SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  pátek  3. dubna od 19,30 h v klubovně SDH.


27. 01. 2020RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Požár

Dne 30.7.2018 byla naše jednotka vyslána k požáru pole s obilím mezi Českou Bělou a Cibotínem. Po příjezdu k místu požáru byl vyhlášen II.stupeň poplachu.

Fotky

vydáno: 03. 08. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

ČeskoBělský železný hasič

V sobotu 28.července 2018 proběhl na sportovním hřišti v České Bělé první ročník soutěže v disciplíně TFA pro ty nejtvrdší hasiče a hasičky s názvem ČeskoBělský železný hasič. Jak je tato soutěž náročná můžete vidět na přiložených fotkách a videích.

Úkolem soutěžících je roztažení 4 hadic B včetně proudnic. Jejich váha celkově přesahuje 40 kg a musí je roztáhnout do vzdálenosti cca 38 metrů. Dalším úkolem bylo převrácení traktorové pneumatiky tam a zpět na místo. Někteří závodníci měli již s tímto úkolem problém. Následovalo protažení plného 20 litrového barelu tunelem. Další úkol bylo vystoupání do druhého patra lešení po přistaveném žebříku a vytažení cca 25 kg závaží uvázaného na laně pomocí ručkování na podestu lešení. Pátým úkolem je sbalení 20 m hadice B od půlspojky tak, aby se vešla do přistavené bedny a nepřesahovala její půdorys. Následoval úkol pravdy. Překonání 2m vysoké bariéry. Zde skončilo několik mužů svoji pouť závodem. Nutno podotknout, že překážku překonaly 3 ze 4 žen. Po překonání bariéry následoval Hammer box. U mužů 60 úderů 6 kg těžkou palicí na horní a dolní stranu boxu. U žen poloviční počet. A na závěr přesun 80 kg figuríny okolo mety a návrat zpět. U žen lehčí figurína vážící 60 kg. „Sprint“ do cíle se mnohdy nekonal a zmáčknutí cílového tlačítka činilo mnoha závodníků velké utrpení. Svlečení těžkého dýchacího přístroje, helmy a třívrstvého zásahového kompletu bylo prováděno našimi zdravotnicemi, které si vedli velmi dobře a dokázali v obrovském vedru závodníkům v cíli jejich regeneraci ulehčit.

Celé soutěže se zúčastnilo 22 soutěžících z toho 4 ženy. Naše barvy reprezentovali v kategorii do 30 roků Milan Kubát, který se umístil na krásném 5 místě, Vladimír Zadina skončil na místě 6. Stanislav Harvalík sice do cíle vyčerpáním nedoběhl, ale má velkou zkušenost do dalších podobných bojů. Přepálit začátek se v takovémto závodě nevyplácí. K závodu žen se při své funkci zdravotnice a kříšení některých závodníků v cíli rozhodla i Lucie Léblová. Trať proběhla bez jediného zaváhání a umístila se mezi ženami na 3. místě. Podotýkám, že bez jakéhokoliv podobného tréninku. Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout v příloze.

Součástí celého programu byly i discípliny TFA pro děti, které měly velký úspěch. Ocenění výkonů dětí podpořil Městys Česká Bělá nákupem sladkých odměn pro děti. Každé z dětí, které si disciplinu zkusilo, si odneslo nejen sladkosti, ale i diplom, za splnění závodu TFA dětí.

Bonbónkem nakonec byl zásah našich nejmenších dětí u požáru lesa. Děti při požáru simulovaly činnosti výjezdové jednotky a jejich akci můžete vidět na přiloženém videu. Vše od vyhlášení poplachu, příjezdu na místo zásahu, záchranu zvířátek, uhašení ohně a ošetření a transport zraněného hasiče. Výjezdová jednotka se nemusí o své nástupce obávat.

Chtěl bych pogratulovat všem vítězům k jejich titulu ČeskoBělský železný hasič pro rok 2018, poděkovat ostatním závodníkům za jejich účast a vyjádřit jim svůj obdiv, jelikož při tomto závodě si každý opravdu sáhne až na dno sil. Věřím, že se v příštím roce znovu setkáme na dalším pokračování a vytvoříme z této soutěže tradiční ČeskoBělské klání.

Václav Rakušan

Fotky a videa

Výsledková listina

vydáno: 29. 07. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Požár

Dne 25.7.2018 v podvečerních hodinách, byla naše jednotka vyslána k požáru sklárny v Přibyslavi.

Fotky

vydáno: 29. 07. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

Požár

Dne 20.7.2018 byla naše jednotka vyslána k požáru domu v České Bělé. Zde došlo k požáru pneumatik na zahradě domu a následně k přenosu požáru do půdních prostor. Díky včasnému zásahu jednotek na místě události, byl oheň rychle zlikvidován a bylo zamezeno větším škodám.

Fotky

vydáno: 20. 07. 2018 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky | komentáře (0)

VII. kolo RHBL, Věž

Pořadatelství sedmého kola ligy připadlo v obvyklém termínu sboru z Věže. V parném sobotním dni dorazila na hřiště společně s ostatními také dvě Bělská družstva.

Útok mužů provázela od samého začátku běžecká indispozice levého proudaře umocněná následným a trestuhodným dvouvteřinovým prostříkem. Jinak vypadal útok velmi dobře, čemuž nasvědčuje i čas na pravém proudu, kterým si Martin zároveň vysloužil ocenění pro nejrychlejšího proudaře soutěže. Celkově sedmé místo s časem 19,49 (17,19 PP).

Pokus žen na první pohled nevykazoval známky problému, jen ta voda šla vedením opatrněji a pomaleji než bývá zvykem. Přes velice slušný čas s vyrovnanými sestřiky za 18,69 (18,57 LP) připadlo našim borkám až čtvrté místo. Kdo by si na lize před pár lety něco takového pomyslel…

V druhém kole se borci prezentovali letos poprvé. Vzhledem k absencím a zranění jsme půjčili dva proudaře, levého proudaře stáhli na béčka a béčkaře nechali nalejvat. To vše v čase 16 sekund a pár drobných k tomu. Na vítězství v kole to nestačilo, ale pokus se mezi ostatními rozhodně neztratil.

Další kolo ligy proběhne 11. srpna v Podmoklanech. Příští týden si zpestříme domácí soutěží TFA, o týden později je překvapivě volno, to smrdí dovolenou...

Výsledky

vydáno: 21. 07. 2018 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky | komentáře (0)


Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek