SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

...


16. 06. 2020Příští výborová schůze proběhne 27.12. od 19h v klubovně SDH. 

Obvody


04. 08. 2020

TOPlist

Noční soutěž, Pohled

V pátek 22 června jsme zavítali na již čtvrtý ročník noční soutěže v Pohledu. Jedno družstvo mužů, dvě žen. Oproti zvyklostem s let minulých byla naše účast nahlášena s předstihem a tím pádem jsme měli i slušná startovní čísla na začátku startovního pole a po odběhnutí pokusu mohli v klidu nasávat…

…atmosféru.

Uvolněné družstvo mužů předvedlo povedený útok s menším prostřikem vpravo zakončený prasklou hadicí B a převráceným strojem. Naštěstí bez úhony na stroji či strojníkovi. Výsledný čas 16,něco znamenal celkové 2. místo. Škoda, mohl být i sud!

Starší družstvo žen svým útokem i přes zdržení na jednom z proudů soutěž ve své kategorii ovládlo. Byl to pravděpodobně proud levý, ale ztrátu se podařilo dotáhnout. Čas sestřiku terče pomalejšího pak dosáhl hodnoty 19,72.

Mladší ženy, vlastně dívky, dorostenky, soutěžily v okamžiku, kdy nasávání okolní atmosféry převážilo paměťové kapacity autora. Doplním.

vydáno: 22. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Okresní kolo v PS, Chotěboř

Okresní kolo soutěže v požárním sportu se tentokráte konalo na sportovním hřišti v Chotěboři. 16. června se zde o postup do kola krajského utkalo 7 družstev mužů a pět žen. V obou kategoriích také družstva České Bělé. Úkol zněl jasně – postoupit.

Triptych disciplín odstartoval štafetou na 4x 100 m s překážkami. První pokus žen s časem 70,98 se ani jako papírově pomalejší štafeta neztratil v konkurenci pokusů ostatní. Pokus druhý v čase 63,18 pak už mezi všemi pokusy nenašel přemožitele. Muži se v obou pokusech také předvedli v dobrém světle. Pokusy za 71,01 a 62,37 patřily v teoretickém hodnocení všech pokusů ke čtyřem nejlepším. Celkově 2. na štafetě podle očekávání.

V další fázi zahájily ženy běhy na 100 metrů s překážkami, muži rozběhli útoky. Výkony na předních příčkách tabulky i s okresní přebornicí (Jana Dipoldová - 17,21) vynesly ženám první flek i v této disciplíně.

Muži svůj pokus v požárním útoku přes nedotažená béčka a krátké vedení dokončili v čase 27,27 a po prvním kole tak vedli. Druhé kolo se největším konkurentům nepodařilo dle představ a tak chlapi čekali hladké obhájení prvenství na útoku. Nefunkční časomíra, opakování druhého kola a neplatný pokus v něm ještě rozbušily kdečí srdce, ale vše dobře dopadlo a ani natřikrát se nepovedlo náš čas překonat.

Ženy si v útoku počínaly suverénně, když oba jejich pokusy byly nejrychlejší ze všech. Bohužel jsem neviděl.

Většina mužského kolektivu předvedla na stovkách to, co se od ní očekávalo, čímž družstvu přisoudila druhé místo.

V celkovém součtu ženy zvítězily s nejnižším možným součtem umístění. Muži pak do kraje postupují také, avšak až z druhého místa za Dobrou u Přibyslavi disponující větším počtem stovkařů.

Krajské kolo proběhne 14. července ve sportovním areálu v Třešti.

Fotky, videa, výsledky a jazyková korekce časem přibudou...

vydáno: 20. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

MČR hry Plamen a Dorostu v požárním sportu

vydáno: 11. 06. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Krajské kolo Dorostu

V neděli 10.6.2018 proběhlo v Petrovicích Krajské kolo dorostu.Na tuto soutěž se probojovaly holky Kristýna Parkanová a Eliška Jarošová. Holkám se od začátku velice dařilo. Kristýna Parkanová vyhrála krajské kolo staršího dorostu a pojede reprezentovat Kraj Vysočina na Mistrovství ČR. Eliška Jarošová Kristýně úspěšně sekundova a v kategorii mladších dorostenek obsadila celkové druhé místo. Postup na republiku jí utekl o jediný bod. Celkem holky přivezly domů 5 medajlí. Holkám patří veliká gratulace!!

Výsledky

Fotky

vydáno: 11. 06. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Okrskové kolo, Kojetín

Postupové soutěže jsme zahájili okrskovým cvičením v Kojetíně konaným v sobotu 3. června v odpoledních hodinách. Českou Bělou reprezentovala dvě družstva mužů mladších, dvě mladších žen a vždy po jednom družstvu v kategoriích mužů a žen starších. Celkem 6 družstev, 49 lidí.

Mladší kategorie poměřily své síly kromě požárního útoku i v běhu na 100 metrů s překážkami. A naši si nevedli vůbec špatně. V mužské skupině obsadili jednotlivci 1. (V. Zadina), 5. (M. Kubát), 6. (R. Strašil) 10. (P. Rakušan ml.), 11. (M. Rakušan), 14. (J. Semerád), 17. (M. Semerád) a 18. místo (D. Kubát). Máme okrskového přeborníka! Pro družstva pak součty nejlepších tří časů přinesly 2. a 3. místo za Kojetínem pro Českou Bělou B respektive Českou Bělou „jentak“.

Ženy ve své kategorii nikoho nepustily až do sedmého místa (J. Dipoldová ml, L. Léblová, K. Parkanová, S. Holubová, L. Klimešová, N. Krejdlová, K. Dipoldová). Následovala místa 10. (J. Dpoldová), 14. (G. Dipoldová) a 18. (K. Kubešová). Disciplínu ovládlo ženstvo Česká Bělá A následované Českou Bělou XS.

V krasojízdě Běláci pokračovali i v disciplíně královské. Domácí Kojetín nasadil laťku pro provedení útoku velmi slušně na hodnotu 20,87 (20,18 LP). Vedení mu však vydrželo jen do pokusu „Béčka“ s hodnotou 19,26 (19,18 LP). Poslední startující „jentak“ se pak zvládl vklínit na druhé místo výkonem dokončeným v čase 19,95 (19,66 LP).

Útoky kategorie mladších žen ovládla přes problémy na pravém proudu Česká Bělá „A“. Rychleji než za 21,73 (18,31 LP) nedokončilo jiné družstvo žen. Útok „XS“ provázely několikanásobné problémy se spojením béček umocněné zalitím hadic strojnicí. Dívky se ale problémy nenechaly nezlomit, a svůj pokus dokončily. Sražení terčů za 44,21 (42,75 LP) vyneslo týmu 3. příčku.

Kategorii mladších mužů ovládlo družstvo Česká Bělá B se součtem umístění 3 následované Kojetínem (4) a Českou Bělou „jentak“ (5). Česká Bělá A pak zvítězila celkově v kategorii mladších žen s nejnižším možným součtem umístění 2. Se součtem 5 pak v těsném závěsu nalezneme ve výsledkové listině Českou Bělou XS.

I mezi staršími ženami vystoupalo na nejvyšší stupínek piedestalu naše družstvo. Za dokončení pokusu v čase 25,32 (25,12 PP) by se ženy nemusely stydět ani v kategorii mladších.

Muži starší dovršili - skromně řečeno – celkovou bezkonkurenční dominanci na letošní okrskové soutěži. Jediné družstvo starších s časem pod dvacet vteřin si pro pohár dokráčelo s časem 19,67 (19,26 PP).

Podtrženo, sečteno

-          Nejlepší běžec v běhu na 100 metrů s překážkami

-          Nejlepší běžka smiley v běhu na 100 metrů s překážkami

-          Nejlepší požární útok v kategorii muži mladší a návrat putovního poháru na poličky naší klubovny

-          Nejlepší požární útok v kategorii ženy mladší

-          Nejlepší požární útok v kategorii muži starší (a nejlepší rozdělovač na soutěži cool)

-          Nejlepší požární útok v kategorii ženy starší

-          Nejvožralejší fanoušci na světě!

Okresní kolo nás čeká již 16. června v Chotěboři.

Fotky

vydáno: 04. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek