SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

...


16. 06. 2020Příští výborová schůze pohěhne 9.10. od 19h v klubovně SDH. 

Obvody


04. 08. 2020

TOPlist

XIII. kolo RHBL, Česká Bělá - Václavský pohár

Posledním, třináctým, kolem Rebel havlíčkobrodské ligy byl i v roce 2017 Václavský pohár konaný doma v České Bělé. Závody byly v obavách z počasí přesunuty už na 16. září. Přes veškeré snahy našeho sboru meteorologové již v průběhu týdne slibovali chladné a deštivé počasí. A tentokrát se ty potvory trefily!

I tak se na naše multifunkční hasičské hřiště sjelo nebo přišlo 14 družstev mužů, 9 družstev žen a 8 družstev dorostenců. Takový ligový skoro mírný nadprůměr. Našincům se podařilo v jednotlivých kategoriích složit družstva v počtech 3 + 3 + 1. Chápeme se, že ano…

Družstvo B mužů vyrazilo z našich jako první, kluci odjezdili všechny soutěže a klepali se na potvrzení celkového pátého místa v lize. Ve vzduchu viselo i teoretické čtvrté. Výsledný čas 18:77 byl opravdu nadějný, dokud se neukázalo, že zlobí časomíra a kategorie nezačala od znova. Ještě, že na to přišli poměrně brzy a některé týmy nechtěly opakovat. Kluci chtěli. A tím také přispěli k posloupnosti událostí „kdyby“, které zajímavě zamíchaly celkovým pořadím ligy. Ve druhém pokusu byli hoši na proudech kratší a s časem 21,83  (19,25 LP) se borci umístili až na osmém místě. Žižkovu Poli B, které naše chlapce v celkovém pořadí nahánělo, překlouzl pravý proudař nedotknutelnou bariéru čáry, Šunfeld bral neplatný pokus a kluci už měli jisté páté místo celkově.

Mezitím odběhla i Kynice, která si pokusem na jistotu zajistila celkové první místo na soutěži i na lize. Kluci z Květinova z toho byli smutní, dokud se neukázalo, že mají Kyničtí krátké béčko. Další „kdyby“.

Naše Áčko se letos scházelo z rozličných důvodů jen sporadicky, což je určitě škoda. Václavák byla jejich teprve pátá ligová soutěž letos a za celou sezónu pánové nastřádali pouhopouhých 11 bodů, Shodou okolností úplně stejný počet jako „comeback“, který byl akorát minulý týden v Květinově. Nutno podotknout, že tomuto složení se na domácí půdě při ligových soutěžích nikdy moc nedařilo. Kluci si řekli tradiční „Hoši, počkáme si a hlavně v klidu.“ A pak už s výstřelem vyrazili vstříc základně jako smyslů zbavení. Snad jen levý proudař mohl přidat. Ale voda akorát, sestřiky se sešly a hle, na konci kategorie se po chvílích napětí ukázalo, že výsledek 18,16 (18,06 PP), který je na firesportu špatně zapsaný, stačí na celkové prvenství. Kluci ztrojnásobili počet ligových bodů, poskočili na celkové 14. místo a možná si na slavnostním vyhlášení ligy v listopadu v Herálci i sednou. I když, my si sedneme tak nějak vždycky…

Kluci navrátilci z „comebacku“ nenechali nic náhodě a předvedli povedený útok. Jako by ani nic z mládí nezapomněli. Škoda jen, že nesehnali nikoho na rozdělovač a běželi mimo soutěž. Proudař Martin byl holt vázaný v Květinově a nemohl do bělského dresu, tím pádem nešlo půjčit třeba Váňu na rozdělovač. Pravidla ligy jsou někdy neúprosná. Jo, holt „kdyby“. Každopádně chlapi časem 18,78 (18,68 LP) obsadili krásné 3. místo. Ve výsledcích jsou 14. poněvadž „mimo soutěž“. Pravidla ligy jsou někdy debilní. Celkově 20. s 13 body, když dostali 2 za bělskou soutěž a já oficiálně prohlašuji, že se moc v tomhle šíleném světě nevyznám.

Všechny určitě zajímá i celkové pořadí ligy. Mezi muži nakonec zvítězil o bod, či spíš o 6 centimetrů Květinov. Kluci z obce Kynice, kteří svou hadici spálili a rozčtvrtili, jsou druzí a třetí místo připadlo Nové Vsi u Světlé.

Pokud si pro zajímavost sesumírujeme všechna „kdyby“, tak se Květinov směje a Kynice se drbe na hlavě. Květinov by nezvítězil, kdyby

  • Kynice měla hadici o 6 centimetrů delší
  • Rozhodčí rozhodli, že Kynici přeměří jinou ze sedmi hadic - a ta samozřejmě byla ok
  • Česká Bělá B neopakovala svůj pokus a počítal se jí původní čas
  • Borci z Bělé comeback sehnali někoho na rozdělovač v bělském dresu
  • Bylo dostatek květinovských a Martínek mohl běžet v bělském dresu za comeback

Za ženy si absolutně nevybavuji pořadí, přesto že jsem hned vedle měřil hadice na přípravě. Ale bylo to asi takto:

Jako první v ženské kategorii odstartovalo družstvo XS, protože proč nepotrénovat před vlastní kategorií. Navíc jako pořadatel zadarmo :-). Útok se vyvíjel tak, jak měl, dokud holky nedoběhly k základně. Značné zdržení na rozdělovači a problémy při natažení vedení způsobily překročení povoleného časového limitu pro provedení pokusu. Děvčatům se musí připsat plusové body za to, že neházela proudnici do louky a útok dokončila.

Družstvo A mělo před svým pokusem jednu jistotu. Celkové vítězství v lize jim už nemůže nikdo sebrat. Holky se s tím nemazaly a pokusem za 18,02 (17,72 LP) vyhrály první kolo své kategorie. V celkovém součtu pak i celou ligu, ale to už jsem někde slyšel…

Běčko, také občasný účastník, dokončilo pokus v čase 21,42 (21,00 LP), umístilo se na 6. místě a připsalo 1 ligový bod. Celkově v lize 9. s jedním bodem, jinde holt nebyly.

XS pak skládalo reparát v dorostu, Ten útok si nepamatuju kvůli výborným bramborákům, ale jak se objeví videa a já je prohlídnu, určitě upřesním (čti „pochybuju, že se k tomu někdy vrátím“). 22,75 (20,69 PP) ale vypadá více než slušně a čtvrté místo je toho důkazem. Celkově pak čtvrté místo v lize s 37 body.

Vzhledem k počasí se pavouci rozstřelů druhého kola nedoplňovali, pokud se družstvo odhlásilo. Novou Ves toto zestručnění katapultovalo rovnou do finále. V druhé větvi se proti sobě jako první postavila družstva České Bělé. A proti B. Béčko děkuje za zapůjčení materiálu Žižkovu Poli. Rozběhy shodné, mašina B spustila dřív, ale bělský stroj A přeci jen lépe tlačí, první sestřik vlevo u A, čekáme na druhý a tu najednou dva sestřiky za B. Pravý proudař se zřejmě nepopasoval s nezkrotnou výtlačnou silou stroje a neudržel proudnici. Do semifinále postupuje B.

S Pohledem byly útoky zpočátku také vyrovnané, dokud si pohledské béčko neusmyslelo, že v tomhle počasí prostě v rozdělovači držet nebude… B jde do finále.

Finále proti Nové Vsi bylo nejvyrovnanějším rozstřelem, kde i trénované oko jen těžko určovalo vítěze. Trénovaná časomíra to však zvládla neomylně a vítězem druhého kola se stalo naše družstvo B!

To naše ženy měly práci o poznání jednodušší. Všechny ostatní se z druhého kola odhlásily. Putovní pohár  tak připadl také Bělé.

V dorostu se jako poslední neodhlásili pohledští závodníci a druhé kolo ovládli také bez boje.

Česká Bělá tak mezi dospělými zvítězila ve všech disciplínách a v příštím roce tak nemusíme přemýšlet, kde vyzvednout putovní poháry.

Výsledky

Fotky

vydáno: 19. 09. 2017 | autor: Milan Kubát | sekce: novinky

Komentáře (0)Přidat komentář

autor:
kontrola opište barevný text
komentář:
Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek