SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne ve   pátek  5. dubna od 19 h v klubovně SDH.


10. 02. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Požár maringotky na kolech a včelínů

Ve čtvrtek 28.4.2016 byla naše jednotka vyslána k požáru nízké budovy u obchvatu České Bělé, směrem k Jitkovu.

Krátce po výjezdu byla naše jednotka spolu s dalšími povolanými jednotkami HZS  Havlíčkův Brod, HZS Chotěboř a SDH Přibyslav zastavena s tím, že se jedná o planý poplach, resp. o kontrolované pálení včelínů nedaleko obce.

Jednotka tedy nemusela zasahovat a vrátila se na základnu.

 

vydáno: 28. 04. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Brigáda na kamení

V neděli 3.dubna proběhla brigáda na kamení. Všem 30(!) zúčastněným děkujeme.

Fotky

vydáno: 31. 03. 2016 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Požár Rouštany

V pátek 22.1.2016 v brzkých ranních hodinách byla naše jednotka vyslána k ohlášenému požáru střechy domu do obce Rouštány. Na místě jsme zjistili, že se jedná o požár sazí v komíně v rodinném domku. Po dohodě s velitelem zásahu byli dva naši členové v dýchacích přístrojích Saturn, vysláni zajišťovat na půdě, případné rozvalení nebo prasknutí komínu, nebo likvidaci případných ložisek požáru. Další členové se včetně CAS přemístili na zadní stranu domu, kde připravili vedení dvou proudů C pro případné hašení požáru střechy.

Zásah jsme prováděli společně s jednotkami HZS Havlíčkův Brod, SDH Přibyslav a SDH Pohled.

Naše jednotka na místě zůstala s jednotkou SDH Přibyslav až do vyhoření a zchladnutí komínu a předání místa majiteli. Po příjezdu vyšetřovatele HZS s ním spolupracovala.

 

Zásah byl prováděn při teplotě menší než -15°C.

 

Při cestě ze zásahu se na vozidle projevila závada na chladicím systému a vozidlo je dočasně mimo hotovost. Usilovně pracujeme na odstranění závady, ale náhradní díly budou až začátkem příštího týdne.

Fotky

vydáno: 23. 01. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Pálení klesti pro Městys Česká Bělá

V sobotu 16.1.2016 naše výjezdová jednotka provedla pálení větví pro Městys Česká Bělá u Bouďáku. Naše jednotka není školena k rozdělávaní ohňů, pouze k jeho hašení a tak nám to ze začátku vůbec nechtělo hořet. Nakonec se to povedlo a celá hromada větví vzplála a hořela plamenem. Pálení dopadlo úspěšně bez jakéhokoliv zranění.

Fotky

vydáno: 16. 01. 2016 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Technická pomoc

Ve středu 18.11.2015 byla naše jednotka v čase 9:46 vyzvána k technické pomoci odstranění spadlých stromů z vozovky směrem na Chotěboř. Při příjezdu na místo, v části obce zvané Vlachov, jsme zjistili tři spadlé vzrostlé stromy na vozovce. Pomocí dvou motorových řetězových pil jsme stromy postupně rozřezávali a odklízeli z vozovky. Po částečném zprůjezdnění vozovky jsme řídili dopravu v jednom pruhu a postupně dokončovali odklízení stromů. Nakonec jsme vozovku dočistili pomocí košťat.

Ve středu 18.11.2015 byla naše jednotka již podruhé v čase 12:58 vyzvána k technické pomoci odstranění spadlých stromů z vozovky směrem na Chotěboř. Při příjezdu na místo, v části obce zvané Vlachov, jsme zjistili jeden spadlý vzrostlý strom přes vozovku. Pomocí motorové pily jsme strom rozřezali a odklidili z vozovky. Při krátkém zásahu jsme odklonili a řídili dopravu po staré silnici přes les. Po odstranění stromu z vozovky jsme ji dočistili pomocí košťat.

 

vydáno: 18. 11. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek