SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne ve čtvrtek 11. října od 19 h v klubovně SDH.


15. 09. 2018RHBL 2018

pořadí muži:
10. Česká Bělá (55 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (74 b.)
6. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
8. Česká Bělá XS (7 b.)

Soutěže RHBL:

01.09.    Nová Ves u Světlé
15.09.    Herálec
28.09.    Česká Bělá

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


31. 08. 2018

TOPlist

Požár stavební buňky Krátká Ves

V noci 7.11.2015 jsme byli vysláni k požáru stavební buňky do obce Krátká Ves. Přijížděli jsme zároveň s jednotkou HZS Havlíčkův Brod. Po příjezdu na místo byla již celá buňka v plamenech. Pomáhali jsme s natažením útočných proudů C z vozů HZS Havlíčkův Brod do strmé stráně a následně jsme pomocí jednoho proudu C společně likvidovali požár. Proti nám postupovala jednotka SDH Přibyslav. Dále jsme ochlazovali a chránili před požárem přilehlou kůlnu a její okolí. Nejdříve se hasilo pěnou, po lokalizaci vodou. Vše dodávané z vozů HZS Havlíčkův Brod.

Po likvidaci požáru jsme pomocí kopáčů pomáhali vyšetřovateli odkrývat ohořelé zbytky vybavení v buňce a odkrývali a dohašovali další odkryté zbytky požáru.

Fotky

 

vydáno: 07. 11. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Z našeho člena je zasloužilý hasič

Dne 6. listopadu bude na zámku v Přibyslavi Antonínu Rakušanovi slavnostně udělen titul "Zasloužilý hasič".

Gratulujeme.

vydáno: 27. 10. 2015 | autor: Pavel Vaněk | sekce: novinky | komentáře (0)

Podzimní kolo hry Plamen

V sobotu 3.10.2015 proběhlo ve Veselém Žďáru podzimní kolo hry Plamen dětí a dorostu.

Výsledky a fotografie

vydáno: 05. 10. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

XIII. kolo RHBL, Česká Bělá + Václavský pohár

Organizace posledního kola Rebel havlíčkobrodské ligy byla již po několikáté v kompetenci České Bělé. Poslední sobotu v září přijelo na obecní sportovní hřiště předvést své výkony 23 družstev mužů a 10 družstev žen. Náš sbor vyslal troje muže a jedny ženy s nově zakoupenou sportovní stříkačkou nevídaného výkonu, a tím pádem i s velkým očekáváním.

Družstvo A hned zkraje soutěže poznamenal neúspěch levého proudaře na základně při spojování céček. Snad z nerozvážnosti, snad byl moc hrr, každopádně dotahoval spojení k nástřikové čáře tak-tak a výsledný znatelný prostřik moc potlesku nepřinesl. Čas 19,31 (17,92 PP) a 11. místo.

Béčko mělo smůlu na starty. V prvním kluci odstartovali ještě před výstřelem. Zajímavé bylo, že se k ulitému startu následně zvednutím ruky přiznal skoro každý. Následně několikanásobně selhala pistole, zhasínala se a startovala mašina, a když hoši konečně, snad popáté, odstartovali, na rozdělovači se rozpadl spoj k proudu a již se ho nepodařilo zapojit. NP.

Družstvo označené "možná :-)". Na možnosti družstva byl útok zahájen ve slibném tempu. Po vytržení rozdělovače z rukou závodníka však aktivní košař vytáhl přívodní vedení z kádě a druhý neplatný pokus České Bělé se rázem zaskvěl na výsledkové listině... Když se nedaří, tak se nedaří...

Ženy rozběhly pokus také slibně. Po průchodu vody rozdělovačem bylo jasné, že je něco špatně. On se taky rozdělovač v úrovni očí nevidí tak často... Pravděpodobně problém s těsnící gumičkou přinesl unik vody, který však strojnici příliš nerozhodil. Zpomalil ale průchod vody a děvčata po vyrovnaných sestřicích s časem 21,58 (21,51 LP) 5. místo.

Zamrzí nulová účast našich družstev v navazujících pohárových rozstřelech....

SDH Česká Bělá zároveň děkuje všem sponzorům, firmám a osobám, které pomohli sboru v jeho práci v sezoně 2015 a těší se na další spolupráci.

ANKA s.r.o., Jiří MRTKA, Česká Bělá

AUTO HAKR, likvidace autovraků, Pavel Haubert & Milan Krejdl, Česká Bělá

CAKL PAVEL, montáž sádrokartonů a dlažeb, Česká Bělá

EUROSUN žaluzie, Kostelec nad Černými Lesy

FIEDLER Tomáš a Michal, autoopravna, Česká Bělá

HOSTINEC „ POD LÍPOU“, Michal PECHA, Tomáš POLREICH, Česká Bělá

HOSTINEC „ U BÍLÉHO LVA“, Česká Bělá

LUKA spol.s r.o., zemědělská společnost, Česká Bělá

MAN-MALBY A NÁTĚRY, Vlastimil Jakeš, Česká Bělá

KOVOVÝROBA KRÁLÍČEK s.r.o., Josef Králíček, Česká Bělá

KRÁLÍČEK Jaroslav, Česká Bělá 27

MĚSTYS Česká Bělá

MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR Havlíčkův Brod

RAKUŠAN Petr, Česká Bělá 316

RAVAX POTRAVINY, Václav Rakušan, Česká Bělá

ŠKARYD Martin, prodej masa, Česká Bělá

TISKÁRNY HB, Havlíčkův Brod

VESA ČESKÁ BĚLÁ a.s., množení a pěstění brambor

VZP HAVLÍČKŮV BROD

vydáno: 26. 09. 2015 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Den hasičů v Havlíčkově Brodě

V sobotu 19.9.2015 se na cvičišti HZS v Havlíčkově Brodě uskutečnil Den hasičů, pořádaný ÚO HZS Havlíčkův Brod. V rámci tohoto dne proběhly soutěže veteránů, žen, dětí a vyvrcholením bylo klání výjezdových jednotek okresu Havlíčkův Brod.

Zástupci našeho SDH soutěžili ve třech kategoriích a to veteránů (nad 45 let věku), žen a výjezdových jednotek. Škoda že se vedoucím mládeže nepodařilo dát dohromady družstva dětí.

Vše začalo soutěží veteránů, kde v nabité konkurenci (2 soutěžní družstva) naše družstvo, s věkovým průměrem téměř 52 roků, obsadilo s časem malinko nad 24 sekund, první místo.

Potom pokračovala soutěž žen. Velmi pěkným útokem si holky vybojovaly druhé místo s časem malinko nad 20 sekund. Všechny kategorie musely z důvodu poruchy našeho soutěžního stroje startovat se „zásahovou mašinou“ a na to doplatily nejvíce právě holky, kdy na proudech musely velmi dlouho čekat na vodu.

Po dětech, ve kterých jsme neměli zástupce, začala nejsledovanější soutěž dne, soutěž výjezdových jednotek. Letos šlo o to co nejrychleji provést požární útok s klasickým sáním a rozhazováním hadic. Dále pak o co nejrychlejší sbalení veškerého materiálu a opětovné uložení všeho na základnu odkud se startovalo. Vše bylo ještě komplikovanější tím, že před startem si členové družstva vylosovali, co budou v útoku provádět. Nikdo z nich neměl pozici jistou. Se vším se ale vypořádali na jedničku a s časem 2 minuty 29 sekund s rozdílem 12 sekund na druhou Dlouhou Ves, bezpečně celou soutěž vyhráli.

Všem, co náš sbor na tomto klání reprezentovali, děkuji za vzornou reprezentaci. Ze tří obsazených kategorií jsme přivezli dvě první a jedno druhé místo. Veteránům děkuji za obrovské nasazení a nadšení, holkám především za bojovnost a výjezdové jednotce za profesionální přístup.

Václav Rakušan – velitel SDH

Fotky

Fotky

Výsledky a fotky

Video - Útok veteráni

vydáno: 20. 09. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek