SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

...


16. 06. 2020Příští výborová schůze proběhne 27.12. od 19h v klubovně SDH. 

Obvody


04. 08. 2020

TOPlist

I. kolo RHBL, Noční Květinov

Kolotoč ligových soutěží se pro rok 2018 roztočil 2. června v Květinově při tradiční noční soutěži. Po odpoledním dešti už nebylo ani zmínky, stroj jsme přivezli z údržby pět minut před odjezdem, takže nám po usilovných trénincích nic nebránilo zabojovat o příčky nejvyšší.

 Letos se účastnila pouze dvě bělská družstva. „A“ družstvo žen a družstvo mužů vzniklé sloučením bývalých „A“ a „B“. Nejsou lidi.

Chlapi rozeběhli útok slibně. Nalejvač nám trochu zakopnul, ale koš se i přes to podařilo našroubovat a poslat do kádě. Voda ze stroje tak akorát. Proudaři si mohli se srážením trochu pohnout, ale i tak byl výsledný čas 18,50 (18,24 LP) na poměry první soutěže po 8 měsících uspokojivý. Celkové 5. místo z 24 družstev. S přihlédnutím k účasti týmů jiných lig, které běžně nejezdí a které už pravděpodobně na lize příště neuvidíme, se vlastně jedná o celkové 2. místo.

Družstva v kategorii žen startovala s jistotou umístění na bedně. Stačilo dokončit. Povedený útok s vyrovnanými časy v hodnotě 18,48 (18,36 PP) znamenal rázné nakročení k obhajobě loňského celkového prvenství.

Domů jsme se vrátili v dobré náladě asi ve dvě v noci. Tentokrát bez návštěvy restauračních zařízení, protože bylo třeba se dobře vyspat na sobotní okrskové kolo v Kojetíně. Další ligová soutěž proběhne až 23. června ve Vepříkově.

vydáno: 04. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Zásah

V pondělí 28.5.2018 byla naše jednotka vyslána k požáru odsávání, filtrace pilin v obci Jitkov.

Fotky

vydáno: 03. 06. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Čištění koupaliště

V neděli 27.5.2018 proběhlo čištění koupaliště za pomoci členů výjezdové jednotky a sportovních družstev.

Fotky

vydáno: 30. 05. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Požární ochrana očima dětí 2018

Naše dorostenky, Lenka Klimešová a Kristýna Kubešová, se v letošním roce rozhodly náš sbor reprezentovat v soutěži Požární ochrana očima dětí.  Této soutěže se zúčastnily v kategorii digitálních technologií. Společně vytvořit prezentaci na téma „Zdroje požární vody“.

Nejprve proběhlo základní kolo, kde výbor SDH rozhodl o zaslání jejich práce na okresní kolo. Všechny práce v okresním kole posuzovala komise při OSH Havlíčkův Brod. Zde naše děvčata svoji kategorii vyhrála a jejich práce postoupila do kola krajského.

V krajském kole se Lenka s Kristýnou utkaly s autory nejlepších prací okresů Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Jihlava a Třebíč. I zde se komisi při KSH kraje Vysočina jejich práce líbila a ocenila naše děvčata krásným druhým místem.

Lenka s Kristýnou se nejprve zúčastnily slavnostního vyhodnocení soutěže v Havlíčkově Brodě a následně i vyhodnocení krajského, které se uskutečnilo v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi a ceny jim předávali vrcholní představitelé KSH v čele s krajským starostou panem Janem Slámečkou. Součástí vyhodnocení byla i prohlídka stálé expozice hasičského muzea v Přibyslavi.

Oběma děvčatům k jejich velkému úspěchu gratulujeme a přejeme jim další úspěšnou reprezentaci  našeho sboru.

PO očima dětí vyhodnocení Přibyslav 22.5.2018

Výsledky a fotografie - Okresní vyhodnocení

Výsledky a fotografie - Krajské vyhodnocení

Prezentace - Zdroje požární vody

vydáno: 26. 05. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Okresní kolo Dorostu

V neděli 20.5.2018 se naše dorostenky zúčastnily Okresního kola Dorostu v Chotěboři. Zúčastnilo se této soutěže 6 dorostenek z našeho SDH, které běhali každá za jednotlivce. Kristýna Parkanová vyhrála okresní kolo starších dorostenek a postupuje do krajského kola, které proběhne v Petrovicích u Třebíče v neděli 10.června. O velké překvapení se postarala Eliška Jarošová, která vybojovala v kategorii mladších dorostenek druhé místo a na "kraj" se podívá také. Ostatní holky bojovali taktéž co to šlo a určitě se v tvrdé konkurenci neztratily. Nela Krejdlová brala hned při svém prvním startu za dorost čtvrté místo. Soňa Holubová skončila na 7.místě, Lenka Klimešová skončila na 8.místě a Adéla Hospodková skončila na 9.místě.

Fotky

Výsledky a fotky

vydáno: 21. 05. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek