SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

...


16. 06. 2020Příští výborová schůze proběhne 27.12. od 19h v klubovně SDH. 

Obvody


04. 08. 2020

TOPlist

V. kolo RHBL, Žižkovo Pole

Ani jsme se pořádně nevyspali a už tu byla soutěž v Žižkově Poli. V družstvu mužů si smůlu vybral další člen v pořadí, když košař namočil savici před nasazením koše. Útok to byl jinak pěkný, ale to rozhodčího moc nezajímalo. NP. Plány na 60 bodů za víkend tak byly poníženy na 24.

Ženy/dívky odstartovaly jistě odhodlané navázat na předchozí šňůru čtyř ligových výher v řadě. To by ale košařka nesměla napodobovat košaře mužů. NP.

V kategorii žen se rozhodly potrénovat i dorostenky z XS. Dařilo se a s časem 20,15 (19,88 PP) obsadily třetí místo. Ve své kategorii pak obsadily vyrovnanými sestřiky s časem 40,97 (40,71 PP) 6. místo následované jen jedním neplatným pokusem. To už se tak stane, když při pokusu… (až zjistím, doplním J)

Výsledky

vydáno: 06. 07. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

IV. kolo RHBL, Kámen

Prodloužený červencový víkend si naše družstva zpestřila trojicí ligových soutěží. Příchod slovanských věrozvěstů trávili naši závodníci pod větrákem v Kameni.

Útok družstva mužů probíhal hladce, dokud levý proudař nedoběhl na základnu. Značené zdržení na spojích doprovázené i zdržením béčkaře se podepsalo na celkovém výsledku. Chlapi brali dvanácté místo za čas 21,17 (20,32 LP). Plány na 60 ligových bodů za víkend tak byly poníženy na 44.

Ženy už po čtvrté nezaváhaly a parádním časem s hodnotou 17,66 (17,48 LP) soutěž ovládly. Zato druhá kola jsou, zdá se, jejich prokletím. Čas 23,98 stačil pouze na třetí místo, což se v systému „vítěz bere vše“ při třech účastnících za úspěch považovat nedá. Pravda, pořád lepší jak muži J…

Dorostenci se v Kameni neúčastnili a já už konečně vím, proč si jejich pokus nepamatuji…

Výsledky

vydáno: 05. 07. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

MČR hry Plamen dětí a dorostu

Od 1.7 do 5.7.2018 proběhlo MČR v požárním sportu dětí a dorostu na atletickém stadionu v Plzni.

Za naše SDH se na tuto soutěž kvalifikovala Kristýna Parkanová, když vyhrála Krajské kolo v kategorii starší dorostenky, které se uskutečnilo v Petrovicích u Třebíše.

Ve středu 4. 7. 2018 začalo na Atletickém stadionu Mistrovství České republiky dorostu, kterého se zúčastnili nejlepší týmy a jednotlivci dorostenců a dorostenek z jednotlivých krajů republiky. V průběhu dvou dnů se nejlepší družstva představila v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, test z požární ochrany a požární útok. Nejlepší jednotlivci, dorostenců a dorostenek, rozdělených do věkových kategorií mladší, střední a starší závodili v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, test z požární ochrany a dvojboj.

První den začal disciplínou běh na 100 metrů s překážkami. V disciplíně běh na 100 metrů s překážkami se Kristýně první pokus nevyvedl a bohužel po pádu u hadic z toho byl neplatný pokus. Druhý pokus už dopadl o poznání lépe a Kristýna doběhla do cíle v čase 19,13s a celkově v disciplíně 100 metrů s překážkami skončila na 8.místě. Následovala disciplína Test z požární ochrany, kde Kristýna napsala test bez chyby, což znamenalo, že v této disciplíně zapsala 1.místo.

Druhý den Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu soutěžili jednotlivci (dorostenci a dorostenky) rozdělení do věkových kategorií mladší (13-14 let), střední (15-16) a starší (17-18) ve dvojboji, při němž na stometrové dráze překonají překážku s oknem a přenesou hasicí přístroj na podložku. Při prvním pokusu v disciplíně dvojboj Kristýně bohužel hasicí přístroj spadl. Znamenalo to neplatný pokus. Druhý pokus se už vyvedl a všechno klaplo jak mělo a Kristýna doběhla do cíle v čase 19,00s a celkově v disciplíně Dvojboj skončila na 11.místě.

Po vyhodnocení a sečtení všech výsledků z disciplín 100 m s překážkami, testy požární ochrany a dvojboj skončila Kristýna Parkanová na celkovém 10. místě. Za toto krásné umístění si zaslouží veliké uznání, protože zde byla veliká konkurence a umístit se do 10.místa nebylo vůbec jednoduché. V obou běžeckých disciplínách si vylepšila svoje dosavadní maxima a v běhu na 100 m s překážkami si vyběhala II. výkonnostní třídu. Na naše tréninkové možnosti je to velký úspěch.

Kristýně k jejímu úspěšnému tažení gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Celkové výsledky MČR dětí Plzeň 2018

Celkové výsledky MČR dorostu Plzeň 2018

vydáno: 05. 07. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

III. kolo RHBL, Kynice

Pokračujeme v krasojízdě. Třetí ligové kolo RHBL proběhlo tentokrát v Kynici. Za Bělou soutěžili jak muži, tak ženy a dorostenci.

Mužský pokus ovlivnily problémy na spojích levého proudaře a s tím spojené nešťastné počínání při sestřiku. Z času 21,92 (18,05 PP) se povedlo vykřesat maximálně desáté místo.

Ženám se pokus opět velmi vydařil a vyrovnané sestřiky v čase 18,23 (17,87 LP) znamenaly již třetí ligové vítězství v řadě.

Pokus dorostenců byl taktéž vydařený s vyrovnanými sestřiky za 19,61 (19,29 LP). Páté místo.

Do druhého kola postoupily pouze ženy, kterým však vytržení proudnice tlakem vody u pravé proudařky zabránilo šancím na lepší úmístění.

Výsledky

vydáno: 30. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

II. kolo RHBL, Vepříkov

Téměř po měsíci se nám v sobotu 23. června 2018 přihlásila druhou soutěží v požárním útoku také Rebel Havlíčkobrodská liga. Po několika letech se pořadatelství vrátilo do Vepříkova. Za Bělou vyrazila reprezentovat dvě družstva. Jedno mužů, jedno žen.

Větrné počasí spoustě družstev ovlivnilo výsledky na terčích, ale výsledková listina se na podmínky neptá. Muži rozeběhli svůj pokus v konkurenci 14 dalších týmů relativně bez problémů. Problémy se vyskytly až při zmíněném srážení terčů. I tak se časomíra zastavila na hodnotě 19,54 (18,66 LP) znamenající celkové 7. místo. V druhém kole borci neběželi, protože se rozprchli za povinnostmi.

V kategorii žen nám bohužel konkurence pro letošek značně prořídla. Jako v případě první soutěže v Květinově měly naše ženy a dívky jistotu bedny za dokončení. S pouhým třetím místem se ale ty naše nespokojily a opět zvítězily po pokusu s časem 19,13 (18,05 LP). V druhém kole slečny díky skvělým terčům a pořádným větrům ani nesestříkly.

V příštích týdnech nás čeká nálož soutěží neb některého osvíceného člověka napadlo naplno využít červencové svátky.

Výsledky

vydáno: 23. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek