rozkroku po uši. Honza mu přiběhl z béček na pomoc a podařilo se zapojit, mezitím však Michal na koši vzdal. Škoda. NP.

Áčku při průběhu kolem základny podklouzl Harlej na béčkách. Prý to ho zajíce ale nechytil. S vodou se tak muselo šetřit. I spoj zapojoval za běhu tak, že okamžik zapojení dělila od okamžiku vytržení půlspojek z rukou tak setina. Suma sumárum 19,37 (19,05 LP) a desáté místo.

Děvčata z A se opět předvedla. Přestože zapůjčená proudařka na levém proudu srážela déle než je zdrávo, stačil čas 19,06 (17,92 PP) na celkové vítězství.

Družstvo mladých z XS provedlo útok v čase 23,47 (23,36 PP) i se zdržením slečna na rozdělovači na základně. Celkově páté.

V druhém kole holky po dalším prostřiku vlevo dosáhly času 22,34.

vydáno: 09. 07. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Noční soutěž, Habry

Asfalt haberského náměstí se v pátek 8. července vydala pod rouškou tmy poškrábat a pokropit dvě bělská družstva. Jedno mužů, druhé žen. Po zaplacení startovného a vyfasování sekané se šlo na věc.

Děvčata seběhla z kopce k terčům nejrychleji ze všech a i přes menší prostřik na levém proudu soutěž již poněkolikáté ovládla, tentokrát s časem 21,45.

Chlapi zdrželo zaváhání na koši. A to Michal předloni tvrdil, že bude do dvou let v reprezentaci na koši J. Proudaři si na vodu počkali, ale i tak srazili za 22,57 a obsadili čtvrtou příčku.

Fotky

vydáno: 08. 07. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

VI. kolo RHBL, Olešná

Je poměrně hezky, tak proč neprosoutěžit celý víkend. Hned v neděli jsme se vydali na další kolo ligy do Olešné.

Družstvo A rozeběhlo pěkný útok, jakmile se ale voda dostala do pravého proudu, rozpojila se proudnice. Snad se už Martin viděl na rybách a stýskalo se mu po vlhku, jisté je, že Áčko po více jak roce a půl nebrali na lize body a skončilo poslední s neplatným pokusem.

Béčko útočilo takřka bez zádrhelu, hadice letěly vzduchem a snad jen sraženo mohlo být rychleji. Čas 18,28 (17,92 LP) stačil na bramborovou a kvalifikaci do druhého kola.

V kategorii žen dokončilo družstvo A i přes pád levé proudařky za 18,44 (17,90 PP) a obsadilo tak krásné třetí místo.

Vyzkoušet si atmosféru ligové soutěže vyrazila i mladá děvčata označená jako Česká Bělá XS. Zdržení na koši, pomalejší voda, ale zato pěkné sestřiky v čase 32,53 (32,37 LP) vynesly dívkám 8. místo.

Ve druhém kole se Béčku pokus povedl a mám pocit, že byli těsně za dobrým umístěním. Holky měly delší prostřik vlevo, jinak dobrý. Umístění ale taky netuším.

vydáno: 03. 07. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

V. kolo RHBL, Kynice

Kynickou trať do kopce zdolávala opět tři bělská družstva.

Muži A vyrazili na dráhu jako první z našich. Mašina si trochu škytla a v pravém proudu šla pomaleji voda, i tak výsledný čas 18,94 (18,23 LP) stačil na celkové páté místo. Béčku se na základně zdržel proudař a strojník tak přidával opatrně. 20,73 (20,39 LP) a osmé místo. Obě družstva se tak kvalifikovala do druhého kola.

Útoku žen těžko něco vyčítat. Časomíra sepnula po 18,16 (17,87 PP) vteřinách a dívky tak těsně vysoutěžily druhé místo. Těsně směrem k tomu prvnímu.

V druhém kole byli muži A, myslím, druzí, muži B měli NP a holky to dost možná vyhrály... Zjistim.

vydáno: 02. 07. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Okresní kolo soutěže v PS dospělých, Havlíčkův Brod

Okresní kolo soutěže v PS proběhlo opět na sportovišti HZS na brodské Dukle. Letos bylo teplo vskutku na padnutí. Malebnou vesničku z nedalekého okolí jménem Česká Bělá zde už od nepaměti reprezentují vždy jak družstvo mužů, tak žen.

Za účelem zrychlení průběhu bylo pozměněno pořadí disciplín u žen, a jejich klání nevrcholilo útokem, nicméně na dramatičnosti to soutěži neubralo.

Muži i ženy, ještě společně, zahájili štafetou na 4 x 100 m s překážkami. První pokus mužů proběhl bez výraznějšího zaškobrtnutí. Borci se s časem 72,38 neztratili ani v porovnání všech štafet v obou pokusech, kdy by obsadili 6. příčku. První pokus žen poznamenalo zdržení na rozdělovači a pád proudničky. I tak děvčata dokončila v čase 79,41. Tento čas překonaly v porovnání se všemi pouze čtyři štafety žen včetně druhého pokusu našich. I přes pád PHP finišovala závodnice v čase 75,13 na celkovém 1. místě. Druhý pokus mužů byl ukončen v čase 66,20. Pokus to byl vydařený, nicméně jedno družstvo bylo rychlejší.

Zde se cesty mužů a žen rozdělily.

Muži se po přestavění tratě vydali vstříc běhu na 100 m s překážkami (Video muži + ženy). Na výsledcích se bohužel projevil nedostatek běžců, ať už z důvodu nemocí, zranění, či dovolených. O to větší byla snaha. S časy 18,49; 18,67; 20,60 a 22,17 se hoši v disciplíně umístili na čtvrtém místě.

Děvčata paralelně zápolila v útocích. Čas prvního pokusu nevím, poněvadž byl po podání protestu na způsob startování stejně nepodstatný. Ona to asi nebyla žádná sláva, protože se holkám bůhvíproč nedařilo nalít. V druhém pokusu se časomíra zastavila o poznání dříve, protože nenasazený koš navštívil káď dříve, než bylo příhodno. Neplatný pokus a 8. místo.

Pro děvčata byla před stovkami situace neúprosná. Průběžné páté místo se součtem devět bodů. Před nimi družstva se součty 3, 7, 7 a 8. Holky se do toho opřely a se započítanými časy 20,35; 21,05; 21,06 a 21,33 disciplínu vyhrály. Celkově už to bohužel stačilo jen na 3. místo.

Muži před požárním útokem sdíleli se šesti body průběžnou druhou příčku s Žižkovým Polem a Kojetínem. Před nimi Dobrá, která vyhrála obě předchozí disciplíny. Matematika byla jasná. Dobrá musí být o čtyři příčky za námi a ostatní, ať si za námi jsou, kde chtějí. Žižkovu Poli se terče podařilo naplnit v čase 30,16. Foukalo a my tu obvykle dáváme tak 29,něco, takže nervy pracovaly. Pak to Dobrá pohnojila s 41,25. Hoši přicházejí na startovní čáru, přestává foukat a vše probíhá, jak na drátkách. Terče se naplnily takřka zaráz v čase 25,25. Kojetín už je pak naštěstí také nesekl a první místo v útoku i celkově je neminulo.

To zas bylo radosti. Krajské kolo proběhne 6. srpna na tomtéž místě.

vydáno: 25. 06. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek