SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze možná proběhne v  pátek  3. dubna od 19,30 h v klubovně SDH.


27. 01. 2020RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

VI. kolo RHBL, Olešná

Je poměrně hezky, tak proč neprosoutěžit celý víkend. Hned v neděli jsme se vydali na další kolo ligy do Olešné.

Družstvo A rozeběhlo pěkný útok, jakmile se ale voda dostala do pravého proudu, rozpojila se proudnice. Snad se už Martin viděl na rybách a stýskalo se mu po vlhku, jisté je, že Áčko po více jak roce a půl nebrali na lize body a skončilo poslední s neplatným pokusem.

Béčko útočilo takřka bez zádrhelu, hadice letěly vzduchem a snad jen sraženo mohlo být rychleji. Čas 18,28 (17,92 LP) stačil na bramborovou a kvalifikaci do druhého kola.

V kategorii žen dokončilo družstvo A i přes pád levé proudařky za 18,44 (17,90 PP) a obsadilo tak krásné třetí místo.

Vyzkoušet si atmosféru ligové soutěže vyrazila i mladá děvčata označená jako Česká Bělá XS. Zdržení na koši, pomalejší voda, ale zato pěkné sestřiky v čase 32,53 (32,37 LP) vynesly dívkám 8. místo.

Ve druhém kole se Béčku pokus povedl a mám pocit, že byli těsně za dobrým umístěním. Holky měly delší prostřik vlevo, jinak dobrý. Umístění ale taky netuším.

vydáno: 03. 07. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

V. kolo RHBL, Kynice

Kynickou trať do kopce zdolávala opět tři bělská družstva.

Muži A vyrazili na dráhu jako první z našich. Mašina si trochu škytla a v pravém proudu šla pomaleji voda, i tak výsledný čas 18,94 (18,23 LP) stačil na celkové páté místo. Béčku se na základně zdržel proudař a strojník tak přidával opatrně. 20,73 (20,39 LP) a osmé místo. Obě družstva se tak kvalifikovala do druhého kola.

Útoku žen těžko něco vyčítat. Časomíra sepnula po 18,16 (17,87 PP) vteřinách a dívky tak těsně vysoutěžily druhé místo. Těsně směrem k tomu prvnímu.

V druhém kole byli muži A, myslím, druzí, muži B měli NP a holky to dost možná vyhrály... Zjistim.

vydáno: 02. 07. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Okresní kolo soutěže v PS dospělých, Havlíčkův Brod

Okresní kolo soutěže v PS proběhlo opět na sportovišti HZS na brodské Dukle. Letos bylo teplo vskutku na padnutí. Malebnou vesničku z nedalekého okolí jménem Česká Bělá zde už od nepaměti reprezentují vždy jak družstvo mužů, tak žen.

Za účelem zrychlení průběhu bylo pozměněno pořadí disciplín u žen, a jejich klání nevrcholilo útokem, nicméně na dramatičnosti to soutěži neubralo.

Muži i ženy, ještě společně, zahájili štafetou na 4 x 100 m s překážkami. První pokus mužů proběhl bez výraznějšího zaškobrtnutí. Borci se s časem 72,38 neztratili ani v porovnání všech štafet v obou pokusech, kdy by obsadili 6. příčku. První pokus žen poznamenalo zdržení na rozdělovači a pád proudničky. I tak děvčata dokončila v čase 79,41. Tento čas překonaly v porovnání se všemi pouze čtyři štafety žen včetně druhého pokusu našich. I přes pád PHP finišovala závodnice v čase 75,13 na celkovém 1. místě. Druhý pokus mužů byl ukončen v čase 66,20. Pokus to byl vydařený, nicméně jedno družstvo bylo rychlejší.

Zde se cesty mužů a žen rozdělily.

Muži se po přestavění tratě vydali vstříc běhu na 100 m s překážkami (Video muži + ženy). Na výsledcích se bohužel projevil nedostatek běžců, ať už z důvodu nemocí, zranění, či dovolených. O to větší byla snaha. S časy 18,49; 18,67; 20,60 a 22,17 se hoši v disciplíně umístili na čtvrtém místě.

Děvčata paralelně zápolila v útocích. Čas prvního pokusu nevím, poněvadž byl po podání protestu na způsob startování stejně nepodstatný. Ona to asi nebyla žádná sláva, protože se holkám bůhvíproč nedařilo nalít. V druhém pokusu se časomíra zastavila o poznání dříve, protože nenasazený koš navštívil káď dříve, než bylo příhodno. Neplatný pokus a 8. místo.

Pro děvčata byla před stovkami situace neúprosná. Průběžné páté místo se součtem devět bodů. Před nimi družstva se součty 3, 7, 7 a 8. Holky se do toho opřely a se započítanými časy 20,35; 21,05; 21,06 a 21,33 disciplínu vyhrály. Celkově už to bohužel stačilo jen na 3. místo.

Muži před požárním útokem sdíleli se šesti body průběžnou druhou příčku s Žižkovým Polem a Kojetínem. Před nimi Dobrá, která vyhrála obě předchozí disciplíny. Matematika byla jasná. Dobrá musí být o čtyři příčky za námi a ostatní, ať si za námi jsou, kde chtějí. Žižkovu Poli se terče podařilo naplnit v čase 30,16. Foukalo a my tu obvykle dáváme tak 29,něco, takže nervy pracovaly. Pak to Dobrá pohnojila s 41,25. Hoši přicházejí na startovní čáru, přestává foukat a vše probíhá, jak na drátkách. Terče se naplnily takřka zaráz v čase 25,25. Kojetín už je pak naštěstí také nesekl a první místo v útoku i celkově je neminulo.

To zas bylo radosti. Krajské kolo proběhne 6. srpna na tomtéž místě.

vydáno: 25. 06. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

IV. kolo RHBL, Nová Ves u Světlé

V soboru 18. června proběhla na hřišti v Nové Vsi u Světlé „Velká pohárová loupež“. Náš sbor opět reprezentovala dvě družstva mužů a jedno žen.

Ze třetího místa odstartovalo mužstvo A. Poskládat družstvo byl oříšek a dvacet minut před pokusem ještě nebyli kompletní, ale povedlo se. Proudaři mohli srazit rychleji, ale i tak chlapi s výsledným časem 18,32 (18,12 LP) dosáhli na bednu. Třetí místo. Bohužel většina musela za dalšími povinnostmi a tím pádem se neúčastnili druhého kola.

Béčko bylo po třech šestnáctých místech už hladové po větším úspěchu. V útoku se vyskytl snad jen menší problém s připojením pravého proudu na rozdělovač. Kojtus to ale doběhl, časomíra se po sedmém pokusu soutěže zastavila na čase 17,80 (17,60 LP) a kluci tak slavili první body v ročníku, první sedmnáctku družstva a vůbec první první místo na lize.

Holky jsem neviděl a podrobnosti doplním, až budou videa, ale s časem 19,20 (18,58 PP) obsadily třetí místo, takže se to asi celkem povedlo.

V rozstřelech druhého kola se Béčko probojovalo na celkové čtvrté místo. Děvčata ve své kategorii zvítězila.

Suma sumárum to pro nás byla jedna z nejúspěšnějších ligových soutěží za poslední dobu. Do hasičárny jsme přidali šest dalších pohárů včetně těch putovních.

Česká Bělá A v současné době okupuje průběžnou čtvrtou příčku ligy s 38 body. B je po dvacetibodové injekci 10 a děvčata čtvrtá a 16 body. Příští týden má liga přestávku, ale čeká nás okresní kolo v Brodě. Liga se vrátí o týden později soutěžním víkendem v Kynici (2. 7.) a Olešné (3. 7.).

Výsledky

vydáno: 18. 06. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

III. kolo RHBL, Žižkovo Pole

Hadice si ještě ani nezvykly v boudě a už za sebou máme tři ligová kola. V sobotu 11. června jsme vyrazili do Žižkova Pole. Vzhledem k uzavírce jsme cestu vyplnili i poznávacím zájezdem okolím Samotína. Počasí tak akorát, nefoukalo, nepršelo a ani na nás nepralo slunce.

Hned z třetího místa odstartovalo družstvo A. Velmi dobře rozběhnutý útok byl po trestuhodném prostřiku na levém proudu dokončen v čase 18,66 (17,33 PP!). Na tu bídu šesté místo, deset bodů do ligy a kvalifikace do druhého kola.

Družstvo B svůj pokus rozběhlo také velice slibně. Voda se však nedostala dál než do druhého B. V okamžiku zvýšení tlaku se bohužel rozpojily půlspojky a pokus se již dokončit nepodařilo. Neplatný pokus a poslední, už třetí šestnácté místo v řadě. Bodový půst trvá.

Děvčata předvedla velmi pěkný útok s časem 18,82 (18,41 LP) a svou kategorii dlouho vedla. Až posledním pokusem je předběhly slečny z Herálce.

V druhých kolech se letos Áčku daří. Po třetím místě z minulého týdne vybojovali hoši tentokrát místo druhé s časem 15,56 (15,15 LP). Děvčatům zabránily v lepším umístění problémy s nasazením koše.

Fotky až nějaké najdu

vydáno: 11. 06. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek