SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Příští výborová schůze proběhne 7.11. od 17h v klubovně SDH.


19. 08. 2021Cekové pořadí našich družstev na RHBL 2017:

Muži:
5. Česká Bělá B (122 b.)
14. Česká Bělá A (31 b.)
20. Česká Bělá comeback (13 b.)

Ženy:
1. Česká Bělá A (116 b.)
9. Česká Bělá B (1 b.)
12. Česká Bělá XS (0 b.)

Dorost:
4. Česká Bělá XS (14 b.)
 


19. 09. 2017

TOPlist

TP po vichřici 8. a 9.7.2021

V souvislosti s vichřicí, která se nad naší oblastí prohnala ve čtvrtek 8.července 2021 v podvečer, řešila naše jednotka sedm oficiálních a mnoho dalších drobných neevidovaných pomocí během necelých 24 hodin. Vše začalo krátce po 20 hodině, kdy byla naše jednotka vyslána na pomoc majitelce rodinného domu do obce Ždírec. Na rodinný dům spadlo několik stromů a rychlá pomoc byla nutná. Na pomoc jsme tedy vyjeli oběma našimi zásahovými vozy Tatra 815 i Fiat Ducato. Do akce se zapojilo 12 členů naší jednotky vybavených 4 motorovými pilamy. Příjezd na místo byl velmi komplikovaný. Cestu jsme si museli doslova prořezat. Na silnici do Ždírce jsme museli nejprve rozřezat a odstranit z vozovky více než 15 stromů, které bránily průjezdu aut. Na místě jsme zjistili, že na rodinném domě leží 4 vzrostlé stromy. Pomocí motorových pil jsme stromy postupně krátili a střechu uvolňovali. Tu jsme potom majitelce provizorně zakryli plachtou a zalaťovali. Dále se nám povedlo z pod popadaných stromů vyprostit zcela neporušený přívěs za osobní auto. Následně nás operační středisko odeslalo na další události. Fiat Ducato odjel do centra Ždírce na pomoc místní jednotce, která likvidovala spadlou mohutnou lípu na vozovku a část domu. Tatra 815 byla odeslána k úplnému zprůjezdnění silnice do obce Ždírec, kde spadlé stromy blokovaly na několika místech části vozovky.

Po likvidaci těchto události jsme dostali cca na 20 minut čas na odpočinek a potom už jsme byli vysíláni do dalších bojů. Tentokrát oba naše vozy vyjely ke zprůjezdnění silnice od nás do Počátek. Zde jsme napočítali více než 20 spadlých strom. V okamžiku, kdy jsme započali s likvidací přišla ale další SMS. V obci Břevnice spadl strom na rodinný dům a další jednotky se ze směru od Havlíčkova Brodu kvůli spadlým stromům k místu teprve prokousávaly. Proto byl náš vůz Fiat Ducato s osádkou vyslán na pomoc z našeho směru. Fiat s našimi muži na místo dorazil společně s ostatními jednotkami z HZS Havlíčkův Brod a SDH Perknov. Síly a prostředky na místě stačily a tak se naši vrátili zpět na pomoc naší Tatře. Velmi namáhavá a fyzicky náročná práce na zprůjezdnění úseku do Počátek trvala cca 3 hodiny ale okolo 2 hodiny ranní se vše povedlo a mohli jsme se vrátit s oběma vozy na základnu.

To ale nebylo vše. Hned ráno o půl osmé osádka naší Tatry opět vyrazila do Břevnice. Zde spadlá mohutná lípa uvěznila osobní automobil v přístřešku, který z části svými mohutnými větvemi zavalila. Naši hasiči provedli postupné odřezání větví, jejich odstranění a povedlo se vůz dostat na svobodu téměř bez jediného škrábance. Dále členové jednotky odstranili popadané stromy z příjezdových cest k rodinným domům, aby jim umožnili bezpečný průjezd.

Odpoledne, před půl pátou, další výzva o pomoc. Tentokrát k odstranění spadlého stromu na silnici v úseku Česká Bělá - Jitkov. Ulomená koruna stromu z části bránila průjezdu aut. V hustém pátečním provozu velmi nebezpečná akce. Někteří řidiči prostě nejsou ochotni ani na chvilku přibrzdit nebo dokonce zastavit i když vidí výstražná světla. Vše dobře dopadlo a celá akce byla do 5 minut vyřešena.

V kraji Vysočina bylo během těchto 24 hodin zaznamenáno více než 200 podobných události na kterých se podílely nejen profesionální, ale hlavně dobrovolné jednotky. Ty opět ukázaly, že jsou nedílnou a nepostradatelnou součásti integrovaného záchranného systému a že bez nich to v takovýchto situacích nejde.

fotky

vydáno: 10. 07. 2021 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky

Komentáře (0)Přidat komentář

autor:
kontrola opište barevný text
komentář:
Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek