SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  neděli  5. ledna od 16 h v klubovně SDH.


30. 11. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Obvodové kolo hry Plamen v Rozsochatci

V sobotu 14. května jsme se zúčastnili s jedním družstvem starších a jedním družstvem mladších obvodového kola zařazeného do hry Plamen. Soutěžilo se v disciplínách štafeta 4x60 m, štafeta dvojic a požární útok.

Družstvo mladších mělo na této soutěži značnou nevýhodu, kvůli malému množství mladších hasičů ve sboru se v této kategorii mohlo zúčastnit pouze pět členů z povolených deseti v družstvu. Jedná se především o disciplínu 4x60 m a dvojice, kde podle pravidel jsou sice povoleny dva pokusy, ale žádný člen družstva nesmí v dané disciplíně běžet dvakrát. Naši mladší hasiči v těchto disciplínách ukázali, že se dokážou stoprocentně soustředit a neudělat žádnou chybu, která by vedla k přičtení času nebo snad k neplatnému pokusu. Ve štafetě 4x60 m se mladší umístili na 2. místě s časem 1:02:25 těsně za prvním Pohledem a ve štafetě dvojic na 5. místě s krásným časem 100:00. Ani požární útok nebyl jednoduchý. Den před soutěží se muselo přeházet obsazení a absolvovat útok v minimálním počtu 5 dětí tak, že každý dostal přibližně o půl spoje navíc. Vše dobře dopadlo a ukázali jsme pěkný útok v čase 26:36 a tím 4. umístění. Po součtu disciplín i s podzimním kolem, kde se počítalo 2. místo celkově skončilo družstvo mladších na 3. místě a odneslo si nádherný pohár.

Družstvo starších složené ze 7 děvčat a 2 chlapců taktéž ukázalo bezchybné absolvování disciplín, i když zde už byla znát větší míra nervozity a nebylo se čemu divit, neboť jejich konkurenční družstva měla ve složení větší procento chlapců, často na vrcholu věkové kategorie. První pokus u štafety 4x60 m proběhl bez chyb, pouze na čtvrtém úseku po menším uklouznutí a rozhození hadiček jsme ztratili pár vteřin, a protnutí cílové pásky se tedy zastavilo na 0:56:36. Druhý pokus taktéž proběhl bez chyb s časem 0:56:78 a z této disciplíny jsme si odnesli 5. místo. I při štafetě dvojic vše proběhlo bez jediné chyby a to u této disciplíny není žádní problém nasbírat trestné vteřiny. S počítaným časem 69:06 si odnesli 3. umístění. Na požárním útoku jsme se umístili na 6. místě s časem 22:87, zde budeme muset zapracovat na zrychlení, neboť díky lize jsou družstva v této disciplíně rok od roku rychlejší. Po přičtení ještě 3. umístění z podzimního kola si družstvo starších odneslo z této soutěže bramborové umístění z celkového počtu 7 družstev. 

Fotky     Celkové výsledky     Dílčí výsledky

vydáno: 15. 05. 2016 | autor: Pavel Vaněk | sekce: novinky | komentáře (0)

Český pohár Třebíč

V sobotu 7. Května se osm našich závodnic a závodníků zúčastnilo prvního letošního závodu Českého poháru v běhu na 100 metrů v Třebíči. Dvě mladší dorostenky, jedna střední dorostenka, tři ženy a dva muži se pustili do klání se vší vervou. Ty nejmladší jeli získávat zkušenosti a ti starší, i když se třeba zrovna nedařilo podle očekávání, ukázali odhodlání a dravost. Slzičky nejsou vždy jen z odřeného kolena nebo lokte ale i z nepovedeného pokusu. Věřím, že příště to vyjde lépe a budou to slzičky štěstí.

Fotky

vydáno: 08. 05. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Výchovně vzdělávací akce v základní škole

V úterý 3.5.2016 se naše výjezdová jednotka zúčastnila výchovně vzdělávací akce v základní škole v České Bělé. Dětem jsme ukázali vybavení naší jednotky, které používáme při zásazích, včetně všech tří vozů. Ty větší děti si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak fyzicky náročný je zásah s použitím dýchacího přístroje a pro ty nejmenší byl zase největší zážitek posadit se za volant zásahového vozidla a nebo si popovídat do vysílačky. Naše ukázky probíhaly společně s přednáškami preventistů z HZS a se zdravotní záchrannou službou.

Fotky

vydáno: 03. 05. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Pálení čarodějnic

Dne 30.4 náš sbor uspořádal tradiční pálení čarodějnic v Háječku.

Fotky

vydáno: 01. 05. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Čištění koupaliště

Dne 30.4 naše výjezdová jednotka společně se soutěžními družstvy provedla čištění koupaliště.

Fotky

vydáno: 01. 05. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek