SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  neděli  5. ledna od 16 h v klubovně SDH.


30. 11. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Tlaková zkouška plynového potrubí

V pondělí 30.5.2016 naše jednotka zajišťovala dodávku vody pro tlakové zkoušky plynového potrubí v obci Dvorce u Havlíčkova Brodu pro firmu NET4GAS s.r.o.

Fotky

vydáno: 01. 06. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Okresní kolo dorostu

Dne 29.5 se v Havlíčkově Brodě na Dukle konalo okresní kolo dorostu v požárním sportu. V kategorii dorostenek si družstvo účastí na okresním kole zajistilo účast v krájském kole, které proběhne příští týden v Pacově. Janina Dipoldová i přes nevydařený podzim ukázala, že ve své kategorii na okrese nemá konkurenci a s přehledem svoji vyhrála. Do Pacova tedy jede také a doprovodí tak celé družstvo. Děkuji Katce a Janě Dipoldové starší, že mi s tou bandou dnes neskutečně pomohli. Sám bych toho měl až nad hlavu. A všem jedenácti holkám co soutěžili děkuji za velmi dobrou reprezentaci sboru a i když to někdy nevyšlo podle jejich představ, oceňuji jejich snahu a odhodlání.

Výsledky

Fotky

vydáno: 29. 05. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

I. kolo RHBL, noční Květinov

První soutěží Rebel havlíčkobrodské ligy 2016 byla opět ta noční - v Květinově. Po několika co do počasí nevydařených letech, kdy buď pršelo, nebo skoro mrzlo, nás letos příjemně překvapila teplotně přívětivá noc.

Jen strojník nastartoval stroj, začal a z něj stříkat voda a jako bonus se přidala pára. Na chlazení praskla guma. Protože jsme s sebou starší mašinu neměli, museli jsme po vzoru konce loňského ročníku zapůjčit jiný stroj. Naše díky letí do Žižkova Pole. S touto zápůjčkou však ruku v ruce přichází nutnost použít jiné savice.

Družstvo B mělo vůbec málo času na přípravu, protože v době poruchy se už kluci chystali na přípravné plato. Pokus poznamenalo vícero zdržení okolo stroje. Vyrovnané sestřiky v výsledným časem 20,45 (20,21 LP) znamenaly v konkurenci 23 družstev 16. pozici.

Při útoku družstva A se nepodařilo ideálně nasadit koš. Dále již vše v pořádku a na konci opět vyrovnané sestřiky v čase 20,07 (19,81 PP). Celkové 14. místo a první dva body do tabulky. Vzhledem k bojovým podmínkám předvedly oba týmy, co mohly.

Než začaly soutěžit ženy, stihli jsme se otočit pro starší stroj. Při pokusu však pravé proudařce vyklouzla proudnice, což je pro naše závodníky pravděpodobně prokletí Květinova. Výsledný více než dvacetivteřinový souboj zakončený časem 47,73 (46,50 PP) znamenal předposlední 7. místo.

V sobotu 4. června zabojujeme s již opraveným strojem na sportovišti v Podmoklanech.

Fotek ze tmy moc nebude a videa přiložím po zveřejnění.

vydáno: 27. 05. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Požár lesní porost

V neděli 22.5.2016 byla v odpoledních hodinách naše jednotka vyslána k požáru lesního porostu mezi obcemi Utín a Dlouhá Ves. Po příjezdu na místo zde již zasahovala jednotka SDH Přibyslav a jednotka HZS Havlíčkův Brod. Celkem zde zasahovalo 5 cisteren.

Jedním proudem C jsme započali dohašování ohnisek požáru a pomocí lopat a kopáčů jsme přehrabovali a dohašovali hrabanku okolo pařezů. Dále jsme doplnili vodu do kanystrů a nádob majiteli lesa, který zde pálení klestí prováděl.

 

Po likvidaci požáru jsme společně s ostatními jednotkami odjeli na základnu.

Fotky

vydáno: 22. 05. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Okrskové kolo v PS, Česká Bělá

V sobotu 21. května proběhla na sportovním hřišti v České Bělé okrsková soutěž okrsku číslo 6 v požárním sportu. Počasí přálo, občerstvení bylo dost, tráva byla posekaná, dráha upravená a před námi stál úkol kvalifikovat se do okresního kola a vzít si zpět pohár za nejlepší požární útok.

Celkem se zúčastnilo 7 družstev mužů mladších (3 za Českou Bělou), 11 mužů starších (2 za ČB), 3 družstva mladších žen (2) a dvě starších (0). Za naše SDH tedy celkem sedm družstev.

Klání odstartovala disciplína běh na 100 m s překážkami. Snad to bylo tratí, snad stopováním na stopkách, ale závodníci dosahovali velmi pěkných výsledků. U mužů se objevil i čas pod 18 vteřin (17,72 a Pavla Kubáta hádáte správně) a další čtyři se vešly pod vteřin 19 (18,07; 18,38; 18,41 a 18,63). Po sečtení třech nejlepších časů ovládlo disciplínu družstvo Česká Bělá A následované Kojetínem a Českou Bělou B. Céčko obsadilo pozici 4. Děvčata předvedla také parádní pokusy a přední místa uzmula pro sebe. Celkově první bylo družstvo A, druhé B a nejnižší stupeň bedny připadl Havlíčkově Borové.

Požární útoky zahájilo B družstvo mužů. Problémy na rozdělovači bohužel předznamenaly dovršení takzvaného quadrupleu na okrskových soutěžích, čili čtvrtého neplatného pokusu v řadě. Pátému se říká „quintuple“. Družstvo A se jako jediné dostalo pod hranici 20 vteřin a časem 19,43 (19,26 LP) ovládlo i tuto disciplínu. Družstvo C, přihlášené do postupové kategorie vlastně na poslední chvíli, se také prezentovalo velmi povedeným pokusem a s časem 20,60 (20,05 LP) obsadilo v disciplíně druhou příčku.

Následovaly pokusy žen. Družstvu A se zadařilo urvat první příčku časem 21,01 (20,49 PP). Hezký pokus. Béčku už se bohužel tolik nedařilo, ale za Boha si nevzpomenu, co se pokazilo. Něco vzadu. Doplním, až budou videa cool. I tak s časem 41,65 (40,01 LP) děvčata tak, tak předstihla Borovou a obsadila druhé místo.

Veteráni z družstva „st.“ obsadili 3. příčku po pokusu zakončeném v čase 26,95. Česká Bělá 324, což je součet věků závodníků (a také popisné číslo bytovky na Jllemnické) zastavilo časomíru v čase 24,12. Krásné druhé místo by z toho bylo, to jo, jen kdyby levý proudař nestál na nástřikové čáře. Bohužel, NP.

V postupových soutěžích zvítězila po sečtení obou disciplín, jak v kategorii můžů, tak žen družstva označená „Česká Bělá A“. Hoši zopakovali téměř ve stejném složení (až na strojníka) vítězství z okrsku v České Bělé z roku 2012. V mužích následovalo družstvo C na třetím místě a B na místě pátém. Družstvo B žen obsadilo druhou příčku.

Okresní kolo proběhne 25. června na sportovišti Dukla v Havlíčkově Brodě.

Fotky

vydáno: 21. 05. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek