SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze možná proběhne v  pátek  3. dubna od 19,30 h v klubovně SDH.


27. 01. 2020RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

MČR hry Plamen dětí a dorostu

Od 1.7 do 5.7.2018 proběhlo MČR v požárním sportu dětí a dorostu na atletickém stadionu v Plzni.

Za naše SDH se na tuto soutěž kvalifikovala Kristýna Parkanová, když vyhrála Krajské kolo v kategorii starší dorostenky, které se uskutečnilo v Petrovicích u Třebíše.

Ve středu 4. 7. 2018 začalo na Atletickém stadionu Mistrovství České republiky dorostu, kterého se zúčastnili nejlepší týmy a jednotlivci dorostenců a dorostenek z jednotlivých krajů republiky. V průběhu dvou dnů se nejlepší družstva představila v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, test z požární ochrany a požární útok. Nejlepší jednotlivci, dorostenců a dorostenek, rozdělených do věkových kategorií mladší, střední a starší závodili v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, test z požární ochrany a dvojboj.

První den začal disciplínou běh na 100 metrů s překážkami. V disciplíně běh na 100 metrů s překážkami se Kristýně první pokus nevyvedl a bohužel po pádu u hadic z toho byl neplatný pokus. Druhý pokus už dopadl o poznání lépe a Kristýna doběhla do cíle v čase 19,13s a celkově v disciplíně 100 metrů s překážkami skončila na 8.místě. Následovala disciplína Test z požární ochrany, kde Kristýna napsala test bez chyby, což znamenalo, že v této disciplíně zapsala 1.místo.

Druhý den Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu soutěžili jednotlivci (dorostenci a dorostenky) rozdělení do věkových kategorií mladší (13-14 let), střední (15-16) a starší (17-18) ve dvojboji, při němž na stometrové dráze překonají překážku s oknem a přenesou hasicí přístroj na podložku. Při prvním pokusu v disciplíně dvojboj Kristýně bohužel hasicí přístroj spadl. Znamenalo to neplatný pokus. Druhý pokus se už vyvedl a všechno klaplo jak mělo a Kristýna doběhla do cíle v čase 19,00s a celkově v disciplíně Dvojboj skončila na 11.místě.

Po vyhodnocení a sečtení všech výsledků z disciplín 100 m s překážkami, testy požární ochrany a dvojboj skončila Kristýna Parkanová na celkovém 10. místě. Za toto krásné umístění si zaslouží veliké uznání, protože zde byla veliká konkurence a umístit se do 10.místa nebylo vůbec jednoduché. V obou běžeckých disciplínách si vylepšila svoje dosavadní maxima a v běhu na 100 m s překážkami si vyběhala II. výkonnostní třídu. Na naše tréninkové možnosti je to velký úspěch.

Kristýně k jejímu úspěšnému tažení gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Celkové výsledky MČR dětí Plzeň 2018

Celkové výsledky MČR dorostu Plzeň 2018

vydáno: 05. 07. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

III. kolo RHBL, Kynice

Pokračujeme v krasojízdě. Třetí ligové kolo RHBL proběhlo tentokrát v Kynici. Za Bělou soutěžili jak muži, tak ženy a dorostenci.

Mužský pokus ovlivnily problémy na spojích levého proudaře a s tím spojené nešťastné počínání při sestřiku. Z času 21,92 (18,05 PP) se povedlo vykřesat maximálně desáté místo.

Ženám se pokus opět velmi vydařil a vyrovnané sestřiky v čase 18,23 (17,87 LP) znamenaly již třetí ligové vítězství v řadě.

Pokus dorostenců byl taktéž vydařený s vyrovnanými sestřiky za 19,61 (19,29 LP). Páté místo.

Do druhého kola postoupily pouze ženy, kterým však vytržení proudnice tlakem vody u pravé proudařky zabránilo šancím na lepší úmístění.

Výsledky

vydáno: 30. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

II. kolo RHBL, Vepříkov

Téměř po měsíci se nám v sobotu 23. června 2018 přihlásila druhou soutěží v požárním útoku také Rebel Havlíčkobrodská liga. Po několika letech se pořadatelství vrátilo do Vepříkova. Za Bělou vyrazila reprezentovat dvě družstva. Jedno mužů, jedno žen.

Větrné počasí spoustě družstev ovlivnilo výsledky na terčích, ale výsledková listina se na podmínky neptá. Muži rozeběhli svůj pokus v konkurenci 14 dalších týmů relativně bez problémů. Problémy se vyskytly až při zmíněném srážení terčů. I tak se časomíra zastavila na hodnotě 19,54 (18,66 LP) znamenající celkové 7. místo. V druhém kole borci neběželi, protože se rozprchli za povinnostmi.

V kategorii žen nám bohužel konkurence pro letošek značně prořídla. Jako v případě první soutěže v Květinově měly naše ženy a dívky jistotu bedny za dokončení. S pouhým třetím místem se ale ty naše nespokojily a opět zvítězily po pokusu s časem 19,13 (18,05 LP). V druhém kole slečny díky skvělým terčům a pořádným větrům ani nesestříkly.

V příštích týdnech nás čeká nálož soutěží neb některého osvíceného člověka napadlo naplno využít červencové svátky.

Výsledky

vydáno: 23. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Noční soutěž, Pohled

V pátek 22 června jsme zavítali na již čtvrtý ročník noční soutěže v Pohledu. Jedno družstvo mužů, dvě žen. Oproti zvyklostem s let minulých byla naše účast nahlášena s předstihem a tím pádem jsme měli i slušná startovní čísla na začátku startovního pole a po odběhnutí pokusu mohli v klidu nasávat…

…atmosféru.

Uvolněné družstvo mužů předvedlo povedený útok s menším prostřikem vpravo zakončený prasklou hadicí B a převráceným strojem. Naštěstí bez úhony na stroji či strojníkovi. Výsledný čas 16,něco znamenal celkové 2. místo. Škoda, mohl být i sud!

Starší družstvo žen svým útokem i přes zdržení na jednom z proudů soutěž ve své kategorii ovládlo. Byl to pravděpodobně proud levý, ale ztrátu se podařilo dotáhnout. Čas sestřiku terče pomalejšího pak dosáhl hodnoty 19,72.

Mladší ženy, vlastně dívky, dorostenky, soutěžily v okamžiku, kdy nasávání okolní atmosféry převážilo paměťové kapacity autora. Doplním.

vydáno: 22. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Okresní kolo v PS, Chotěboř

Okresní kolo soutěže v požárním sportu se tentokráte konalo na sportovním hřišti v Chotěboři. 16. června se zde o postup do kola krajského utkalo 7 družstev mužů a pět žen. V obou kategoriích také družstva České Bělé. Úkol zněl jasně – postoupit.

Triptych disciplín odstartoval štafetou na 4x 100 m s překážkami. První pokus žen s časem 70,98 se ani jako papírově pomalejší štafeta neztratil v konkurenci pokusů ostatní. Pokus druhý v čase 63,18 pak už mezi všemi pokusy nenašel přemožitele. Muži se v obou pokusech také předvedli v dobrém světle. Pokusy za 71,01 a 62,37 patřily v teoretickém hodnocení všech pokusů ke čtyřem nejlepším. Celkově 2. na štafetě podle očekávání.

V další fázi zahájily ženy běhy na 100 metrů s překážkami, muži rozběhli útoky. Výkony na předních příčkách tabulky i s okresní přebornicí (Jana Dipoldová - 17,21) vynesly ženám první flek i v této disciplíně.

Muži svůj pokus v požárním útoku přes nedotažená béčka a krátké vedení dokončili v čase 27,27 a po prvním kole tak vedli. Druhé kolo se největším konkurentům nepodařilo dle představ a tak chlapi čekali hladké obhájení prvenství na útoku. Nefunkční časomíra, opakování druhého kola a neplatný pokus v něm ještě rozbušily kdečí srdce, ale vše dobře dopadlo a ani natřikrát se nepovedlo náš čas překonat.

Ženy si v útoku počínaly suverénně, když oba jejich pokusy byly nejrychlejší ze všech. Bohužel jsem neviděl.

Většina mužského kolektivu předvedla na stovkách to, co se od ní očekávalo, čímž družstvu přisoudila druhé místo.

V celkovém součtu ženy zvítězily s nejnižším možným součtem umístění. Muži pak do kraje postupují také, avšak až z druhého místa za Dobrou u Přibyslavi disponující větším počtem stovkařů.

Krajské kolo proběhne 14. července ve sportovním areálu v Třešti.

Fotky, videa, výsledky a jazyková korekce časem přibudou...

vydáno: 20. 06. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek