SDH Česká Bělá
držitel čestného praporu SH ČMS

držitel vyznamenání za zásluhy z roku 1996

držitel vyznamenání za příkladnou práci z roku 1980


SDH Česká Bělá obdrželo
od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) na základě rozhodnutí č. 502017 ze dne 12.6.2017 neinvestiční dotaci ve výši 27 000 Kč na podporu klubů z Programu VIII. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

aktuality

Výborová schůze proběhne v  pátek  2. srpna od 19 h v klubovně SDH.


03. 06. 2019RHBL 2018

pořadí muži:
9. Česká Bělá (75 b.)

pořadí ženy:
1. Česká Bělá (104 b.)
7. Česká Bělá XS (7 b,)

dorost
6. Česká Bělá XS (12 b.)

Postupové soutěže:

5. místo žen na Mistrovství republiky v Liberci


01. 10. 2018

TOPlist

Požár pole s obilím

V pátek 7.8.2015 byla naše jednotka vyslána k požáru pole s obilím a strniště se slámou do obce Počátky – u letiště. Při tomto požáru byl vyhlášen II. stupeň poplachu a zasahovalo zde větší množství jednotek. HZS Chotěboř, HZS Havlíčkův Brod, SDH Ždírec nad Doubravou, SDH Horní Krupá s dvěma vozy, SDH Chotěboř s dvěma vozy a místní jednotka SDH Počátky, která zajišťovala čerpací stanoviště.

Po našem příjezdu na místě zasahovala jednotka HZS z Chotěboře na pravé straně příjezdové cesty. My jsme pomocí vodního děla ihned započali hasit na levé straně příjezdové cesty, kde požár vznikl a snažili jsme se odříznout postupující oheň od přeskočení do dalšího pole a postupu směrem k lesu. Další členové naší jednotky pomocí lopat utloukali menší ložiska požáru. Po vystříkání první cisterny jsme jezdili na čerpací stanoviště do obce Počátky, kde místní jednotka zajišťovala čerpací stanoviště. Po opětovném příjezdu na místo jsme prolévali prostor po pravé straně cesty a zajišťovali okolí pole přeorávané pomocí zemědělské techniky a zajišťovali další činnosti dle pokynů velitele zásahu.

Zásah komplikoval vítr, který neustále měnil směr a neustále rozfoukával další ohniska požáru. Celý zásah byl tak velmi náročný, ale uchráněné hodnoty jsou vysoké.

Po uhašení požáru byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Fotky

vydáno: 07. 08. 2015 | autor: Václav Rakušan | sekce: novinky

Komentáře (0)Přidat komentář

autor:
kontrola opište barevný text
komentář:
Copyright © 2007 - 2012 | mapa stránek