SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze možná proběhne v  pátek  3. dubna od 19,30 h v klubovně SDH.


27. 01. 2020RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Družstvo žen vybojovalo na krajském kole účast na Mistrovství republiky v Liberci!!!

... a muži byli alespoň u toho cool.

Druhá červencová sobota přinesla pro výběry mužů a žen Kraje Vysočina dlouho vyhlížené krajské kolo v požárním sportu. Na kole okresním se do tohoto klání kvalifikovalo jak družstvo Bělských mužů, tak žen.

Zatímco muži v posledních letech bojují s nedostatkem běžců na 100 metrů s překážkami, ženy se již po několik let pohybují na hranici vítězství a postupu na mistrovství republiky.

Štafety na 4 × 100 metrů s překážkami zahájily obě kategorie společně. Ze všech pokusů, prvních i druhých, byly obě štafety našich žen nejrychlejší po časech 71,62 respektive 65,72. Žádné jiné družstvo hranici 70 vteřin neprolomilo.

Pokus mužů mírně (2 – 3 vteřiny) zbrzdil problém při opírání žebříku o domeček na prvním úseku, zbytek však již probíhal jak na drátkách. Pokus byl dokončen za 65,63 vteřiny a přinesl páté místo v disciplíně. Druhou štafetu jsme po dobrém výsledku nenasadili, ta by, jak se závodníci shodli, 65 vteřin nezaběhla.

Po štafetách se cesty závodníků rozdělily. Ženy vyrazily na 100 metrů s překážkami, muži na útoky. Stejně tak jako mužské útoky málem skončily dříve, než začaly ženské stovky, tak první pokus našich mužů skončil dříve, než začal. Chybný, ulitý, start znamenal podle nových pravidel instantní neplatný pokus. V pokusu druhém se trpělivým startem podařilo odstartovat a předvést nejlepší útok za posledních několik let. Čas 26,86 ale však letos stačil jen na čtvrté místo na disciplíně.

Ženy, ty zatím ovládaly i další disciplínu. Janča Dipoldová je krajskou přebornicí a i další (které vypíšu, až najdu výsledkovku laugh) se v konkurenci vůbec neztratily. Holky ve stovkách zvítězily s celkovým součtem šesti nejlepších časů v hodnotě 114,91 sekund před druhými Jaroměřicemi se součtem 123,83.

Následně se role obrátily. V útocích naše ženy okopírovaly výsledek prvního pokusu mužů, pouze změnily příčinu. Za umisťování značek na trať jinými osobami než členy útočící skupiny, musel být pečlivě připravený materiál ze základny bez vyběhnutí sklizen. Ve druhém pokusu kdekomu zatrnulo, když pravé proudařce vypadlo při běhu klubo a na světě bylo zdržení. Holky dokončily v čase 34,02, což i tak stačilo na druhé místo z disciplíny.

Muži se mezitím prezentovali na stovkách. Rozkaz zněl jasně: „Je nás sedm, potřebujeme šest časů, hlavně dokončit“. Borci poslechli a vesměs každý předvedl to, co se očekávalo. Chválím nasazení. Se dvěma časy pod devatenáct vteřin (5. místo Martin Klimeš 18,53; 8. místo Vladimír Zadina 18,86), dvěma pod dvacet (20. místo Milan Kubát 19,46; 22. místo Martin Venc 19,52) a dvěma za dvacet tři (54. místo Jan Semerád 23,18; 60. místo Václav Rakušan ml. 23,97), skončili chlapi na disciplíně se součtem 123,52 vteřin pátí. Díky za přístup.

V celkovém součtu obsadili muži páté místo, takže lepší půlka. Nadpis článku pak prozrazuje, že po vítězstvích ve štafetě a na stovkách a druhém místě na útoku družstvo žen z SDH Česká Bělá zvítězilo na krajském kole v požárním sportu 2018 v Třešti a kvalifikovalo se pro účast na Mistrovství republiky ve dnech 21. - 26. srpna 2018. Škoda, že soutěž asi nestíhají, protože je zrovna v České Bělé pouť a noční pohár v Dobkově.

Obě družstva byla složena převážně ze členů našeho SDH. Děkujeme jim i hostujícím za vzornou reprezentaci.

Chybějící informace doplním večer, odkazy na výsledky přibydou po zveřejnění, videa po úpravě a zveřejnění. Kubo, snaž se, lidi čekají...

vydáno: 14. 07. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

Českobělský železný hasič

SDH Česká Bělá Vás srdečně zve na soutěž v disciplíně TFA konanou 28. července na hřišti v České Bělé. Propozice ke stažení pod odkazem. Možnost přihlášení do soutěže bude prodloužena až do začátku soutěže, možnost se přihlásit bude i na místě v případě, když nebude naplněna kapacita závodníků.


 

 

vydáno: 10. 07. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

VI. kolo RHBL, Květinov

Poslední soutěží tohoto týdne byla ta v Květinově. Soutěžící se ani nerozkoukali a půl ligy je za námi. Reprezentovat vyrazilo družstvo žen, mužů i dorostenců.

Mužům se na pokusu snad nikdy nesejdou výkony členů. Pro tentokrát provázel pokus problém se spoji na rozdělovači. Proudaři sice vydatně táhli a pomáhali v běhu, díky tomu však byl pokus pomalejší. To vše doplněné o prostřík vpravo, vyneslo našim 11. místo po čase 20,61 (19,25 LP). Oproti plánovaným 60 bodům, tak víkend přinesl celých 9. Škoda.

To ženy se po minulém výpadku vrátily na vítěznou vlnu. A v plné parádě s časem pod sedmnáct vteřin. Vítězství proběhlo v čase 16,96 (16,71 PP). V druhém kole se holky také vrátily k tradici, když po problémech na spoji pravých céček zdržely rozběh. Následně si pak proudařka myslela, že má sestříknuto, ale neměla. Prokletá druhá kola.  

Dorostenci si opět vyzkoušeli i ženskou kategorii. Nalejvačce podklouzla při nalejvání noha, tak nalejvala skoro vleže a došlo ke zdržení. Výsledkem byl čas 23,36 (21,77 PP) a 8. místo. V kategorii dorostu pak pravý proudař vyrazli s takovou vervou, že přeběhl nástřikovou čáru. NP, jinak ale čas za 20,17 (20,10 LP). To by bylo bývalo třetí místo.

Výsledky

vydáno: 07. 07. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

V. kolo RHBL, Žižkovo Pole

Ani jsme se pořádně nevyspali a už tu byla soutěž v Žižkově Poli. V družstvu mužů si smůlu vybral další člen v pořadí, když košař namočil savici před nasazením koše. Útok to byl jinak pěkný, ale to rozhodčího moc nezajímalo. NP. Plány na 60 bodů za víkend tak byly poníženy na 24.

Ženy/dívky odstartovaly jistě odhodlané navázat na předchozí šňůru čtyř ligových výher v řadě. To by ale košařka nesměla napodobovat košaře mužů. NP.

V kategorii žen se rozhodly potrénovat i dorostenky z XS. Dařilo se a s časem 20,15 (19,88 PP) obsadily třetí místo. Ve své kategorii pak obsadily vyrovnanými sestřiky s časem 40,97 (40,71 PP) 6. místo následované jen jedním neplatným pokusem. To už se tak stane, když při pokusu… (až zjistím, doplním J)

Výsledky

vydáno: 06. 07. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)

IV. kolo RHBL, Kámen

Prodloužený červencový víkend si naše družstva zpestřila trojicí ligových soutěží. Příchod slovanských věrozvěstů trávili naši závodníci pod větrákem v Kameni.

Útok družstva mužů probíhal hladce, dokud levý proudař nedoběhl na základnu. Značené zdržení na spojích doprovázené i zdržením béčkaře se podepsalo na celkovém výsledku. Chlapi brali dvanácté místo za čas 21,17 (20,32 LP). Plány na 60 ligových bodů za víkend tak byly poníženy na 44.

Ženy už po čtvrté nezaváhaly a parádním časem s hodnotou 17,66 (17,48 LP) soutěž ovládly. Zato druhá kola jsou, zdá se, jejich prokletím. Čas 23,98 stačil pouze na třetí místo, což se v systému „vítěz bere vše“ při třech účastnících za úspěch považovat nedá. Pravda, pořád lepší jak muži J…

Dorostenci se v Kameni neúčastnili a já už konečně vím, proč si jejich pokus nepamatuji…

Výsledky

vydáno: 05. 07. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek